kuchnieportal

Nowe, zaawansowane możliwości w projektowaniu wnętrz z oprogramowaniem od CAD Projekt K&A

Nowe, zaawansowane możliwości w projektowaniu wnętrz z oprogramowaniem od CAD Projekt K&A

Poznański producent oprogramowania do projektowania wnętrz na przestrzeni ostatnich miesięcy dodał do popularnych programów Decor PRO, CAD Decor, CAD Kuchnie kolejne ciekawe usprawnienia i funkcjonalności, które czynią te narzędzia jeszcze bardziej optymalnymi i kompletnymi. Pojawiły się nowe możliwości w zakresie wykonywania dokumentacji technicznej, dzięki którym praca z programem stała się jeszcze bardziej przyjemna, elastyczna i intuicyjna. Nowa wersja oprogramowania 3.1.1 i 7.1.1 to nowe możliwości w pracy projektanta i architekta wnętrz.

Zmiany do obecnej wersji programów do projektowania wnętrz, firma CAD Projekt K&A rozpoczęła się w październiku 2018, kiedy po miesiącach przygotowań i tekstów wdrożony został zaawansowany rendering umożliwiający generowanie totalnie fotorealistycznych wizualizacji w czasie rzeczywistym. Producent udostępnił wtedy także nową opcję prezentacji projektów panoramę sferyczna na FCB doskonale sprawdzającą się w komunikacji z klientem końcowym, jak i wykorzystywaną w celach marketingowych.  Programy zyskały także profesjonalną, elastyczną i przyjemną w odbiorze dokumentację techniczną. Wersja oprogramowania 3.0 i 7.0 była ogromną zmianą w branży projektowania wnętrz i wprowadzeniem do nowej, nieznanej dotąd jakości.

Kolejne zmiany wprowadzone w styczniu 2020 to szereg drobniejszych usprawnień, będących wynikiem zbierania doświadczeń w pracy z nową wersją i wnikliwego analizowania potrzeb użytkowników. Najnowsza aktualizacja to z kolei duży krok w kierunku jeszcze bardziej zaawansowanego oprogramowania i wprowadzenie dwóch konkretnych, praktycznych funkcjonalności o które intensywnie zabiegali użytkownicy – rysunku zbiorczego oraz zarządzaniu symbolami w dokumentacji.

 

 

Rysunek zbiorczy – najbardziej pożądana funkcjonalność

 

Potrzeba wprowadzenia rysunku zbiorczego od dłuższego czasu powtarzała się w sugestiach zmian sygnalizowanych przez użytkowników programów CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie. Dodanie tej funkcjonalności wiązało się z poważnymi zmianami w kodzie programów a także wymagało szeregu analiz działu testów i szkoleń.  Cel został osiągnięty i nowa, zaawansowana funkcjonalność, która sprawia, że prezentacja projektów wnętrz jest teraz bardziej czytelna i zrozumiała dla  większości  wykonawców czy inwestorów –  została wdrożona!

 

Rysunek zbiorczy w programach poznańskiej firmy to strona w dokumentacji technicznej, która umożliwia zbiorczą prezentację obok siebie wielu rzutów i kładów a także innych elementów (obrazy, tabele, legendy). Program pozwala szybkie i intuicyjne wprowadzenie aż 25 pól. Praktyczną funkcjonalnością wykorzystywaną przez użytkowników jest funkcja warstw rysunku. Po zaznaczeniu lub dodaniu obiektu warstwa, do której należy obiekt, ulega automatycznemu zaznaczeniu na liście obiektów. Umożliwia to np. szybkie ukrycie lub usunięcie wszystkich obiektów, należących do danej warstwy. Na liście obiektów wprowadzona została także nowa pozycja, która służy ukrywaniu linii granicznej, jeśli jej obecność jest niepożądana. Program daje również możliwość dostosowania wyglądu legendy do indywidualnych oczekiwań, poprzez modyfikację opisów oraz zmiany koloru wypełnienia zaznaczonej powierzchni.

