kuchnieportal

Wyposażenie szafek kuchennych – funkcjonalne pomysły!

Wyposażenie szafek kuchennych – funkcjonalne pomysły!

Praktyczne rozwiązania do szafek narożnych, pojemne kosze cargo czy komfortowe systemy do segregacji śmieci zyskują coraz większą popularność i powoli stają się standardem w nowoczesnej kuchni. Przedstawiamy przegląd najciekawszych nowinek technicznych wybranych producentów mebli kuchennych.

Systemy cargo na wyposażeniu szafek kuchennych dla małej przestrzeni

Choć cargo może kojarzyć nam się z magazynem przeładunkowym, to w przypadku mebli kuchennych chodzi o bardzo zmyśle rozwiązanie w postaci metalowych koszy ukrytych tuż za frontami szafek. Kosze, umieszczone na specjalnych prowadnicach z systemem hamującym i pełnym wysuwem, dają swobodny dostęp do całej swojej zawartości. Systemy cargo to popularne wyposażenie szafek kuchennych stosowane w kuchniach o niewielkiej powierzchni. Do wyboru mamy m.in. modele cargo, które są wąskie a jednocześnie głębokie. Dobrym przykładem tego są szafki CARGO MINI firmy Nomet służące do przechowywania akcesoriów do sprzątania, takich jak chociażby ręczniki czy środki czystości. Szafki są głębokie i wysokie, ale przy tym wąskie.

Same kosze mogą mieć różne szerokości przez co można je wykorzystywać do konkretnych produktów. Chociażby firma Blum, która posiada w ofercie m.in. szafy cargo SPACE TOWER, doskonale pokazała ogrom możliwości wykorzystania systemów cargo. Wysokość, szerokość i głębokość szafy są dostosowywane do wymagań konkretnej kuchni. Dodatkowo szuflady cargo można montować na różnych wysokościach, dzięki czemu uzyskujemy schowki odpowiednie dla niskich przedmiotów, jak i wysokich, np. butelek.

Wyposażenie_szafek_kuchennych.jpg
Fot. Szafy cargo SPACE TOWER, Blum

To proste, ale niezwykle funkcjonalne, rozwiązanie zostało ciekawie unowocześnione przez firmę PEKA, która ma w swojej ofercie cargo obrotowe o nazwie SWING. W tym wypadku szafka obraca się wokół własnej osi. To dodatkowe ułatwienie w sięganiu po przedmioty znajdujące się w szafce narożnej.

Wyposażenie szafek kuchennych narożnych 

Piętą achillesową każdej kuchni są narożniki. Meble narożne mają to do siebie, że choć z pozoru zapewniają dużo przestrzeni do przechowywania rzeczy, to sięganie po nie jest utrudnione. Firma PEKA zaprojektowała jeden z ciekawszych systemów dostępnych na rynku dla wyposażenia narożnych szafek kuchennych. Kosze MAGIC CORNER COMFORT wysuwają się z narożnej szafki niejako na raty. Po otwarciu szafki wyciągamy frontową półkę, a następnie odsuwamy ją na bok, aby zyskać dostęp do drugiej części znajdującej się w głębszej części schowka. To wyposażenie szafek kuchennych pozwala w pełni wykorzystać przestrzeń narożnika.

Wyposażenie_szafek_kuchennych_2.jpg  Wyposażenie_szafek_kuchennych_3.jpg
Fot. MAGIC CORNER COMFORT. PEKA

Inną wersją powyższego rozwiązania, także produkcji firmy PEKA, są systemy Le Mans I oraz Le Mans II. W tym wypadku mamy do czynienia z półkami o nieregularnych kształtach (tzw. nerki), które wysuwają się z narożnej szafki pod kątem. Takie rozwiązanie pozwala jeszcze lepiej wykorzystać wolną przestrzeń szafki narożnikowej, a nieregularne kształty sprawiają, że całość prezentuje się elegancko i nowocześnie. System Le Mans II to unowocześnienie pierwszej wersji, gdzie półki są dodatkowo łamane co zwiększa ich pojemność przy dokładnie takiej samej głębokości szafki narożnej. Jednocześnie półka Le Mans II ma większy udźwig wynoszący 25kg, czyli o 5 kg więcej niż wcześniejsza wersja systemu.

Polecamy: Planowanie kuchni okiem eksperta

Z kolei firma REJS przygotowała system narożny Corner Combo, który jest przeznaczony przede wszystkim dla osób chcących trzymać w narożnej szafce ciężkie garnki czy patelnie. Tutaj największą zaletą jest udźwig, który wytrzyma ciężar do 40 kg.

Wyposażenie_szafek_kuchennych_8.jpg
Fot. Corner Combo, REJS

Warto przytoczyć również przykład dość ciekawego rozwiązania na wyposażenie szafek kuchennych przygotowanego przez firmę GTV, czyli szuflad Modern Box. Seria Modern Box obejmuje kilka rodzajów szuflad o różnym przeznaczeniu, w tym modele do szafek narożnych.

