kuchnieportal

Fotorealistyczne projekty kuchni i mieszkań – zobacz najciekawsze przykłady!

Fotorealistyczne projekty kuchni i mieszkań – zobacz najciekawsze przykłady!

Podstawą pięknej kuchni jest dobry projekt. To dzięki niemu inwestor może zobaczyć wnętrze jeszcze przed jego realizacją, a projektant zachęcić do wyboru swojej koncepcji. Ponadto na etapie pracy nad projektem bez trudu można wprowadzić zmiany, aby otrzymać kuchnię perfekcyjnie dopasowaną do potrzeb i oczekiwań jej przyszłych użytkowników. Profesjonalne programy do projektowania wnętrz są więc przydatnymi narzędziami zarówno dla projektantów, jak i inwestorów. Zobaczcie 7 projektów stworzonych w programie do projektowania i wyceny, CAD Decor PRO (poznańskiej formy CAD Projekt K&A) i przekonajcie się, jak szerokie możliwości daje takie narzędzie. 

Fot. CAD Projekt K&A

1. Wnętrze zaprojektowane przez Martę Bednarską-Małek ze studia DesignBox

Fotorealistyczne_projekty_kuchni_i_mieszkań.jpg
Zobacz więcej zdjęć: www.facebook.com/kuchnieportalpl

Pierwsza wizualizacja przedstawia niewielką kuchnię otwartą na salon, zaprojektowaną dla jednego z dolnośląskich mieszkań. Projektantka zaproponowała modne połączenie frontów w kolorze bieli i drewna. Aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, zastosowano wysokie szafki wiszące sięgające sufitu, które zapewniają dużo miejsca do przechowywania. Dzięki nim wszystkie rzeczy mają swoje ustalone miejsce wewnątrz zabudowy i nie zabierają miejsca na blacie. Tym samym niewielka kuchnia staje się bardziej funkcjonalna i przyjazna użytkownikom. Indywidualnego charakteru projektowi dodają płytki patchworkowe nad blatem, które – jak mówi p. Marta – odzwierciedlają barwne osobowości użytkowników kuchni. 
 
 
2. Wnętrze zaprojektowane przez Dariusza Nadzieja ze studia projektowego Vista Design

Aby jak najlepiej wpisać się w oczekiwania inwestorów, projektanci często przygotowują kilka wersji projektu. Tak było i w przypadku wizualizacji wykonywanej przez Dariusza Nadzieja, który zaproponował dwa projekty kuchni do wyboru.  To nowoczesny aneks kuchenny połączony z wejściem do ogrodu. Projekt był szczególnie wymagający, ponieważ na niewielkiej przestrzeni należało zaaranżować zarówno zabudowę kuchenną, jak i jadalnię. Zastosowanie szarości i bieli podkreśla nowoczesny wygląd zabudowy kuchennej i całego wnętrza.
?

 • W pierwszej wersji projektu zabudowa połączona jest z niewielkim barkiem, który zapewnia miejsce do spożywania posiłków. Lodówka, piekarnik, ekspres do kawy i część szuflad umieszczono w wysokiej zabudowie słupkowej, która pełni jednocześnie rolę ścianki działowej oddzielającej kuchnię od jadalni.

Fotorealistyczne_projekty_kuchni_i_mieszkań_3.jpg
 

 • W drugim przypadku kuchnia, jadalnia i salon sąsiadują z sobą bezpośrednio. Zrezygnowano z samodzielnej zabudowy słupkowej (lodówka i AGD wraz z pozostałymi meblami kuchennymi ustawiono liniowo) na rzecz sofy i oryginalnego stolika kawowego.

