kuchnieportal

Stylowa kuchnia z nowatorskimi rozwiązaniami

Stylowa kuchnia z nowatorskimi rozwiązaniami

Kilka nowatorskich rozwiązań w jednej kuchni – jesteście ich ciekawi? Czy przekładają się one na wygodę korzystania z mebli oraz funkcjonalność i estetykę wnętrza? Sprawdźmy na przykładzie jednej z realizacji niemieckiego producenta, firmy Nolte Küchen.

Kuchnia ze szkła

Kuchnia, którą opisujemy, powstała na bazie szklanych frontów Glas Tec Plus z kolekcji Nolte. Mają one połyskujące wykończenie, które dodaje wnętrzu elegancji oraz optycznie je powiększa. Ponadto idealnie gładka powierzchnia frontów jest bardzo łatwa w czyszczeniu. Nie musimy obawiać się, że zabrudzenia – o które w kuchni nietrudno – pozostawią trwały ślad na meblach lub będą wymagać długotrwałego czyszczenia. Oprócz bieli i czerni, fronty Glas Tec Plus są dostępne w dwóch odcieniach beżu.

Kuchnia z nowatorskimi rozwiązaniami

Fot. W kuchni zastosowano oryginalny, industrialny panel ścienny w kolorze rdzewiejące stali (Rusty Steel). To jeden z czterech nowych wzorów z kolekcji Nolte Küchen. Oprócz niego niemiecki producent proponuje nam panele: Textile o wyglądzie postarzanej tkaniny, Texstone imitujący szary kamień oraz Industrial Tile, który przypomina rdzewiejący metal. Wszystkie wpisują się w najnowsze trendy aranżacyjne.

Uchwyty, których nie widać. Poznaj nowatorski system Matrix Art

Fronty mebli nie posiadają tradycyjnych, wystających uchwytów, dzięki czemu ich szklana powierzchnia jest w pełni wyeksponowana. W górnych szafkach zastosowano systemy elektrycznego wspomagania otwierania, a w dolnych system otwierania bezuchwytowego MATRIX ART.

Kuchnia z nowatorskimi rozwiązaniami

Fot. Fronty otwierane do góry są bardzo praktyczne: nie kolidują z sobą wzajemnie oraz nie utrudniają poruszania się po kuchni.

W systemie MATRIX ART standardowe uchwyty są zastąpione przez listwę zintegrowaną z korpusem. System jest tak zaprojektowany, aby uzyskać jednolitą powierzchnię frontów, a przy tym wygodę ich otwierania, nawet przy pełnym załadunku szuflad. Dodatkowo meble w systemie MATRIX ART możemy wzbogacić unikalnym oświetleniem ledowym EmotionLight – co też zrobiono w prezentowanej realizacji.

Polecamy:

Szafka narożna z windą

Założenie tego rozwiązania jest proste i bardzo praktyczne: to nie my mamy schylać się i dźwigać ciężki sprzęty umieszczone w szafce, ale mają one być zawsze łatwo dostępne. Umożliwia to nowatorska winda: naciskamy przycisk, a specjalny mechanizm unosi półkę do poziomu blatu. Dla naszej maksymalnej wygody, projektanci Nolte wyposażyli szafkę w gniazdko elektryczne. Tym samym możemy korzystać z umieszczonych w niej urządzeń, bez ruszania ich z miejsca. To świetnie rozwiązanie szczególnie w przypadku ciężkich sprzętów, których wyjmowanie z zabudowy i przenoszenie jest kłopotliwe.

Polecamy:

Okap zintegrowany z blatem

Nowoczesne okapy są projektowane z duża starannością o ich wygląd, jednak czasami nie pasują do założeń aranżacyjnych danej kuchni. Szczególnie, kiedy strefa gotowania znajduje się na wyspie. Wówczas standardowy wyciąg montowany na suficie przykuwa uwagę. Nolte proponuje nam alternatywne rozwiązanie – dyskretny okap blatowy. Wbudowany w blat, pozostaje niemal niewidoczny, a tym samym bardzo dobrze pasuje do nowoczesnych kuchni. To alternatywa dla okapów wyspowych, które są wyraziste i stanowią mocny akcent we wnętrzu.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95