kuchnieportal

Intuicyjne i przyjazne projektowanie! Nowe filmy instruktażowe od CAD Projekt K&A

Intuicyjne i przyjazne projektowanie! Nowe filmy instruktażowe od CAD Projekt K&A

Na kanale You Tube CAD Projekt K&A pojawiły się nowe filmy instruktażowe przybliżające wybrane funkcjonalności oprogramowania poznańskiej firmy.  Dzięki nim użytkownicy mogą w przystępny sposób poznać obsługę narzędzi, które ułatwiają przygotowanie i prezentację projektu. 

Firma CAD Projekt K&A przygotowała dla użytkowników swojego oprogramowania cztery nowe filmy instruktażowe:

Nakładanie płytek heksagonalnych na powierzchnie

To czterominutowy filmik, w którym w przystępy sposób przedstawiono wszystkie etapy nakładania płytek heksagonalnych na powierzchnie. Od narysowania pomieszczenia oraz modelu płytki heksagonalnej, poprzez jej naniesienie na plan pomieszczenia i szybkie kopiowanie. Możemy również określić liczbę płaszczyzn (np. generować liczbę podestów w pomieszczeniu). Następnie przechodzimy do wizualizacji i nakładamy na płaszczyznę teksturę (czyli wybrany wzór płytki). Na filmie pokazane są wszystkie narzędzia używane podczas wykonywania poszczególnych etapów prac.

CAD Projekt K&A

Płytki heksagonalne są jednym z aranżacyjnych hitów ostatnich sezonów, dlatego umiejętność ich rysowania w programie jest atutem projektanta i wyjściem naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Prezentacja projektu w aplikacji CAD Share-it

Film pokazuje, jak stworzyć prezentację projektu w aplikacji CAD Share-it. Aplikacja umożliwia przeglądanie projektów wnętrz 3D udostępnianych w chmurze. To wyróżnik oprogramowanie firmy CAD Projekt K&A i duże ułatwienie dla projektantów.

Wszystkie etapy działań są omówione krok po krok. Dowiadujemy się, jak odpowiednio ustawić i zapisać sceny, czyli ujęcia zaprojektowanego wnętrza. Tak przygotowaną prezentację udostępniamy w CAD Share-it ? ta czynność również została przystępnie wyjaśniona. Projektant sam ustala kolejność prezentacji poszczególnych pomieszczeń. Nasz pokaz możemy zacząć od sypialni, kuchni, salonu bądź innego wnętrza i, określając powiązania między scenami, przechodzić zgodnie z ustalona kolejnością. Gotową prezentację wysyłam klientowi e-mailem (dodatkowo możemy zapisać ją w formie kodu QR).

Wysyłanie projektu z poziomu wizualizacji z użyciem aplikacji Cad Share-it

Jest to film podobny do wcześniej omawianego tutoriala na temat prezentacji projektu w CAD Share-it. Jednak tym razem dowiadujemy się przede wszystkim, jak gotowy projekt przesłać drogą mailową. Odbiorca naszej wiadomości otrzymuje przez nas prezentację wraz z instrukcją jej odtworzenia.

Rysowanie szafki kuchennej pod skosem

Umiejętność rysowania skośnych szafek jest istotna podczas projektowania wnętrza na poddaszu czy wnętrza z nietypowymi wnękami. Zadanie bazuje na kilku krokach, które omówiono w filmie. Najpierw określamy umiejscowienie szafki w projekcie i jej parametry – filmik pokazuje, jak wskazać każdy z wymiarów mebla. Po zaprojektowaniu szafki przenosimy ją do bazy użytkownika, a następnie umieszczamy w projekcie i gotowe!

Zachęcamy do subskrybowania naszego kanały na serwisie You Tube ? mówi Justyna Drogowska, Marketing & PR Manager firmy CAD Projekt K&A. – Nasi subskrybenci są na bieżąco informowani o wszystkich publikowanych przez nas nowościach, co może być ułatwieniem w ich pracy projektowej.

 11.08.2017

3 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
ela
28 września 2017, 10:49
5/0

Pracuję na programach CADa i mogę polecić

Arek
28 września 2017, 16:54
3/0

Do projektowania kuchni wystarczy Planit. Do projektowania całych wnętrz bez CADa się pewnie nie obejdzie.

kris
29 września 2017, 10:27
3/1

Sprawdziłem dwa filmiki, dobrze zrobione i przydatne

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95