Fotorealistyczne_projekty_kuchni_i_mieszkań_2.jpg
Zobacz więcej zdjęć: www.facebook.com/kuchnieportalpl  

 
3. Wnętrze zaprojektowane przez Arkadiusza Słowakiewicza z biura projektowego AretzkyDesign
 
Fotorealistyczne_projekty_kuchni_i_mieszkań_4.jpg
Zobacz więcej zdjęć: www.facebook.com/kuchnieportalpl  
 
Arkadiusz Słowakiewicz zaprojektował kuchnię w stylu industrialnym, otwartą na salon i jadalnię. Wszystkie strefy utrzymano w podobnej estetyce, dzięki czemu wnętrze zyskało spójny wygląd. Motywem przewodnim jest cegła, charakterystyczna dla industrialnych wnętrz (program CAD Decor PRO daje nam różne warianty okładzin ściennych do wyboru). W tym samym stylu dobrano oświetlenie, krzesła, barek o prostej, surowej formie oraz masywne uchwyty relingowe. Przemysłowe akcenty harmonijnie przeplatają się z elementami, które dodają wnętrzu przytulności i domowego charakteru: z drewnianymi frontami oraz farbą tablicową, po której można pisać, nadając tym samym wnętrzu indywidualnego charakteru. Popularna „tablicówka” jest również świetną alternatywą dla karteczek naklejanych na drzwiach lodówki.
 
 
4. Wnętrze zaprojektowane przez Magdalenę Mileszczyk-Zielińską ze studia JASKRAWA ARCHITEKTURA WNĘTRZ
 
Fotorealistyczne_projekty_kuchni_i_mieszkań_5.jpg
Zobacz więcej zdjęć: www.facebook.com/kuchnieportalpl 
 
Otwarcie kuchni na salon sprawia, że nabiera ona bardziej reprezentatywnego charakteru. W projekcie Magdaleny Mileszczyk-Zielińskiej stylowy aneks stanowi harmonijne dopełnienie eleganckiego salonu. W projekcie zastosowano elementy charakterystyczne dla klasycznych kuchni: ramowe fronty, witryny oraz stylizowana armatura (w programie CAD Decor PRO możemy zaprojektować wnętrza o różnorodnej stylistyce) . Dzięki jasnej kolorystyce pomieszczenie prezentuje się lekko i modnie.
 
W projekcie uwzględniono różne typy oświetlenia – w tym podszafkowe –  oraz jego naturalne załamania. Ten element wiernie oddaje wygląd przyszłej kuchni i pozwala zobrazować inwestorowi, jak będzie wyglądać kuchnia w różnych wariantach oświetlenia i o różnych porach dnia.
 
 
5. Wnętrze zaprojektowane przez Sebastiana Bajer z Krakowa

Fotorealistyczne_projekty_kuchni_i_mieszkań_6.jpg
Zobacz więcej zdjęć: www.facebook.com/kuchnieportalpl 

Kolejnym projektem jest nowoczesny salon z aneksem kuchennym, w którym dominuje biel, czerń, szarości i naturalne drewno. Klasyczne zestawienie jasnej i ciemnej kolorystyki daje wrażenie elegancji oraz nienagannego porządku. Ciąg kuchenny zamyka blat, który stanowi kącik jadalny. Projektantowi udało się zaaranżować dużą powierzchnię blatu roboczego oraz wiele schowków, które podnoszą funkcjonalność kuchni. Ponadto zastosowano rozwiązania, które spajają część kuchenną i pokojową: wspólną kolorystykę, jednolitą podłogę oraz okładzinę ścienną powieloną w kuchni i salonie.
 
Funkcjonalności programu CAD Decor PRO pozwoliły umieścić w projekcie podwieszany sufit, a także wydzielić kilka stref na planie otwartego wnętrza. Dzięki temu w pełni odwzorowano wygląd pomieszczenia, ze wszystkim detalami architektonicznymi.
 
 
6. Wnętrze zaprojektowane przez Marka Myszkowskiego z pracowni MYSPROJEKT

Fotorealistyczne_projekty_kuchni_i_mieszkań_9.jpg
Zobacz więcej zdjęć: www.facebook.com/kuchnieportalpl 

Mieszkanie zaprojektowane przez Marka Myszkowskiego utrzymane jest w ciemnej kolorystyce. Dzięki temu zyskuje męski, wyrazisty styl. Do salonu projektant zaproponował surowe, betonowe płyty, które dodają wnętrzu surowego wyrazu i podkreślają spójną myśl projektową.
 
