kuchnieportal

Jak dobierać uchwyty do mebli?

Jak dobierać uchwyty do mebli?

Efektowne, dobrze dopasowane do charakteru całej aranżacji kolekcje uchwytów meblowych podkreślą styl wnętrza. Ich właściwy dobór w dużym stopniu wypływa na odbiór samego frontu, jak i całej kompozycji. Chcąc podnieść klasę wnętrza, warto postawić na dobrą jakość tego niewielkiego, ale ważnego elementu aranżacji. Czym jeszcze kierować się dobierając uchwyty do mebli? 

Funkcjonalny dobór uchwytów

W miejscach szczególnie narażonych na powstawanie zabrudzeń, takich jak kuchnia, łazienka czy hol najlepiej sprawdzą się minimalistyczne, opływowe uchwyty meblowe. Ich powierzchnia powinna być gładka, pozbawiona nadmiaru ozdobników. Dzięki temu zabrudzenia, takie jak plamy powstałe podczas gotowania, mycia zębów czy zabiegów pielęgnacyjnych bez problemu usuniemy za pomocą miękkiej, wilgotnej ściereczki: PRATO, AGIOS, CLEO czy PADWA.

Uchwyty meblowe

Fot. Uchwyt Prato, GTV

 

Uchwyty meblowe

Fot. Uchwyt Agios, GTV

 

Uchwyty meblowe

Fot. Uchwyt Cleo, GTV

 

Równie istotna jest wielkość samego uchwytu i jego sposób montażu. W pomieszczeniach o niewielkim metrażu, w których liczy się niemal każdy centymetr ważny jest szczególnie przemyślany dobór wszystkich elementów aranżacji. Jeśli przestrzeń, którą dysponujemy jest niewielka lub wąska a meble do których dobieramy uchwyty meblowe znajdują się w pobliżu ciągów komunikacyjnych, warto wybrać modele niewielkie, pozbawione geometrycznych, ostrych zakończeń. Doskonałym wyborem będzie np. UA -326 czy B226, w których brak wystających krawędzi chroni przed urazami lub uchwytów krawędziowych o łagodnej linii: MTERON, PAXO czy TREX.

Uchwyty meblowe

Fot. Uchwyt Mteron, GTV

 

Uchwyty meblowe

Fot. Uchwyt B226, GTV

 

Uchwyty meblowe

Fot. Uchwyt Paxo, GTV

Dobrze dobrane uchwyty meblowe, w zależności od naszych potrzeb i przeznaczenia jakie im nadamy, sprawdzą się w różnych rolach. W kuchni umożliwią np. zawieszenie kuchennej ściereczki, w łazience małego łazienkowego ręcznika, w sypialni sprawdzą się jako wieszak na kobiece akcesoria do pielęgnacji. Przemyślany dobór uchwytów do mebli poprawi funkcjonalność całej aranżacji.

Dobieramy uchwyty meblowe do stylu aranżacji

Uchwyty meblowe

Fot. Uchwyt Roses, GTV

Funkcjonalność powinna nierozłącznie wiązać się z estetyką. Dobrze dobrany uchwyt musi więc nie tylko doskonale spełniać swoją funkcję, ale i idealnie komponować się z wystrojem wnętrza. W zależności od stylu na jaki się decydujemy aranżując pomieszczenie do wyboru mamy szeroki wachlarz różnego typu uchwytów różniących się od siebie kształtem, sposobem wykończenia i kolorem. W śród wielu ciekawych propozycji znajdziemy misternie zdobione uchwyty wykorzystujące retro printy czy urocze kryształki w klimacie glamour. Jakiego typu uchwytu najlepiej sprawdzą się w poszczególnych stylach aranżacyjnych?

Loftowy minimalizm

– styl przemyślany i elegancki o nieco surowym, ascetycznym charakterze. Nie ma w nim miejsca na nadmiar dodatków, dlatego uchwyty dedykowane takim pomieszczeniom łączą prostą formę z metaliczną barwą – kadmem, chromem, szczotkowanym mosiądzem lub stalą.

Nowoczesne aranżacje wnętrz

–  w aranżacjach wnętrz utrzymanych w tym klimacie doskonale sprawdzą się uchwyty o niebanalnych i niespotykanych kształtach, łączące różne materiały i faktury. Efektowna forma uchwytu Senior zbudowana jest na bazie prostokątnego, otwartego ramiaka, którego pełna podstawa przylega do frontu mebla. Wydłużona podstawa chroni powierzchnię mebla, ograniczając możliwość kontaktu dłoni z frontem, co jest niezwykle istotne przy podatnych na zabrudzenia powierzchniach wykończonych na wysoki połysk. Dla tych, którzy nie boją się odważnych duetów, stworzyliśmy uchwyty ROSES, łączące nowoczesne szkło z ponadczasowym chromem. A fani futurystycznej asymetrii z pewnością zwrócą uwagę na UZ – 872, który przyciąga wzrok nieoczywistą formą ? podkreśla Joanna Repko, Starszy Specjalista ds. Marketingu w firmie GTV (międzynarodowy dystrybutor oraz czołowa firma na polskim rynku akcesoriów meblowych).

Uchwyty meblowe

Fot. Uchwyt UZ – 872, GTV

Aranżacje w stylu glamour

– efektowne, finezyjne formy, połysk i raczej ciemniejsza, nasycona kolorystyka. Tutaj wspaniale sprawdzą się subtelne uchwyty ozdobione kryształkami, które rozświetlą wnętrze i podkreślą jego wysublimowany, elegancki charakter.

Styl retro

– alternatywa dla minimalizmu czy industrialnego wystroju. Odrobina nostalgii i romantyzmu bazująca na designie minionych epok w nowoczesnej, współczesnej odsłonie. Retro to styl dla osób, którym bliskie są przedmioty „z duszą”. Do takich aranżacji będzie pasować porcelana wykończona ciekawym motywem ? kwiatowym, roślinnym czy niezwykle zdobnym ornamentem, a także uchwyty o antycznym, nieco historycznym charakterze, np. klasyczna gałka J4 będzie przepiękną ozdobą komody, sekretarzyka czy nocnej szafki, a VINCENZA, BELLA czy ADRIN dodatkowo uatrakcyjnią wygląd rustykalnych mebli.

Dobrze dobrany uchwyt podkreśli charakter mebla i całej aranżacji wnętrza. Warto więc puścić wodze wyobraźni i wybierać uchwyty, które staną się ozdobą i biżuterią wyposażenia wnętrz.

29.08.2017

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
ela
27 września 2017, 16:19
7/2

Według mnie uchwyt przede wszystkim musi być wygodny

Franek kimono
14 września 2017, 00:07
7/3

Zależy od stylu kuchni i tyle

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95