kuchnieportal

Od lat 70-tych do współczesności. Jak na przestrzeni lat zmieniał się design zlewozmywaków i aranżacje strefy zmywania w kuchni?

Od lat 70-tych do współczesności. Jak na przestrzeni lat zmieniał się design zlewozmywaków i aranżacje strefy zmywania w kuchni?

Fot. SCHOCK

Razem z marką Schock zabieramy Was w podróż po historii stylu, który na przestrzeni czterdziestu ostatnich lat działalności niemieckiego producenta, nieustannie zaskakiwał nowymi rozwiązaniami! Od prostego minimalizmu lat siedemdziesiątych, do kolorowych lat osiemdziesiątych, po szykowny współczesny styl. Sprawdź jakie zlewozmywaki królowały w każdym z wymienionych czasów!

Warto przyglądać się minionym jak i obowiązującym trendom ponieważ są one często zapowiedzią tego, co może pojawić się w przyszłości. Co ważne, wykreowane do tej pory style, często się ze sobą mieszają tworząc zupełnie nowe, świeże spojrzenie na armaturę kuchenną. Jak urządzić zatem swoje wnętrze w jednym z trzech motywów aranżacyjnych obowiązujących w danym okresie?

Moda lat 70-tych

Wydawałoby się, że świat ciągle zmierza do przodu, jednak zmieniająca się stylistyka zlewozmywaków potwierdza, że pewne rzeczy są modne teraz, jak i 40 lat temu. Minimalistyczne lata 70-te to przede wszystkim wszechobecne neutralne palety kolorów ziemi: odcienie brązu, złota i beżu, a także elementy charakterystyczne dla kuchni w stylu wiejskim. Oczywiście niezbędne są też akcesoria w barwach złota oraz klimatyczne, drewniane elementy. Wnętrza z tamtych lat charakteryzuje połączenie stylu hippie, boho chic i funky. Charakter kuchni urządzonej w klimacie lat 70-tych, można określić jako awangardowy i jednocześnie przytulny. Aby nadać kuchni klimat tamtych czasów, warto postawić na futurystyczny zlewozmywak, w jednej z wielu dostępnych wersji kolorystycznych od marki Schock. Armatura tego niemieckiego producenta w 80% składa  się ze starannie wyselekcjonowanych cząsteczek kwarcu, będącego najtwardszym składnikiem granitu. Jest przez to niezwykle odporna na uszkodzenia i działanie wysokiej temperatury.

We wnętrzu rodem z lat 70-tych świetnie sprawdzi się model KYOTO D-150 Carbonium. Ten zlewozmywak wpuszczony w blat jest dostępny w kolorystyce nanogranitu Cristadur m.in. w bieli oraz odcieniach brązu. Jego nowoczesny design doskonale odnajdzie się w każdej aranżacji. Jeśli jesteśmy miłośnikami bardziej minimalistycznych form, model GREENWICH N-100L Magnolia CRISTADUR – powinien być dla nas wyborem idealnym. Jego niewielkie kształty świetnie współgrają z subtelną beżową kolorystyką. Dodatkowo może on z łatwością zostać wkomponowany zarówno w przestronną, jak i mniejszą kuchnię. Atutem zlewozmywaka Greenwich jest również dowolny sposób jego montażu: wpuszczany, podwieszany lub na równi z blatem.

Zlewozmywak marki Schock

Fot. Schock

Czas na disco!

Lata 80 i 90-te kształtowała przede wszystkim muzyka – mieszanka rocka i disco. To właśnie tamtym czasom zawdzięczamy ciekawe akcesoria i wszechobecne kolory. Ówczesne aranżacje były więc niezwykle eklektyczne i łączyły ze sobą różne, nawet pozornie niepasujące do siebie elementy. Styl przełomu lat 80 i 90 to zdecydowanie wersja dla tych, którzy nie boją się odważnych form, kształtów i energetycznych barw we wnętrzu.

Era disco to również wielki duch optymizmu i coraz większych możliwości aranżacyjnych. Różnorodność była największym atutem wnętrz tamtych czasów, dlatego chcąc podkreślić mnogość tendencji i inspiracji, marka Schock zaprojektowała nową wersję kolorystyczną, swojego flagowego produktu, czyli zlewozmywaka Waterfall. Model, który swoim wyglądem nawiązuje do wodospadu, pojawił się w intensywnej, bardzo oryginalnej czerwieni, która doskonale dopełni design bardziej awangardowych aranżacji. Dopasowana do niego bateria kuchenna, jest potwierdzeniem, że już wtedy zaczęto zwracać uwagę na detale, które często zmieniały charakter całego wnętrza. Nietypowy wygląd to tylko jeden z wielu atutów, które ma do zaoferowania ten model od marki Schock. Spadzista budowa zlewozmywaka Waterfall ułatwia ściekanie wody do odpływu, która nie dostaje się pod krawędzie blatu.

W tym okresie zaczęły się pojawiać również coraz to nowsze rozwiązania technologiczne. Jednym z takich nietypowych rozwiązań jest nowy projekt kranu Papilio od marki Schock – który przyciąga wzrok, dzięki swojej oryginalnej płaskiej wylewce.

Zlewozmywak

Fot. Papilio, Schock

Schock

Fot. Zlewozmywak granitowy Waterfall D-100 (kolor Rouge), Schock

Lata współczesne

Piękno prostoty obroniło się na przestrzeni lat i żaden inny trend nie był w stanie całkowicie jej wyprzeć. Geometryczne formy wracają, jednak nie są już zarezerwowane tylko dla subtelnych odcieni kremowych czy bieli. Lata współczesne to przede wszystkim intensywne, ciemne barwy. Najlepiej w wersji total look!

Czerń prezentuje się niezwykle elegancko i luksusowo – nic więc dziwnego, że bez oporów sięgamy po tak mocne akcenty do naszych kuchni. Jedną z propozycji marki Schock na nowoczesny zlewozmywak w tym kolorze jest Prepstation D-150. W tym modelu komory są rozdzielone ociekaczem o delikatnie spadzistej linii, która ułatwia ściekanie wody. Model Prepstation D-150 może też pełnić rolę rozbudowanej stacji przygotowywania potraw, dzięki wyposażeniu  w dodatkowe akcesoria – przesuwaną deskę szklaną, wkładkę stalową i koszyk.

Może się zatem wydawać, że widzieliśmy już wszystko. Mimo, iż obecnie znacznie ciężej zaskoczyć nowymi rozwiązaniami – marka Schock udowadnia, że w dalszym ciągu jest to możliwe! Mówiąc szerzej o współczesności nie może zabraknąć również innowacyjnych technologii i stałego ulepszania istniejących już materiałów. Niemiecki producent wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom rynku, ulepszył formułę swojego flagowego materiału jakim jest CRISTADUR. W nowej, jedwabiście gładkiej wersji jest jeszcze bardziej elastyczny, odporny na uderzenia, trwały i niezwykle łatwy do czyszczenia.

nowoczesne zlewozmywaki

Fot. Zlewozmywak granitowy Prepstation D-150, Schock

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Caban
12 grudnia 2019, 23:51
0/0

Nie sądziłem że zlewy mogą być ładne same w sobie. A tu żonka 😉

BogusiaM
4 grudnia 2019, 09:59
1/0

Ale piękne zlewozmywaki <3 Naprawde super!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95