kuchnieportal

Nowoczesne wyposażenie szafek. Magic corner, cargo i inne rozwiązania

Nowoczesne wyposażenie szafek. Magic corner, cargo i inne rozwiązania

Fot. Szafki narożne wyposażone w system Le Mans marki Peka (źródło: www.peka.pl)

Technologia idzie nam z pomocą i meble kuchenne zawierają obecnie rozwiązania, które ułatwiają nam pracę, pozwalając na wygodne przechowywanie i łatwy dostęp do magazynowanych produktów spożywczych. Systemy takie jak cargo czy magic corner pozwalają na wykorzystanie każdej, nawet trudno dostępnej przestrzeni a wysuwane blaty robocze kreują dodatkowe miejsce do pracy.

Poniżej przedstawiamy przegląd użytecznych rozwiązań, jakie można zastosować w meblach kuchennych w celu ich optymalnego wykorzystania. Dzięki temu czas spędzony w kuchni może okazać się całkiem przyjemny nawet dla osób, które nie przepadają za gotowaniem.
  • System cargo w wersji podblatowej i wysokiejDrzwiczki szafki, zamiast tradycyjnie otworzyć się na lewą lub prawą stronę, za pociągnięciem uchwytu wysuwają się, prowadząc za sobą metalowe kosze i półki. W wersji podblatowej umożliwia praktyczne zagospodarowanie nawet bardzo wąskich przestrzeni, które mogą stać się użytecznym miejscem do przechowywania przypraw, butelek lub środków czystości.

    Cargo w wersji wysokiej dzięki swoim rozmiarom (do 60cm szerokości i 2m wysokości) może pełnić rolę podręcznej spiżarni i ułatwia nam szybkie znalezienie oraz łatwy dostęp do szerokiej gamy produktów spożywczych.

    Systemy cargo są oferowane min. przez firmy: Nomet, Rejs, Peka, Hettich, Sige.

                    Cargo Peka
  • Mechanizmy otwierania szafekSzafki otwierane za pomocą uchwytów doskonale się sprawdzają w przypadku mebli zaprojektowanych w tradycyjnym stylu. Co zrobić, gdy do naszego projektu nie pasuje żaden rodzaj uchwytów lub szukamy innego, bardziej komfortowego systemu otwierania? Na rynku istnieje kilka rozwiązań wartych polecenia.
Mechanizm otwierania wspomaganego podnośnikiemOtwieranie szafki BlumMechanizm ten jest wart polecenia szczególnie w szafkach górnych, do których mamy utrudniony dostęp. Front otwiera się poprzez pociągniecie za uchwyt, wspomagane pracą podnośnika. Dzięki temu w trakcie otwierania powierzchnia mebla składa się a uchwyt pozostaje dostępny w każdej pozycji otwarcia.

Istnieje kilka wariantów otwierania się szafek w przypadku tego mechanizmu: fronty uchylno-składane, uchylno-nachodzące, nad korpusem i uchylne. Rozwiązanie otwierania wspomaganego pracą podnośnika oferuje min. firma Blum.

Mechanizm „push to open” otwieranie poprzez docisk

Meble są otwierane i zamykane za pomocą lekkiego docisku frontu szafki lub szuflady. System ten oferowany jest min. przez firmę Blum, Hettich, Vapsint.
                           

Mechanizm otwierania elektromechanicznego

Otwieranie frontów szafek górnych odbywa się poprzez delikatne dociśnięcie powierzchni frontów. Zamykanie regulowane jest przyciskiem, którego naciśnięcie powoduje zamknięcie. System ma w swojej ofercie firma Blum, która dostarcza także mechanizm hamowania Bluemotion, dzięki któremu otwieranie, jak i zamykanie jest ciche i dyskretne.