W kuchni zastosowano czarne, lakierowane fronty oraz fornir, którym wykończono szafki wiszące i obudowę wyspy. Z nowoczesnymi meblami współgra AGD: okap wyspowy, piekarnik i płyta grzewcza do zabudowy oraz podwieszany zlewozmywak.

Fotorealistyczne_projekty_kuchni_i_mieszkań_8.jpg

Na przykładzie tej wizualizacji możemy zobaczyć, jak projekt wnętrza wiernie oddaje jej późniejszy wygląd, zarówno pod względem materiałów, jak i wyglądu mebli i doboru AGD oraz armatury. Umożliwiają to bogate bazy uniwersalne i produktowe dostępne w programie CAD Decor PRO. 
 
 
7.  Wnętrze zaprojektowane przez Alicję Gill
 
Fotorealistyczne_projekty_kuchni_i_mieszkań_10.jpg
Zobacz więcej zdjęć: www.facebook.com/kuchnieportalpl  
 
Alicja Gill zaprojektowała nowoczesną, półotwartą kuchnię inspirowaną stylem skandynawskim. Dominują w niej gładkie fronty wykończone białym, połyskującym lakierem. Ponadto projektantka wprowadziła do wnętrza drewno (w formie podłogi, korpusu mebli oraz części frontów), ciemny blat i ciemne dodatki. Okno przysłania rzymska roleta – tego rodzaju wyposażenie również odnajdziemy w bazie CAD Decor PRO.
 
Kuchnia zyskała nowoczesny charakter dzięki modernistycznej, prostej zabudowie oraz dopasowanemu do niej AGD. Górne szafki wkomponowano we wnękę, dzięki czemu licują ze ścianą i współtworzą estetyczny wygląd wnętrza. Opisując ten projekt nie można nie wspomnieć o jego funkcjonalnych aspektach: długim blacie, dużej liczbie szafek, montażu sprzętu AGD na optymalnej do użytkownika wysokości oraz oświetleniu podszafkowym.
 

Poznaj najważniejsze funkcjonalności CAD Decor PRO!

Stworzenie tak fotorealistycznych i różnorodnych projektów było możliwe, dzięki zaawansowanym funkcjonalnościom programu CAD Decor PRO. Dodatkowo prezentacja projektów w formie animacji 2D i 3D stereo, filmu AVI, mobilnej panoramy 360 lub anaglifu 3D, którą zapewnia CAD Decor PRO, podnosi ich atrakcyjność.
 
Podsumujmy, jakie najważniejsze rozwiązania oferuje program CAD Decor PRO:
 

 • Wierne odwzorowanie rzeczywistego wyglądu wnętrza, z uwzględnieniem jego wymiarów, skosów, drzwi, okien, otworów, wnęk, występów i przyłączy instalacyjnych.
 • Bogate bazy uniwersalne i produktowe, m.in.:
  • baza mebli kuchennych polskich i zagranicznych producentów, z możliwością tworzenia i zapisywania szafek własnego projektu oraz modyfikowania gotowych modeli dostępnych w bazie,
  • baza sprzętu AGD, zlewozmywaków i armatury,
  • moduł blatów, który pozwala generować blaty typowe i nietypowe o dowolnej grubości, szerokości i długości, różnych obrzeżach i narożnikach.
 • Fotorealistyczne wizualizacje i rendering:
  • m.in. tworzenie i prezentowanie obrazów trójwymiarowych – anaglifowych,
  • nakładanie filtrów artystycznych (podczas zapisywania wizualizacji jako ilustracji),
  • tworzenie przejść tonalnych łączących widok foto-realistyczny z filtrem artystycznym,
  • podgląd wydruku aktualnego widoku wizualizacji,
  • uwzględnienie różnych typów oświetlenia wnętrza i naturalnych załamań oświetlenia (dzięki Modułowi Renderingu Profesjonalnego – Render PRO, który jest elementem programu CAD Decor PRO),
  • opcja nanoszenia i „uproszczona wycena” płytek ceramicznych, która pozwala obliczyć koszt płytek użytych w danym pomieszczeniu oraz nanieść płytki na obiekty samodzielnie wyrysowane przez użytkownika. 

 
Zobacz GALERIĘ PROJEKTANTÓW CAD PROJEKT K&A 

6.12.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95