kuchnieportal

Strefa zmywania w otwartej kuchni – jak ją zaaranżować?

Strefa zmywania w otwartej kuchni – jak ją zaaranżować?

Otwarcie kuchni na salon to jeden z popularniejszych trendów aranżacyjnych ostatnich lat – taki układ architektoniczny nadaje jej reprezentacyjny charakter. Jak zaaranżować strefę zmywania, aby otwarta kuchnia prezentowała się estetycznie i stanowiła wizytówkę domu?  

Fot. Zlewozmywak granitowy Cristalite Domus D-150, Schock

Zlewozmywak, jako funkcjonalna ozdoba otwartej kuchni 

Umiejętnie dobrany zlewozmywak może być funkcjonalną ozdobą wnętrza. Przedstawiamy kilka sposobów, aby zaaranżować estetyczną strefę zmywania, która doskonale wpisze się w charakter otwartej kuchni.
?
1. Zlewozmywak i blat w jednym kolorze – dostosowanie armatury do barwy blatu pozwala zachować jego jednolity, uporządkowany wygląd.  Podobny efekt osiągniemy, wybierając zlewozmywaki podwieszane. Podblatowy sposób montażu sprawia, że na powierzchni blatu nie pojawiają się dodatkowe łączenia, a sam zlewozmywak jest niemal niewidoczny. W ten sposób podkreślona zostaje jednolita bryła zabudowy, co jest szczególnie istotne w przypadku minimalistycznych aranżacji.              
                                                                                             

Propozycją dla nowoczesnej, otwartej kuchni jest m.in. designerski zlewozmywak Soho marki Schock, niemieckiego producenta zlewozmywaków granitowych klasy premium. Soho dostępny jest w unikalnej wersji Glossy. Cristdur Glossy to innowacyjny, lśniący materiał, który upodabnia powierzchnię zlewozmywaka do lustrzanej tafli. Taka armatura będzie harmonijnym dopełnieniem frontów w połysku, które od lat cieszą się niezmienną popularnością. Zlewozmywaki Soho w wykończeniu Glossy dostępne są w czarnym i białym kolorze. 
 


Fot. Zlewozmywak granitowy Soho N-100 Glossy, Schock

2. Dostosowanie zlewozmywaka do stylu kuchni – producenci armatury oferują szeroki wybór zlewozmywaków dedykowanych kuchniom nowoczesnym. Charakteryzują się one prostą budową, a także sposobem montażu pozwalającym ujednolicić wygląd blatu i zlewozmywaka (czego przykładem jest wspominany zlewozmywak Soho).  W kuchniach klasycznych i stylizowanych (np. angielskich lub vintage) świetnie sprawdzi się natomiast zlewozmywak modułowy, np. Grando M-100 marki Schock. Wraz ze stylizowanym sprzętem AGD pozwoli on stworzyć spójną aranżację i podkreślić styl kuchni. Detale to bowiem elementm o który powinnyśmy zadbać, aby otwarta kuchnia była wizytówką domu.  
                                                                                                 
Zlewozmywaki modułowe zdecydowanie odznaczają się na tle zabudowy – ich charakterystyczną cechą jest widoczny front. Wybierając wysokiej jakości produkt nie musimy obawiać się, że ulegnie on uszkodzeniu i eksponowany zlewozmywak starci swój estetyczny wygląd. Grando M-100, podobnie jak inne zlewozmywaki marki Schock, powstaje z połączenia wyselekcjonowanych cząsteczek kwarcu (najtwardszego składnika granitu) oraz akrylu. Opatentowany przez markę Schock skład, zapewnia mu podwyższoną wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury czy szkodliwe działanie środków czyszczących. Dzięki temu zlewozmywak zachowuje nienaganny wygląd przez długi czas i dopełnia charakter otwartej kuchni. 


Fot. Zlewozmywak granitowy Grando M-100, Schock

3. Dopasowana bateria kuchenna – bateria kuchenna jest dopełnieniem zlewozmywaka, dlatego warto dobrać ją z dużą starannością. Producencie armatury oferują szeroki wybór baterii kuchennych o dopracowanym wyglądzie i różnorodnej stylistyce. Obok prostych, zgeometryzowanych modeli charakterystycznych dla nowoczesnych aranżacji, znajdziemy stylizowane baterie o kunsztownej formie i w różnej kolorystyce (m.in. miedzi lub starego złota).

Ukryta strefa zmywania w otwartej kuchni

Urządzając otwartą kuchnię możemy również zastosować rozwiązania, dzięki którym zlewozmywak będzie mniej widoczny lub pomoże on zachować uporządkowany wygląd w obrębie strefy zmywania. Oto kilka przykładów:
?

  • Ukryta strefa zmywania na wyspie – wyspa jest najbardziej wyeksponowanym fragmentem kuchni, który skupia na sobie uwagę. Jednak z powodzeniem możemy zaaranżować na niej mniej widoczną strefę zmywania. Wystarczy zwieńczyć ją podwyższonym murkiem lub zastosować dwustopniową obudowę – dzięki tym elementom zlewozmywak pozostaje niewidoczny od strony salonu.
  • Pojemne zlewozmywaki dwukomorowe – innym, pomocnym rozwiązaniem są pojemne zlewozmywaki dwukomorowe. Obszerne komory umożliwiają wygodne mycie nawet dużych przedmiotów, np. garnków. Ponadto zapewniają miejsce do składowania naczyń, które nie mogą być natychmiast umyte, dzięki czemu talerze czy szklanki nie zalegają na blacie.


Fot. Zlewozmywak granitowy Gorizont N-200, Schock
 

  • Funkcjonalne akcesoria – zlewozmywak możemy wyposażyć w ruchomą deskę, która po nałożeniu na komorę zwiększa przestrzeń użytkową blatu. Obok swojej podstawowej roli, deska ma jeszcze jedno zastosowanie, które sprawdzi się szczególnie w przypadku otwartych kuchni. Po jej nałożeniu na komorę możemy szybko przysłonić nieumyte naczynia zgromadzone w zlewozmywaku.  Takie funkcjonalne akcesoria oferuje m.in. firma Schock, który posiada w swoim asortymencie estetyczne deski drewniane i szklane, dostosowane do wybranych zlewozmywaków swojej marki. 


Fot. Zlewozmywak granitowy Signus D-150 ze szklaną deską, Schock

AO
22.07.2016


 


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Niki
25 lipca 2016, 23:24
1/0

Jakbym miała taki zlewzomywak to bym go nie ukrywała. Są bardzo ładne

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95