Mechanizm otwierania poprzez delikatne puknięcie

Aby otworzyć szafkę wystarczy delikatnie puknąć w jakiekolwiek miejsce na powierzchni frontu szafki. Mechanizm ten dostosowany jest do szafek cargo firmy Peka o szerokości 300, 400, 450, 500 lub 600 mm i wysokości max 2300 mm oraz maksymalnego obciążenia wkładu do 120 kg. Dodatkowo specjalny sensor dopasowuje siłę wysuwu do wielkości załadunku.

  • Rozwiązania do szafek narożnych
Trudno dostępna przestrzeń w szafkach narożnych może Magic Cornerzostać w funkcjonalny sposób wykorzystana, dzięki systemom takim jak Magic Corner. Po otwarciu szafki wystarczy delikatnie pociągnąć za uchwyt i poszczególne kosze wypełniające „ślepy narożnik” wysuną się na zewnątrz umożliwiając łatwy dostęp do przechowywanych na nich sprzętów. Innym sposobem rozwiązania problemu trudno dostępnych przestrzeni w szafkach narożnych są półki ob
rotowe. Zaawansowane systemy narożnikowe, takie jak Revo 90 firmy Peka, posiadają mechanizm, który umożliwia składanie się frontu szafki do środka i obracanie razem z półkami. Rozwiązania typu Magic Corner oferuja min. firmy: Peka, Amix, Rejs.

  • Kosze na śmieci
Wraz ze wzrostem świadomości na temat ochrony środowiska i ekologii, pojawiają się rozwiązania umożliwiające łatwe segregowanie śmieci w gospodarstwach domowych. Jednym z nich są szafki kuchenne wyposażone w kosze – segregatory śmieci. Składają się one zazwyczaj z kilku pojemników różnej wielkości, na różnego typu odpady. Najłatwiejszy dostęp do koszy może zapewnić pedał, po naciśnięciu którego, front mebla uchyli się odsłaniając zawartość szafki. System koszy może posiadać specjalną osłonkę zapobiegającą brudzeniu się wnętrza szafki oraz może być wyposażony dodatkowo w akcesoria, takie jak uchwyt na przybory do sprzątania. Kosze na śmieci do zabudowy w meblach kuchennych oferują min. firmy: Peka, Blanco, Franke, Hettich.
  • Wysuwane blaty
Wysuwany blat Peka       W niewielkich kuchniach często brakuje miejsca na swobodne przygotowywanie skomplikowanych, wieloskładnikowych potraw. Idealnym rozwiązaniem, jakie sprawdzi się w takich sytuacjach jest wysuwany blat roboczy, na co dzień ukryty za frontem szuflady, wysuwany w zależności od potrzeby.

Taki blat może pełnić funkcję zarówno dodatkowej powierzchni roboczej, jak i też stołu, przy którym można spożyć szybki posiłek. Wysuwane blaty ma w swej ofercie min. firma Peka.

  • Wkłady na sztućce i maty
Duże, pojemne szuflady są nieodłącznym elementem nowoczesnych mebli kuchennych, cenionym ze względu na swoją praktyczność. Aby w łatwy sposób utrzymać porządek oraz efektywnie zagospodarować przestrzeń szuflady, można ją wyposażyć w pojemniki na talerze, sztućce czy drobne sprzęty kuchenne. Produkty spożywcze, pojemniki na przyprawy czy naczynia, nie będą się przesuwać w trakcie otwierania szuflady, jeśli jej dno wyłożymy matą antypoślizgową. Mata ułatwi nam także sprzątanie, gdyż w łatwy sposób będzie można ją wyjąć i włożyć powrotem po wyczyszczeniu. Wkłady na sztućce i maty do szuflad oferują min firmy Peka, Blum, Hettich, Rejs, Amix.

Zdjęcia: www.peka.pl ; www.blum.pl


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
bonnie
27 października 2014, 19:37
0/2

nowoczesne kuchnie to coś wspaniałego. Sama mam zamiar zrobić sobie taką w przyszłym roku. Już oglądałam rzeczy marki Ambition w sklepie Dajar i w głowie układam już cały plan 😀

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95