kuchnieportal

Wyspa kuchenna – jakie baterie i zlewozmywaki się tu sprawdzą?

Wyspa kuchenna – jakie baterie i zlewozmywaki się tu sprawdzą?

Fot. Schock FORMHAUS D-150L

Alternatywą dla klasycznego zlewozmywaka w ciągu szafek roboczych, jest strefa zmywania zaaranżowana na wyspie kuchennej. To wariant nie tylko modny, ale też praktyczny. Warto przy tym pamiętać o wyborze odpowiedniego modelu, tak aby oprócz estetycznego wyglądu był dla nas komfortowy w użytkowaniu. Jakie baterie i zlewozmywaki sprawdzą się w tym miejscu najlepiej?

Jeśli planujemy zaaranżować w naszej kuchni wsypę lub półwysep kuchenny warto zastanowić się nad zamontowaniem w nim zlewozmywaka. Niewątpliwym atutem tej decyzji jest wygoda przygotowywania codziennych posiłków. Dobrze zaplanowana kuchnia w której kluczowe w wykonywaniu codziennych pracach kuchennych sprzęty: lodówka, płyta grzejna oraz zlewozmywak są umiejscowione zgodnie z zasadą trójkąta roboczego (lodówka, zlewozmywak i płyta grzewcza  są w takim ustawieniu wierzchołkami trójkąta) sprawia, że przygotowywanie posiłków  jest bardziej komfortowe i zajmuje mniej czasu. Jeśli zlewozmywak z baterią zostaną ulokowane na wyspie, niejednokrotnie takie ustawienie poprawia proporcje trójkąta roboczego oraz zmniejsza odległości pomiędzy poszczególnymi jego wierzchołkami. Dzięki temu mamy szanse na korzystniejszy, bardziej ergonomiczny układ kuchni. I takie też rozwiązanie w postaci strefy zmywania na wyspie jest często wybierane przez projektantów aranżujących kuchnie.

Wyspy i półwyspy kuchenne często są dobrze wyeksponowane, zazwyczaj lokalizowane centralnie w pomieszczeniu i maja charakter zdecydowanie reprezentacyjny. Oprócz bardzo dobrych parametrów użytkowych, baterie i zlewozmywaki dedykowane strefie zmywania na wyspach i półwyspach kuchennych powinny zatem charakteryzować się  ciekawa estetyką i perfekcyjnym dopasowaniem do wystroju wnętrza.

Przegląd ciekawych modeli baterii i zlewozmywaków

Kuchnia z wodospadem

Waterfall – zlewozmywak, który formą nawiązuje do… wodospadu! To rozwiązanie na najwyższym poziomie funkcjonalności. Nietypowy wygląd to tylko jeden z wielu atutów, które ma do zaoferowania ten model od marki Schock. Zlewozmywaki wykonywane przez tego niemieckiego producenta w 80% składają się ze starannie wyselekcjonowanych cząsteczek kwarcu, będącego najtwardszym składnikiem granitu. Pozostała część ich składu, to wysokiej jakości akryl oraz pigmenty. Taki dobór materiałów sprawia, że zlewozmywaki są wyjątkowo wytrzymałe, trwałe, odporne na zarysowania, zabrudzenia, a także działanie zmiennych temperatur.

Spadzista budowa zlewozmywaka Waterfall ułatwia ściekanie wody do odpływu, która nie dostaje się pod krawędzie blatu. Model ten jest dostępny w kolorystyce nanogranitu Cristadur m.in. bieli oraz intensywnej czerwieni, która doskonale dopełni design bardziej awangardowych aranżacji. Umieszczając go w centralnym miejscu kuchni, czyli na wyspie kuchennej mamy gwarancję, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie!

Waterfall

Fot. Zlewozmywak marki Schock Waterfall D-150 w kolorze Magma oraz bateria Dion w kolorze miedzi.Kuchnia zaprojektowana przez studio Atelier Kuchnie.