Wyposażenie_szafek_kuchennych_4.jpg
Fot. Modern Box, GTV

W tym przypadku nie mamy do czynienia z łamanymi szufladami, ale z jedną z prowadnicą w linii narożnika. Sama szuflada posiada dwa fronty pod kątem prostym względem siebie, a więc po zamknięciu szuflady całość tworzy zwartą i elegancką linię. Firma ma w swojej ofercie zarówno szuflady wysokie jak i niskie, a więc można je bez problemu dobrać do konkretnych potrzeb.

Łatwe gromadzenie i segregacja odpadów

Producenci mebli kuchennych dobrze odrobili lekcje również w kwestii gromadzenia odpadów. Firma Comitor oferuje jedno z ciekawszych rozwiązań, jeśli chodzi o wyposażenie szafek kuchennych w tej kategorii: BLANCO BOTTON Pro Automatic. Ukryte w szafce pojemniki pozwalają na łatwą segregację odpadów, gdyż, w zależności od wersji, mogą znajdować się tam 2 lub 3 zasobniki plus mała półka na dodatkowe rzeczy.

Wyposażenie_szafek_kuchennych_5.jpg
Fot. BLANCO BOTTON Pro Automatic

Istotną zaletą tego systemu jest nie tylko pełne wykorzystanie szafki do segregacji odpadów, ale także wygodna konstrukcja: otwieranie drzwiczek powoduje automatyczne wysuwanie koszy, a więc nie potrzeba się nawet schylać żeby wyrzucić śmieci. Z kolei firma PEKA dysponuje wyposażeniem szafek kuchennych w postaci półek wysuwanych do zamocowania standardowego kosza.

Szafki pod zlewozmywak

Szuflady przeznaczone do montażu pod zlewozmywakiem zapewniają optymalne wykorzystanie powierzchni zabudowy kuchennej. Zazwyczaj pod zlewozmywakiem mamy po prostu kosz na śmieci plus miejsce na kilka środków czystości. Firma GTV przygotowała ciekawe rozwiązanie w postaci szuflad pod zlewozmywak (z serii Modern Box). Modele te wyposażone są w dwie lub trzy przegrody boczne pełniące rolę niewielkich schowków. W środkowej części szuflady znajduje się natomiast wolna przestrzeń dostosowana do komór zlewozmywaka.

Wyposażenie_szafek_kuchennych_6.jpg
Fot. Modern Box, GTV

Dodatkowe powiększenie przestrzeni szuflady

Choć teoretycznie szuflada nie może wystawać poza obręb szafki, w której jest zamontowana, to istnieje jednak system wyposażenia szafek kuchennych pozwalający nieco zwiększyć jej przestrzeń użytkową. System OrgaWing, przygotowany przez firmę Hettich, to dodatkowe skrzydła z korytkiem, które zamocowane są nad standardowym relingiem. Skrzydła po obu stronach wysuwają się na boki przy otwieraniu szuflady dając pełny dostęp do jej zawartości. Do korytek można włożyć drobne przedmioty, a skrzydła przy zamykaniu szuflady ponownie nasuną się nad jej wewnętrzną część.

Wyposażenie_szafek_kuchennych_7.jpg
Fot. System OrgaWing, Hettich

System organizacji wewnętrznej szuflady

Częstym problemem naszych kuchni są przesuwające się przedmioty w większych szufladach, na który to rozwiązanie przygotowała firma Blum. System AMBIA-LINE to wyposażenie szafek kuchennych w postaci specjalnych ramek chroniących przedmioty przed przesuwaniem się, które dostępne są zarówno w wersji standardowej, pokrytej farbą proszkową, jak i niezwykle eleganckiej wykonanej z materiałów imitujących drewno. W serii produktów AMBIA-LINE znajdziemy nie tylko uniwersalne ramki, ale także akcesoria przeznaczone do przechowywania konkretnych przedmiotów, a więc na przykład wkłady na noże, przypraw, a nawet przydatny gadżet w postaci obcinarki do folii spożywczej, oczywiście chowanej do szuflady.

Wyposażenie_szafek_kuchennych_8.jpg
Fot. System AMBIA-LINE, Blum

To tylko przykłady systemów jakie oferują dzisiaj producenci mebli do kuchni. Nowoczesnych rozwiązań tego typu jest o wiele więcej, a ich ogromny wybór pozwala stworzyć kuchnię idealnie dopasowaną do wnętrza, jak i do własnych potrzeb.

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Projekty domów szkieletowych

Projekty garaży jednostanowiskowych


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
annka
19 kwietnia 2016, 16:18
0/0

Taki system przechowywania na prawde robi wrzenie, widac, ze ktos myśli ekonomicznie i am głowę do tego, aby coś wspaniałego stworzyć. Sama mam dużo rzeczy i pragnę je powciskać do szafek,a le czasami nieskutecznie. W sklepie Dajar często robię zakupy do kuchni, bo lubię gotować i często wpadam na cos nowego co moze mi sie przydac.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95