kuchnieportal

Kuchnia z nowoczesnymi technologiami

Kuchnia z nowoczesnymi technologiami

Fot. Kuchnia Nolte NEO

Technologia wkracza do różnych dziedzin naszego życia, niekiedy dość zaskakujących i nietypowych dla niej. Nowatorskie rozwiązania coraz częściej są stosowane m.in. w kuchennych wnętrzach. Jakie nowinki technologiczne proponują nam producenci mebli kuchennych? Poznajcie 3 nowoczesne projekty, które przygotowała dla nas firma Nolte Küchen.

Blat kuchenny w roli ekranu dotykowego!

Odkrywanie nowych potraw jest świetną przygodą, ale wyzwanie stanowi zapamiętanie ich receptur. Oczywiście, możemy sięgnąć po tradycyjne książki kucharskie, jednak dzisiaj dla wielu z nas to Internet stanowi największe źródło inspiracji, również tych kulinarnych. Tak uzyskane przepisy wyświetlamy na ekranie komputera, tabletu lub smartfona. Miłośnicy gadżetów i nowinek technologicznych mogą pójść o krok dalej, wprowadzając do swoje kuchni nowy projektor Sony Xperia Touch. Jak to urządzenie sprawdza się w kuchennych wnętrzach, mogliśmy zobaczyć na ostatnich Targach Mebli Kuchennych Haüsmesse. Wówczas projektor Sony Xperia Touch  zadebiutował w ofercie niemieckiego producenta mebli kuchennych, firmy Nolte Küchen. Wyposażając zabudowę Nolte w to kompaktowe i innowacyjne w swojej kategorii urządzenie, uzyskamy niebanalny mariaż designu i technologii.

Projektor Sony Xperia w kuchni Nolte

Dlaczego projektor Sony określamy jako nowatorskie rozwiązanie? Otóż  łączy on funkcję projektora i tabletu – na ścianie, blacie lub innej powierzchni wyświetla ekran dotykowy z interaktywnym interfejsem Androida. Tym samym przemienia wybraną przez nas płaszczyznę w tablet! Xperia Touch daje nam dostęp do różnych aplikacji, np. z przepisami kulinarnymi, które możemy wyświetlić na dowolnej powierzchni w kuchni i sterować nimi dotykowo.

Polecamy:

Kuchnia z nowoczesnymi technologiami: projektor Sony Xperia i blat z polami grzejnymi

Winda w szafce

Projektor Sony Xperia Touch to nie jedyne nowatorskie rozwiązanie, jakie odnajdziemy w kuchniach Nolte. Inną propozycją jest automatyczna winda przeznaczona do szafek narożnych. Po wciśnięciu przycisku blat unosi się, a nie jego miejscu pojawia się półka, wcześnie ukryta wewnątrz zabudowy. Tym samym nie musimy samodzielnie wyjmować rzeczy umieszczonych w szafce  – winda zrobi to za nas!

Szafka z windą - kuchnie Nolte

Mechanizm windy narożnej został opracowanym, aby zapewnić wygodne miejsce do przechowywania popularnego urządzenia Thermomix. Sprawdzi się on również w przypadku innych, ciężkich przedmiotów. Stelaż, do którego przymocowana jest ruchoma półka, posiada gniazdko elektryczne, które umożliwia podłączenie sprzętów bez ich przenoszenia.

Blat ceramiczny z niewidocznymi polami indukcyjnymi

Postaw czajnik na blacie i poczekaj, aż woda się zagotuje – brzmi co najmniej zaskakująco, prawda? Jednak dokładnie taką instrukcję moglibyśmy otrzymać, użytkując kuchnię Nolte Küchen wyposażoną w płytę grzejną zintegrowaną z blatem. Nowatorska technologia opracowana przez Nolte pozwala w pełni zintegrować płytę indukcyjną z blatem ceramicznym. Pola grzejne są montowane pod nim, dzięki czemu pozostają niewidoczne – w praktyce zyskujemy nowatorską funkcję gotowania bezpośrednio na blacie kuchennym! To rozwiązanie pozwala zachować jednolity i minimalistyczny wygląd mebli. Ponadto jest bardzo praktyczne i wygodne w codziennym użytkowaniu.  Dzięki umieszczeniu pól pod blatem jest on idealnie gładki, a tym samym łatwy w utrzymaniu w czystości. Takiego efektu nie zapewniają nawet płyty montowane na równi z blatem, przy których nie unikniemy łączeń i szczelin. Ponadto instalacja pól grzejnych nie zabiera miejsca wewnątrz zabudowy, które możemy  praktycznie zagospodarować.

Kuchnia z nowoczesnymi technologiami - Nolte Küchen

Rozwiązania proponowane przez Nolte Küchen pokazują, że nowoczesne technologie są pomocnym uzupełnieniem kuchennych wnętrz. Dzięki nim kuchnia zyskuje nowe funkcjonalności – staje się miejscem bardziej przyjaznym i wpisującym się w potrzeby domowników.

 

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95