Zarządzanie symbolami w dokumentacji technicznej – co to daje?

Kolejnym usprawnieniem i  ukłonem w kierunku potrzeb użytkowników oprogramowania CAD Decor PRO, CAD Decor i CAD Kuchnie jest możliwość tworzenia własnego, spersonalizowanego zestawu symboli w dokumentacji technicznej a także możliwość podczytywania w dokumentacji symboli przyłączy wstawionych w środowisku CAD.

Tworzenie własnych symboli w nowej wersji oprogramowania możliwe jest zarówno w oparciu o kształty dostępne w  programie jak i również z tekstów, odnośników i linii wymiarowych. Innym sposobem opracowywania własnych symboli jest przekształcenie już istniejących, np. poprzez usunięcie niepotrzebnych części, dorysowanie kształtów czy dodanie tekstu. Utworzone symbole można usuwać, a także zmieniać nazwy kategorii, do których zostały przypisane. Tak jak w poprzednich wersjach oprogramowania możliwe jest ich skalowanie i wprowadzanie zmian w opisach w legendzie symboli. Dodatkowo gotowa lista symboli elektrycznych, budowlanych oraz okien i drzwi, została poddana graficznym zmianom, a skale poszczególnych symboli zostały wyrównane.

Czemu te zmiany w oprogramowaniu są tak istotne? Jak się okazuje możliwość stworzenia kodu specyficznych, dopasowanych do własnych potrzeb symboli w dokumentacji technicznej jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników i ich indywidualne preferencje. Poruszanie się w obrębie własnego, opracowanego przez samego siebie zestawu symboli umożliwia szybszą pracę przy tworzeniu projektów i jest odpowiedzią na kreatywne sytuacje oraz potrzebę elastyczności w tym wycinku pracy z programem. Te zmiany wprowadzone przez poznańskiego producenta to wstęp do tworzenia spersonalizowanej dokumentacji technicznej.

Jak działają najnowsze wersje programów – sprawdź! https://www.youtube.com/watch?v=VoRuYo3gKd8

 

Stałe aktualizacje oprogramowania oraz usług firmy CAD Projekt K&A SA wynikiem skrupulatnego zbierania i analizowania sugestii zgłaszanych przez użytkowników. Jak podkreśla Justyna Drogowska, Marketing&PR Manager CAD Projekt K&A – Wokół naszej marki i produktów udało nam się nam wykreować wyjątkową społeczność, która wspiera się nawzajem w swojej pracy, zwłaszcza w tym nowym postpandemicznym świecie. Mam tu na myśli galerię projektantów i bank modeli 3d na naszej www czy coraz liczniejsze grupy na Facebooku naszych użytkowników, zarówno te niezależne, jak i stworzona przez nas inicjatywa #uczsięzdalnie. Jeszcze kilkanaście lat temu było nam trudno, kiedy zaczynaliśmy na polskim rynku projektowania wnętrz zdominowanym przez produkty z dziesiątkami lat tradycji i przytłaczającym kapitałem. Byliśmy jednak bardzo zdeterminowani, ponieważ wiedzieliśmy, że nikt do tej pory nie stworzył tak dobrego i tak wyspecjalizowanego programu do projektowania wnętrz. Dzisiaj, reagując szybko i elastyczne na zmiany w branży projektowania wnętrz i na nowy świat dla nas wszystkich, możemy powiedzieć, że MAMY TO :)!?

Co dalej?

 

Producent planuje kolejne aktualizacje i rozwój swoich produktów. Firma CAD Projekt K&A pomimo trudnego dla wszystkich 2020 roku i okresu wakacyjnego, od czasu wdrożenia ostatniej aktualizacji z 2 lipca 2020 opracowała już kolejne 7 updatów i usprawnień, a w planach ma następne strategiczne zmiany w swoim oprogramowaniu i wyzwania projektowe. Zapraszamy na stronę www.cadprojekt.com.pl.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95