kuchnieportal

Zlew w blacie – stylowe rozwiązanie do kuchni

Zlew w blacie – stylowe rozwiązanie do kuchni

Fot. Meble Bogaccy

Klasyczny zlew wraca do łask! Jeśli jesteś posiadaczem zmywarki po tym artykule z pewnością dasz jej odpocząć. Zlew w blacie to nie tylko hit w aranżacji wnętrz, ale przede wszystkim oszczędność! Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do lektury!

Nietypowa dekoracja – zlew w blacie

Mimo, że klasyczny zlew poniekąd zmusza nas do ręcznego zmywania, a co za tym idzie wydłuża czas spędzony w kuchni, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem. Zlewozmywak zintegrowany z blatem może stanowić ozdobę w aranżacji, np. za sprawą baterii w nietypowej formie czy kolorze. Złoto wprowadzi do wnętrza element luksusu, a czerń zawsze modną klasykę. Jeśli prowadzisz ekologiczny tryb życia, brak zmywarki wpłynie na oszczędzanie energii elektrycznej. Zlewozmywaki mogą być jedno- lub dwukomorowe, z ociekaczem lub bez. Utrzymanie czystości na powierzchni blatu, nie wiąże się ze specjalnymi zabiegami bądź, zakupem dodatkowych kapsułek czyszczących itp. Ryzyko podchodzenia okruchów pod uszczelki wokół krawędzi zlewu, jest niewielkie, ale tylko przy prawidłowym montażu.

Do wyboru do koloru

Kolejnym faktem przemawiającym na korzyść zlewów wbudowanych w blat jest ich różnorodność. Na rynku dostępny jest bowiem szereg materiałów z których możemy wykonać nasz wymarzony zlewozmywak. Są to m.in. zlewy ceramiczne, ze stali szlachetnej, z kamienia, oraz ze stali chromowo-niklowej. Dobrym wyborem będzie również granit od firmy Schock ? wiodącego producenta armatury kuchennej. Za wyjątkową trwałością zlewozmywaków tej marki stoi Cristadur, czyli opatentowany materiał nowej generacji. Cecha wyróżniająca go na tle innych to wyjątkowa gładkość, odporność na zarysowania i łatwość w utrzymaniu w czystości. Zabrudzenia swobodnie toczą się po ich powierzchni, nie osiadając na brzegach. Ponadto możemy wybierać spośród nieograniczonej palety barw, różnorodnych kształtów i rozmiarów. Poza gotowymi wzorami, które znajdziemy w sklepach meblarskich, wiele firm oferuje zlewy na zamówienie indywidualne dopasowane do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta. Wśród bogatej oferty marki Schock znajdziemy zlewozmywaki w odcieniach zgaszonej zieleni (model Sage), brązu (Inca, Moonstone, Alpaka) czy intensywnej czerwieni (Rouge), która będzie wyjątkowym akcentem w kuchennej aranżacji.

aranżacji

Fot. Zlewozmywak Ronda D-100 marki Schock w odcieniu Crayon

Zlew dopasowany do Twoich potrzeb

W kuchni zlewozmywaki pełnią wiele istotnych funkcji – pozwalają nam na pobieranie wody, mycie owoców i warzyw, zmywanie czy odcedzanie. Aby korzystanie z kuchni było komfortowe, powinniśmy wybrać taki zlew zintegrowany z blatem, który będzie najbardziej odpowiadał naszym indywidualnym wymaganiom. Jeśli jesteś posiadaczem niewielkiej kuchni, zlew również nie powinien być pokaźnych rozmiarów. Zabierze on wtedy cenną przestrzeń i przytłoczy Twoje wnętrze. Dobrym patentem dla małego metrażu, będą nakładki na zlew umożliwiające krojenie i przygotowywanie posiłków na desce, która w całości pokrywa otwór w zlewie.

Dobre miejsce

Blat kuchenny zintegrowany ze zlewem to element kuchennej zabudowy, z którego będziemy korzystać kilkanaście razy w ciągu dnia. Najlepiej jest więc umieścić go w miejscu, do którego będziemy mieli swobodny dostęp, ale jednocześnie tam gdzie, nie będzie nam przeszkadzał w codziennych czynnościach wykonywanych w kuchni. Dość popularnym ostatnio rozwiązaniem jest umieszczanie zlewu pod oknem – dzięki temu przestrzeń jest odpowiednio doświetlona. W takim wypadku należy uwzględnić fakt, że okno musi mieć przestrzeń, aby można je było swobodnie otworzyć. Przed zakupem baterii należy więc dopasować je do wymagań architektonicznych naszej kuchni.

Różne sposoby

Ze względu na sposób montażu wyróżnia się kilka rodzajów zlewozmywaków. Najpopularniejszym i jednocześnie najprostszym z nich jest moduł nakładany na szafkę. Charakterystycznym elementem tego rodzaju zlewozmywaka jest jego wywinięta krawędź czyli tzw. grzbiet. Zabezpiecza on strefę wokół zlewu przed wodą. Następnie możemy wyróżnić zlewy wpuszczane w blat, na równi z blatem, modułowe czy podwieszane. Te ostatnie montuje się od spodu blatu, co daje wyjątkowy efekt w aranżacji. Ponadto można wybierać i komponować wielkość i kształt zlewozmywaka łącząc ze sobą kilka różnych komór. Stawiając na ten rodzaj ten sposób montażu, warto postawić na granit bądź konglomerat. W tym zlewozmywaku nie ma bowiem żadnych ociekaczy, które ochronią powierzchnię blatu przed wilgocią.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Monika_1
27 sierpnia 2019, 09:49
0/0

Klasyczne zlewy najlepsze!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95