Wyspa kolorów

Bogactwo kształtów, wzorów i barw produktów marki Schock sprawia, że w rozbudowanej ofercie niemieckiego producenta, każdy klient znajdzie zlewozmywak dostosowany do własnych potrzeb i do wiodącej stylistyki wnętrza. Wśród kolorów znajdziemy m.in. klasyczne szarości, czerń, biel, beż, brąz, jak i odważniejsze np. granat, zieleń, czerwień czy róż.

W ofercie firmy Schock możemy znaleźć zlewozmywaki w dwóch wariantach: Crystalite+ oraz Cristadur. W linii nanogranitu Cristadur znajdziemy m.in. zachwycający swym prostym i praktycznym deisgnem model NEMO N-100. Klasyczne odcienie beżów i brązów (Alpaka, Inca, Moonstone) pozwolą na kompletną aranżację kuchni. Model ten jest dostępny również w bardziej wyrazistych kolorach m.in. szałwiowej zieleni (Sage) oraz zgaszonego bordo (Canyon), które będą idealnym uzupełnieniem bardziej awangardowych wnętrz. Kwadratowa forma tego zlewozmywaka z łatwością dopasuje się do każdej wyspy kuchennej i nie zabierze przy tym wiele miejsca. Zlewozmywak Nemo N-100 marki Schock może być więc albo kontrastującym akcentem bądź spójnym uzupełnieniem kuchennego wystroju.

Linia CRISTALITE+ również zaspokoi wymagania i gusta najbardziej wymagających klientów, ze względu na swoją trwałość i elegancki wygląd. Wśród dostępnych w niej produktów znajdziemy m.in. serię GENIUS do nabycia w dwóch wariantach- o nietypowym kształcie nerki lub bardziej klasycznego- prostokątnego modelu. Również i w tej linii mnogość barw i wzorów zachwyca, a niemiecki producent nie przestaje zaskakiwać swoich klientów co roku prezentując nowe kolory w swojej ofercie.

Modne kolory

 

Fot. Schock Cristalite+- Nemo N-100 S Canyon

Następna stacja – PREPSTATION D-150!

Decydując się na modny, ale i praktyczny zlewozmywak, który oprócz podstawowego miejsca do zmywania będzie spełniał wiele funkcji jednocześnie tj.blatu roboczego, sitka i durszlaka czy deski do krojenia warto postawić na model PREPSTATION D-150 od marki Schock. Model ten występuje w standardowych modelach dwu- i półtora komorowych gdzie komory bezpośrednio ze sobą sąsiadują. W tym modelu są one rozdzielone ociekaczem o delikatnie spadzistej linii, która ułatwia ściekanie wody. Ponadto każda z komór posiada osobną baterię. Model Prepstation D-150 może z powodzeniem pełnić rolę rozbudowanej stacji przygotowywania potraw, dzięki wyposażeniu w dodatkowe akcesoria – przesuwaną deskę szklaną, wkładkę stalową i koszyk. Ociekacz tego zlewozmywaka może służyć do odkładania gorących naczyń lub odsączania produktów z nadmiaru wody, na dopasowanych deskach nakładanych na komorę można z kolei kroić produkty spożywcze. To stylowe rozwiązanie podkreśli reprezentacyjny charakter wyspy.

Prepstation

Fot. Schock Cristadur- Prepsation D-150

Baterie w sprężynie – IDEOS PRO 578000 CHR

Wyjmowana, obrotowa wylewka IDEOS PRO 578000 daje dużą swobodę działania w obrębie strefy zmywania. Możliwość obrotu w zakresie 360° zwiększa do maksimum zasięg działania baterii. Wysoki korpus tej baterii w zestawieniu z głębokimi zlewozmywakami pozwoli na komfortowe napełnianie wodą i mycie nawet wyjątkowo wysokich naczyń, a przy tym – prezentuje się spektakularnie! Bateria zlewozmywakowa o takim designie umiejscowiona na wyspie efektownie dopełni aranżację kuchni.

Bateria kuchennaFot. Bateria w sprężynie – IDEOS PRO 578000 CHR

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95