kuchnieportal

Trwałe, łatwe w czyszczeniu zlewozmywaki oraz funkcjonalne akcesoria i dodatki.

Aktualnie na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, które ułatwią perfekcyjną organizację strefy zmywania. Zlewozmywaki granitowe odporne na zabrudzenia i uszkodzenia, baterie zlewozmywakowe o różnorodnym kształcie i funkcjach, podgrzewane ociekacze na naczynia, szklane deski do krojenia dopasowane kształtem do zlewozmywaka, które można przesuwać przez jego całą długość – to tylko kilka z pośród wielu ciekawych propozycji, jakie znajdziemy w ofercie  znanego producenta armatury kuchennej – niemieckiej firmy Schock. 

Zlewozmywak Schock Grando M-100
Fot. Zlewozmywak granitowy Grando M-100, Schock. 

Jedną z najważniejszych miejsc w kuchni jest strefa zmywania. To kluczowy punkt, jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków. Choć aktualnie mycie naczyń odbywa się głównie w zmywarce, nie osłabia to roli tej strefy. Zlewozmywak będzie zawsze potrzebny w kuchni.  W tym miejscu wykonujemy większość czynności związanych z przygotowaniem posiłków i utrzymaniem higieny w kuchni. Firma Schock zdaje sobie z tego doskonale sprawę oferując unikalne rozwiązania, które skracają czas i poprawiają komfort wykonywania prac kuchennych w strefie zmywania.

Zlewozmywak Schock
Fot. Zlewozmywak granitowy Mono N-100, Schock 

Wybór zlewozmywaka i baterii

Schock ponad 30 lat temu, jako pierwszy na świecie wyprodukował granitowy zlewozmywak, który w szybkim czasie upowszechnił się na świecie, jako doskonała alternatywa dla tradycyjnych stalowych i ceramicznych zlewozmywaków. Unikalna formuła oparta na połączeniu akrylu najwyższej jakości z wyselekcjowanymi, zaokrąglonymi cząsteczkami kwarcu pozwoliła na produkcję zlewozmywaków granitowych, które są wyjątkowo odporne na zarysowania i na zabrudzenia. Estetyczne, kolorowe zlewozmywaki o gładkiej jak jedwab strukturze od kilkudziesięciu lat cieszą się niesłabnącą popularnością na świecie.

Zlewozmywak Schock
Fot. Zlewozmywak granitowy Domus D-150, Schock.

W ofercie firmy Schock możemy znaleźć zlewozmywaki w dwóch wariantach: Crystalite+ oraz Cristadur. Nowy ulepszony materiał Crystalite + kusi przede wszystkim ciekawym designem i niezwykle barwną kolorystyką. Szeroka gama kolorystyczna zlewozmywaków począwszy od spokojnych szarości, klasyczną biel i czerń po nasycone kolory takie jak  czerwień, róż, pomarańcz czy błękit pozwoli na dopasowanie zlewozmywaka Schock do każdej kuchni. Materiał Crystalite + odporny jest na działanie promieni UV, dzięki czemu jego żywy, nasycony kolor nigdy się nie zmieni nawet przy stałej ekspozycji na promienie słoneczne, jaka się często zdarza przy montażu zlewu w pobliżu okna.
Cristadur to materiał chroniony patentem, który znajdziemy tylko u firmy Schock. Jego cechą szczególną jest wyjątkowa gładkość, która nadaje mu wygląd ceramiki. Dzięki gładkiej powierzchni zabrudzenia nie wsiąkają w materiał i można je w łatwy sposób, bez szorowania usunąć z powierzchni zlewozmywaka.
Inne cechy zlewozmywaków Schock dostępnych w materiale Crystalite + i Cristadur to wyjątkowa higieniczność dzięki powłoce antybakteryjnej ProHygienic21. Powłoka zapobiega namnażaniu się bakterii na powierzchni zlewozmywaka. Dzięki temu do czyszczenia zlewozmywaków niemieckiego producenta wystarcz zwykła woda bez detergentów. Warto również zwrócić uwagę, iż zlewozmywaki Schock wyposażone są w przelewy, które można w łatwy sposób zdjąć i umyć utrzymując tym samym to miejsce kontaktu z żywnością w czystości.

Zlewozmywak Schock Zlewozmywak Schock
Fot. Przelew można zdjąć i umyć w zmywarce w zlewozmywakach granitowych Schock.

Zlewozmywak nie obędzie się bez odpowiedniej baterii. Schock oferuje te z obrotowymi albo wyciąganymi wylewkami. Wszystkie dbają o ergonomię i ekologiczność ? mają wbudowaną funkcję oszczędzania wody. Dodatkowo wyposażone są w regulatory kontrolujące przepływ wody, które chronią przed jej rozlewaniem się, a także dyscyplinują użytkowników do jej oszczędzania (w rezultacie pozwalają na ograniczenie zużycia wody nawet o 30 procent). Schock w swojej ofercie posiada również baterie z oprawą granitową, której kolor można idealnie dopasować do zlewozmywaka.

Baterie zlewozmywakowe Schock
Fot. Baterie z oprawą granitową, Schock.

Funkcjonalne akcesoria i dodatki –  nowatorskie rozwiązania firmy Schock

Firma Schock oferuje innowacyjne akcesoria i dodatki, które usprawniają komfort wykonywania prac w strefie zmywania oraz generują oszczędności wody i przestrzeni. Przyjrzyjmy się ich ciekawym udogodnieniom: INDUTHERM to podgrzewany ociekacz, który świetnie sprawdzi się do podgrzewania talerzy, utrzymywania temperatury potraw czy też suszenia (ociekacz podgrzewa się do temperatury ok. 50 stopni Celsjusza). Perlator niskoszumowy to pro-ekologiczne rozwiązanie, które przyczynia się do oszczędzania wody (perlator napowietrza strumień wody zmniejszając tym samym jej zużycie) jednocześnie dbające o spokój ? nie tylko w kuchni, ale i w całym domu. Zapewnia bowiem cichy i miękki strumień wody, przy jednoczesnej wysokiej wydajności. LADON to praktyczne połączenie dozownika oraz pokrętła do korka automatycznego. Niezwykle wygodne i przydatne są również uniwersalne szklane deski, które ułatwiają przygotowywanie posiłków przy zlewozmywaku bez niepotrzebnego biegania po kuchni czy zbędnego brudzenia blatów. Wielkość szklanej deski dopasowana jest w taki sposób by można było ją przesuwać przez całą długość zlewozmywaka.
Pracę w kuchni ułatwią również koszyki do odsączania produktów czy też dające się zawiesić w głównej komorze wkładki ze stali nierdzewnej w różnych kształtach i rozmiarach.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95