kuchnieportal

Wirtualny spacer po zaprojektowanym wnętrzu z CAD Projekt K&A!

Wirtualny spacer po zaprojektowanym wnętrzu z CAD Projekt K&A!

Projektowanie i prezentacja zaprojektowanych wnętrz wkracza w nowy, niezwykle zaawansowany etap! Aplikacja obserVeR, opracowana przez poznańską firmę CAD Projekt K&A, pozwala odbyć wirtualny spacer po zaprojektowanym wnętrzu w technice real time.

„Wejdź” do wnętrza projektu

Aplikacja obserVeR pozwala zobaczyć projektowany salon, kuchnię czy sypialnię na dwa sposoby: na ekranie komputera lub z wykorzystaniem gogli HTC VIVE. W pierwszym przypadku poruszamy się po projekcie jak w grze wideo. Za pomocą myszy i klawiatury możemy obracać obraz widoczny na ekranie komputera, uzyskując jego podgląd z różnych stron. Otrzymujemy podobny obraz, jak osoba faktycznie przebywająca we wnętrzu i rozglądają się po nim. Drugim sposobem obejrzenia projektu są gogle, które podłączamy do komputera. Po ich nałożeniu „przenosimy się” do wnętrza projektu. Dzięki zjawisku wirtualnej rzeczywistości, nasze zmysły zostają oszukane – mamy złudzenie przebywania w zaprojektowanej przestrzeni. Możemy dokładnie obejrzeć przygotowywane dla nas pomieszczenia i zajrzeć do każdego zakamarka. Zobaczcie, jak wygląda to w praktyce.

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

Aplikacja obserVeR od CAD Projekt K&A  – ułatwienie dla projektantów i klientów

Aplikacja obserVeR jest wyjściem na przeciw oczekiwaniom projektantów i ich klientów. Pierwsi otrzymują możliwość realistycznej prezentacji projektu, która daje niepowtarzalne wrażenia zmysłowe. – Twój klient nie jest do końca przekonany, ma problem z ostateczną decyzją dotyczącą detali albo umeblowania? A może chcesz go miło zaskoczyć. Mając do dyspozycji obserVeR i gogle VR 3D HTC Vive, to wszystko jest naprawdę proste – mówi Justyna Drogowska, Marketing & PR Manager firmy CAD Projekt K&A. Wirtualny spacer pozwala zweryfikować oczekiwania klienta względem wyglądu wnętrza. Tym samym wszelkie zmiany zostają wprowadzone już na etapie projektowania, co pozwala stworzyć pomieszczenie idealnie odpowiadające gustowi i potrzebom jego użytkowników.

Jak korzystać z aplikacji obserVeR?

Czy korzystanie z aplikacji obserVeR jest skomplikowane i wymaga czasochłonnego przygotowania? Bynajmniej. Sam proces tworzenia projektu pod aplikację nieznacznie różni się od projektowania z myślą o tradycyjnych wizualizacjach. Standardowo rysujemy wnętrze, uzupełniamy je teksturami i elementami wyposażenia. Następnie po włączeniu Modułu Renderingu Profesjonalnego (Render PRO) i wykonaniu obliczeń Radiosity pojawia się nowy przycisk – eksport projektu do obserVeR. Generuje on plik, który pozwala obejrzeć projekt z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Polecamy:

Aplikacja obserVeR jest kompatybilna z najnowszymi wersjami programów do projektowania wnętrz firmy CAD Projekt K&A: CAD Decor PRO oraz innymi programami posiadającymi zaawansowane funkcje renderingu (Render PRO). Dla jak najlepszej jakości prezentacji, poznański producent zaleca stosowanie odpowiednich kart graficznych. Dodatkowe informacje, w tym instrukcję obsługi aplikacji obserVeR, znajdziecie na stronie producenta.

29.03.2018

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95