kuchnieportal

Modne kuchnie – popularne trendy aranżacyjne

Kolory, kształty, dodatki i detale – to one decydują o wyglądzie mebli kuchennych i wyznaczają ich styl. Jakie są najpopularniejsze trendy w aranżacji kuchni, w jakich wnętrzach warto je zastosować i jak pogodzić modny wygląd mebli z ich wysoką jakością? Zobaczmy to na przykładzie kuchni wykonanych przez firmę Janas Meble z Cieszyna (k. Twardogóry), producenta ekskluzywnych mebli na indywidualne zamówienie.

Kuchnie w bieli

Od kilku sezonów białe meble kuchenne cieszą się niesłabnącą popularnością – szczególnie te utrzymane w nowoczesnej stylistyce. Biel wygląda świeżo i lekko, a dodatkowo doskonale łączy się z innymi barwami oraz sposobami wykończeń mebli. Wariantów zastosowania bieli w aranżacjach kuchennych jest wiele, ponieważ w każdym zestawieniu wygląda ona interesująco.

modne-kuchnie-popularne-trendy-aranżacyjne-2.jpg
Fot. Janas Meble 

Biel jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku niewielkich kuchni. Jasne fronty optycznie powiększają przestrzeń, szczególnie kiedy mają połyskującą powierzchnię. Ta propozycja kolorystyczna jest również często wykorzystywana w przypadku kuchni otwartych na salon. Neutralna barwa mebli dobrze komponuje się z wyglądem reszty wnętrza i estetycznie z nią komponuje.

Modne-kuchnie-popularne-trendy-aranżacyjne.jpg
Fot. Janas Meble

Otwarcie kuchni na salon nadaje jej reprezentatywny charakter i podnosi wymagania wobec jej wyglądu. ?Biel daje nam szerokie możliwości projektowe. Niekiedy występuje w pojedynkę, ale często zestawiamy ją również z klasyczną czernią czy drewnianym fornirem. Pierwszy wariant wygląda bardzo elegancko i ponadczasowo, natomiast elementy o wybarwieniu drewna wprowadzają do wnętrza ciepłą nutę? ? mówi p. Sławomir Janas, właściciel firmy Janas Meble.

 A jeśli nie biel? Modne alternatywy kolorystyczne

Innymi popularnymi kolorami jest szarość oraz pastelowe odmiany błękitu. Wyglądają one bardzo nowocześnie i stylowo. Przykładem tego jest realizacja wykonana przez Janas Meble. ?W projekcie postanowiliśmy połączyć nowoczesną, chłodną szarość z ciepłą kolorystyką drewna. Dzięki temu udało nam się stworzyć modne, stonowane wnętrze, które jednocześnie jest przytulne? ? wyjaśnia p. Sławomir Janas. W tym projekcie proste, geometryczne formy są uzupełnione przez perfekcyjne wykonane i wkomponowane detale, w tym frezowane uchwyty. Nie zaburzają one minimalistycznej bryły mebli, ale są ich delikatną ozdobą.

Modne-kuchnie-popularne-trendy-w-aranżacji-3.jpg
Fot. Janas Meble

Nowoczesny minimalizm

Nowoczesne kuchnie zazwyczaj projektowane są w duchu minimalizmu. Zgodnie z nim forma mebli powinna być podporządkowana funkcji, jaką pełnią. Wyróżniają je proste, zgeometryzowane kształty, rezygnacja z dodatkowych ozdób i stonowana kolorystyka. Jednak minimalistyczne kuchnie kryją w sobie wiele nowoczesnych, zaawansowanych rozwiązań. Szuflady wewnętrzne, kosze cargo czy systemy podzielników i wkładów zapewniają optymalne wykorzystanie przestrzeni. Dodatkowo pozwalają łatwo utrzymać porządek w  obrębie zabudowy i sprawiają, że każda rzecz ma swoje ustalone miejsce.

Modne-kuchnie-popularne-trendy-aranżacyjne-5.jpg
Fot. Janas Meble

Ponadto w nowoczesnych, minimalistycznych projektach zabudowy często rezygnuje się z tradycyjnych uchwytów na rzecz uchwytów frezowanych lub automatycznych systemów wspomagania otwierania, które pozwalają otworzyć fronty poprzez ich delikatne naciśnięcie. Dzięki temu bryła mebli wygląda harmonijnie i dynamicznie.

Salony sprzedaży firmy Janas Meble znajdują się w Cieszynie (k. Twardogóry), Wrocławiu, Lubinie i Lesznie. Inne kuchnie wykonane przez to studio oraz dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: www.meblejanas.eu

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar 

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95