kuchnieportal

Kuchnia w stylu klasycznym: piękna i funkcjonalna

Kuchnia w stylu klasycznym: piękna i funkcjonalna

Fot. Linia mebli Elegance, Nolte Küchen. 

Styl klasyczny to elegancja w najlepszym wydaniu, symetryczność, a także równowaga w dobrze elementów. Nie ma tutaj mowy o zbędnych detalach czy przepychu form i kształtów, panuje naturalność, umiar, harmonia. Idealnym przykładem stylu klasycznego w niezwykle świeżym i funkcjonalnym ujęciu są meble kuchenne oferowane przez niemieckiego producenta Nolte Küchen.

 

Meble w stylu klasycznym to propozycja idealna dla osób, które cenią tradycję i prostotę ? pragną domu eleganckiego, który jednocześnie będzie przyjazny mieszkańcom. Królują tu barwy łagodne, stonowane ? najczęściej biel, beże i brązy, chętnie wykorzystuje się również elementy drewniane. Większość z nas dobrze się czuje w takich pomieszczeniach, bo ciepłe barwy i naturalne materiały dodają wnętrzu przytulności. Klasyka nie znudzi się nam szybko stąd warto zadbać by meble kuchenne w tym stylu były wyjątkowo starannie dobrane pod względem jakości materiałów i wykonania, tak by posłużyły nam przez lata. Warto również wybrać nowoczesne, funkcjonalne wyposażenie mebli, które sprawi, że w naszej kuchni będzie się nam pracować łatwo i przyjemnie.

Meble kuchenne Nolte
Fot. Linia mebli Elegance, Nolte Küchen. 

Klasykę w niezwykle świeżym, ciekawym ujęciu prezentują meble kuchenne firmy Nolte Küchen. Linia Elegance niemieckiego producenta to propozycja luksusowa i wyrafinowana: białe fronty szafek urzekają swym blaskiem a chromowane, błyszczące uchwyty dodają klasy. Windsor to kolekcja pełna szyku, o prostej, eleganckiej lini. W kolekcji Castle natomiast wyraziste barwy blatów i boków szafek zrównoważone są delikatnymi frontami w kolorze kremowej magnolii.

Meble kuchenne Nolte

Meble kuchenne Nolte
Fot. Linia mebli Windsor, Nolte Küchen. 

Kuchnie w stylu klasycznym w wykonaniu firmy Nolte stylem nawiązują do tradycyjnych, ponadczasowych koncepcji a ich wnętrze kryje zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań usprawniających wykonywanie prac kuchennych.

Meble kuchenne Nolte
Fot. Linia mebli Castle, Nolte Küchen. 

1. Funkcjonalne, nowoczesne szuflady ? niezwykle pojemne, a przy tym ułatwiające utrzymanie porządku, dzięki specjalnie zaprojektowanym przegrodom i organizerom, a także doskonałej szczelności, która zapobiega przedostawaniu się kurzu. Dodatkowo szuflady Nolte wyposażone są w system Silent Comfort, gwarantujący ciche, automatycznie zamykane fronty. Komfortowi pracy sprzyja również możliwość zamontowania oświetlenia LED wewnątrz szuflad.

Meble kuchenne Nolte
Fot. Szuflady kuchenneNolte Küchen. 

2. Innym pomysłem na organizację przestrzeni są wysuwane szafki Cargo. To maksymalna ilość miejsca do przechowywania na minimalnej rzeczywistej przestrzeni kuchennej. Dzięki szafce Cargo nawet w najmniejszej kuchni posiadać można praktyczną i pojemną spiżarnię z przejrzyście posegregowanymi i łatwo dostępnymi produktami spożywczymi.

Meble kuchenne Nolte
Fot. Szafki CargoNolte Küchen. 

3. Zazwyczaj niedostępne i niedoceniane zakamarki kuchni, jakim są szafki nartożne w meblach kuchennych ujawnią w końcu swój potencjał dzięki LeMans. Szafki narożne od Nolte wyposażone w ten system pomieszczą wszystkie przybory do gotowania, nawet te większych rozmiarów, a dzięki specjalnie pomyślanym rozwiązaniom technicznym będzie można się do nich dostać w szybki i bezproblemowy sposób.

Meble kuchenne NolteMeble kuchenne Nolte
Fot. System LeMansNolte Küchen.                    Fot. System segregacji odpadówNolte Küchen. 

4. Jeśli o organizację chodzi, nie sposób zapomnieć o segregacji odpadów. Nolte ułatwia również tę czynność. Dzięki specjalnie pomyślanym systemom wysuwowym do zamontowania pod zmywakiem recycling stanie się dziecinnie prosty, a każda kuchnia będzie miejscem przyjaznym nie tylko dla domowników, ale również dla środowiska.

5. Sprzęty kuchenne, które zazwyczaj zajmują miejsca na blatach będą zaburzać idee stylu klasycznego. Nolte ma jednak na to sposób. Prostota zostaje zachowana za sprawą zintegrowanego sprzętu kuchennego. Dzięki niemu w kuchni panuje harmonia i elegancja, ale wnętrza szuflady skrywają w sobie wszelkie potrzebne elementy wyposażenia (np. krajalnica, toster czy waga kuchenna) na należytym miejscu i bezpiecznie ukryte przed dziećmi.

Meble kuchenne Nolte
Fot. Zintegrowany sprzęt kuchennyNolte Küchen. 

6. Podobne zalety posiadają gniazdka w szufladzie. Także drobne sprzęty elektryczne często wędrują po całej kuchni, gubią się i brudzą. Zintegrowane gniazdko wymyślone przez Nolte kończy z tym kłopotem. Urządzenia i kable mają swoje właściwe miejsce, pod ręką gotowe do natychmiastowego użycia.

Meble kuchenne Nolte
Fot. Gniazdko elektryczne w szufladzieNolte Küchen. 

Styl klasyczny to jeden z najchętniej wykorzystywanych trendów w aranżacji wnętrz. Jego ponadczasowość sprawia, że niezależnie od coraz to nowych konceptów nadal przyciąga rzesze wielbicieli najwyższego gustu i użyteczności. Teraz, dzięki firmie Nolte, styl klasyczny objawia się w zupełnie świeżym i praktycznym wydaniu, które urzeka nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością.

Czytaj więcej:

Kuchnia skandynawska

Program do projektowania kuchni

Mała kuchnia

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95