kuchnieportal

Jak rozświetlić wnętrze taśmami i profilami LED? 5 rad Darka Stolarza

Jak rozświetlić wnętrze taśmami i profilami LED? 5 rad Darka Stolarza

Za pomocą oświetlenia możemy łatwo, szybko i tanio odświeżyć wygląd wnętrza. Wyeksponować jego wybrane elementy czy kreować panujący w nim nastrój. Poznajcie 5 rad Darka Stolarza, jak z użyciem taśm i profili LED odmienić mieszkanie.

Oświetlenie LED jest energooszczędne, bezpieczne oraz łatwe w montażu. Bardzo bogaty wybór taśmy i profili LED znajdziemy w ofercie firmy GTV, międzynarodowego dystrybutora akcesoriów meblowych i oświetlenia. O tym, jak wprowadzić je do aranżacji, mówi  Darek Wardziak – popularny Darek Stolarz znany z programów poświęconych aranżacji wnętrz, a także ambasador marki GTV.

Taśmy LED jako główne źródło światła

Taśmy LED w podwieszanym suficie? To bardzo modne rozwiązanie, na które zdecydowanie warto postawić podczas aranżacji nowoczesnego wnętrza! Konstrukcja sufitu umożliwia montaż taśm LED, które są niemal niewidoczne, a jednocześnie równomiernie rozjaśniają pomieszczenie. – Taśmę LED możesz zamontować w  podwieszanych sufitach w dedykowanych do tego profilach. Operując barwą światła możesz  nadać pomieszczeniu unikatowy charakter lub podkreślić jego styl – radzi Darek Stolarz. Dla pełnego komfortu warto wyposażyć się w pilota do sterowania barwą i natężeniem światła z dowolnego miejsca pomieszczenia. Wygoda i nowoczesny design w jednym!

Oświetlenie LED w strefach roboczych

W każdym pomieszczeniu możemy wyodrębnić kilka stref użytkowych, które warto wyposażyć w osobne źródła światła. Dzięki temu korzystanie z nich będzie bardziej komfortowe, a w przypadku kuchni również bezpieczniejsze. ? Portfolio produktów GTV zawiera kilka rodzajów profili LED – wpuszczane, nabudowane, kątowe. Wykorzystując ich właściwości i parametry możesz oświetlić blat roboczy na wiele sposobów – mówi Darek Stolarz. Jednym z bardzo popularnych i praktycznych rozwiązań jest montaż profili LED w podstawach szafek wiszących. Dzięki temu blat kuchenny jest dobrze oświetlony nawet wówczas, kiedy przysłaniamy sobą główną lampę sufitową. Tym samym zyskujemy większą wygodę pracy.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Meble w dobrym świetle

Paskami LED możemy również efektownie wyeksponować meble w salonie lub sypialni. Podświetlone szafy czy meblościanki będą prezentować się bardziej interesująco oraz zyskają nowoczesny, lekki wygląd. Jednocześnie całe pomieszczenie stanie się jaśniejsze i odświeżone. – W przypadku szafy i meblościanki, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie profilu drążkowego lub nabijanego na krawędź – radzi Darek Stolarz.

5 rad Darka Stolarza jak rozświetlić wnętrze

Darek Stolarz

Jaśniej to znaczy bardziej bezpiecznie

Poruszanie się po niewystarczająco doświetlonych obszarach domu, szczególnie nocą, może być niebezpieczne. Warto w takich miejscach zamontować dodatkowo oświetlenie w postaci profili z taśmami LED. Dzięki temu stopnie schodów czy progi będą lepiej widoczne, a także zyskają ciekawszy wygląd.

Wyeksponuj to, co dla Ciebie ważne

Wystrój domu często odzwierciedla nasze zainteresowania, a wybrane elementy nawiązują do ważnych dla nas miejsce czy momentów. Z pomocą taśm LED możemy wyeksponować te detale i podkreślić niepowtarzalny charakter wnętrza. – Bardzo praktycznym i efektownym rozwiązaniem są profile nabijane dwustronnie na krawędź mebla, którymi oświetlisz aż dwie przegrody w witrynie mebla. Efekt końcowy zależy od Twojego pomysłu i inwencji twórczej, zatem nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcenie do eksperymentowania – zachęca Darek Stolarz.

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95