kuchnieportal

Nowe, matowe laminaty HPL od Pfleiderer

Nowe, matowe laminaty HPL od Pfleiderer

Matowe powierzchnie coraz częściej wygrywają ze swoimi połyskującymi odpowiednikami. Firma Pfleiderer opracowała nową strukturę laminatów HPL: XTreme, która doskonale wpisuje się w ten trend. XTreme to całkowicie matowe wykończenie powierzchni laminatu HPL, które zostało wyróżnione kilkoma nagrodami, w tym "German Design Awards 2016" przyznawanej w dziedzinie sztuki użytkowej. 

Laminaty HPL Pfleiderer

Laminaty o nowej, matowej strukturze XTreme mogą być przetwarzane pionowo i poziomo oraz stosowane do pokrycia całych powierzchni i krawędzi. Dodatkowo cechują się one wysokimi walorami użytkowymi. XTreme posiada innowacyjną powłokę wierzchnią, utwardzaną strumieniem elektronów. Dzięki temu jest ona odporna na szkodliwe działanie środków chemicznych. Większość zabrudzeń (w tym tłuste plamy) można łatwo usunąć z powierzchni laminatu. Ponadto na strukturze XTreme nie pozostają odciski palców, co jest szczególnie istotne w przypadku powierzchni bezuchwytowych.

Mimo swojej wysokiej wytrzymałości struktura XTreme jest delikatna i aksamitna w dotyku, co jest stanowi jej niewątpliwy wyróżnik. Odporność na działanie środków chemicznych można było dotychczas uzyskać bowiem jedynie kosztem wyglądu zewnętrznego oraz odbioru dotykowego powierzchni.

Strukturę XTreme można zastosować w przypadku każdego z gamy dekorów HPL znajdujących się w ofercie Pfleiderer.

Nowa struktura XTreme zdobyła duże uznanie w kraju i za granicą, czego dowodem jest nagroda w dziedzinie wzornictwa użytkowego ?German Design Award 2016 przyznawana przez Niemiecką Radę Wzornictwa.

Wygrywając konkurs przy tak znakomitej konkurencji laureat nagrody skutecznie dowiódł, że należy do najlepszych. – stwierdził Andrej Kupetz, Prezes Zarządu Niemieckiej Rady Wzornictwa w liście gratulacyjnym wystosowanym osobiście do firmy Pfleiderer.

 

Zobacz też projekty domów w nowoczesnych i tradycyjnych technologiach: 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95