kuchnieportal

Baterie kuchenne zlewozmywakowe- jak wybrać najlepszą do naszej kuchni?

Baterie kuchenne zlewozmywakowe- jak wybrać najlepszą do naszej kuchni?

Zlewozmywak marki Schock Wembley D-150 w kolorze Millenial Pearl (www.schock.com.pl)

Wytrzymała, bezpieczna i funkcjonalna- taka powinna być idealna bateria kuchenna. Decydując się na zakup nowej baterii kuchennej, zwracamy uwagę nie tylko na jej design, ale również na rozwiązania, które wpływają na komfort jej codziennego użytkowania. Producenci armatury oferują baterie zlewozmywakowe wykonane z różnych materiałów, o rozmaitych kształtach i kolorach. Którą zatem wybrać do swojej kuchni?

Baterie kuchenne stojące

Strefa zmywania naczyń to miejsce, które powinno być zaprojektowane tak, aby było praktyczne, ale również, by zachwycało swoim wyglądem i pasowało do pozostałych elementów wystroju naszej kuchni. Dobór idealnej baterii kuchennej podyktowany jest, między innymi tym, w jakim miejscu zaprojektowana została strefa zmywania.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych kuchniach, jest umiejscowienie strefy zmywania na wyspie kuchennej. Taka lokalizacja sprawia, że zlewozmywak i bateria kuchenna musza łączyć w sobie ergonomię i estetykę. Atutem strefy zmywania zlokalizowanej na wyspie kuchennej jest możliwość dostępu do niej z każdej strony. Wobec tego armatura kuchenna musi charakteryzować się funkcjonalnością, tak, by nawet kilka osób pracujących przy niej jednocześnie, mogło czuć się komfortowo i w pełni korzystać z możliwości, jakie daje w tym miejscu strefa zmywania. Decydując się na ten rodzaj baterii kuchennej warto zatem zwrócić uwagę, czy posiada ona długą, obrotową,  wyciąganą wylewkę, która zagwarantuje komfort jej użytkowania przy zmywaniu oraz napełnianiu wysokich naczyń.

Z racji, iż wyspa  kuchenna umieszczana jest zwykle w dużych, przestronnych i otwartych kuchniach oraz znajduje się często w centralnym miejscu tego pomieszczenia- bateria kuchenna oraz zlewozmywak powinny zatem przyciągać uwagę i zachwycać swoim wyglądem.

Bogatą ofertę baterii kuchennych stojących, które doskonale sprawdzą się na wyspie kuchennej, oferuje niemiecki producent armatury kuchennej- firma Schock, twórca m.in. eleganckiej linii GOTA, wśród której znajdziemy baterie kuchenne z długą, obrotową, wyciąganą wylewką  oraz delikatną, niewielką dźwignią w klasycznych kolorach srebra, czerni i bieli. Na wyspie kuchennej doskonale będzie prezentowała się nowoczesna bateria KARPO, której wysoki korpus oraz wylewka w sprężynie będą efektownie dopełniać design całej aranżacjibaterie schock gota.

Fot. Baterie marki Schock z linii GOTA- eleganckie i stylowe, dostępne w klasycznych kolorach- srebrnym, czarnym, białym (www.schock.com.pl)

Baterie kuchenne tego producenta wykonane są z materiałów najwyższej jakości, a także wyposażone są w rozwiązania i mechanizmy ułatwiające codzienne korzystanie ze strefy zmywania. W bogatej ofercie maki Schock znajdziemy m.in. baterie kuchenne z funkcją oszczędzania wody, w których zastosowano specjalny napowietrzający perlator. Zwiększa on ciśnienie w instalacji i stwarza pozory mocniejszego strumienia, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu wody.  Dodatkowym atutem baterii kuchennych marki Schock jest interesujący wygląd, ergonomiczny kształt i bogata, piękna kolorystyka. Te cechy baterii do zlewozmywaka  podkreślą reprezentatywny charakter wyspy i nadadzą naszej kuchni oryginalnego wyglądu.

Dużą popularnością nadal cieszy się umiejscowienie strefy zmywania pod oknem. Taka lokalizacja również wymaga od baterii kuchennej stojącej zastosowania rozwiązań, które w pełni umożliwiają komfortowe korzystanie z tej strefy- zapewnią nie tylko wygodę przy zmywaniu i napełnianiu naczyń, ale również swobodne otwieranie okna. By temu sprostać- bateria kuchenna podokienna, powinna posiadać składaną wylewkę. ? ten fragment wyrzuć pod zdjęcie.

 bateria skladana

Fot. Składana bateria kuchenna z linii MAIA marki Schock  (www.schock.com.pl)

Baterie kuchenne ścienne

 Na rynku można spotkać się z również z bateriami kuchennymi ściennymi, które aktualnie są używane zdecydowanie rzadziej niż baterie stojące. To dobry wybór dla osób, które decydują się na remont w swojej kuchni, podczas którego modyfikuje się tylko wystrój i kupuje nowe wyposażenie, a instalacja wodna pozostaje bez zmian. Baterie kuchenną ścienną przymocowuje się wtedy bezpośrednio do instalacji wodnej, wychodzącej ze ściany nad zlewozmywakiem. W instalacji wodnej końcówki rur z zimną i ciepłą wodą są od siebie oddalone zazwyczaj o ok. 15 centymetrów i taki jest też standardowy rozstaw końcówek w bateriach kuchennych. Stąd nie ma obaw, że zakupiona bateria ścienna kuchenna nie będzie pasowała do instalacji wodnej w naszej kuchni. W baterii kuchennej ściennej, podobnie jak i w baterii stojącej, wylewka również odgrywa bardzo ważną rolę- przy wyborze baterii do kuchni, należy przede wszystkim pamiętać o głębokości oraz wyglądzie zlewu, tak by nowa bateria do zlewozmywaka nie tylko estetycznie wkomponowała się w strefę zmywania, ale również była wygodna w codziennym użytkowaniu.

Baterie kuchenne czarne, białe, a może w innym kolorze?

Schock to wiodący niemiecki producent armatury kuchennej, który dostarcza do klientów na całym świecie oryginalne i funkcjonalne zlewozmywaki oraz baterie kuchenne. To właśnie Fryderyk Schock opracował i opatentował materiał, będący połączeniem kwarcu i akrylu, z którego wykonywane są zlewozmywaki granitowe. Dzięki swoim właściwościom, a także eleganckiemu wyglądowi cieszą się one dużą popularnością wśród klientów. Producent zadbał również o to, aby do granitowych zlewozmywaków, istniała możliwość doboru idealnej baterii kuchennej, dlatego wśród produktów marki Schock, znajdują się baterie zlewozmywakowe z oprawą granitową z grupy SC, która podnosi ich wytrzymałość i zabezpiecza ją przed uszkodzeniami. Nie musimy zatem obawiać się, iż ciężkim garnkiem bądź innym naczyniem naruszymy konstrukcję baterii kuchennej.

bateria schock czerwona

Fot. Baterie marki Schock z linii SC z granitowym pierścieniem doskonale komponują się ze zlewozmywakiem w tym samym kolorze (www.schock.com.pl)

Granitowy pierścień można dopasować do koloru zlewozmywaka, a dostępna paleta barw do wyboru, jest naprawdę ogromna- od eleganckiej bieli, przez stylową czerń, aż po soczyste, nasycone kolory takie jak czerwień, zieleń, róż i wiele innych. Do wyboru mamy także baterie kuchenne z serii SC, które prócz kolorowego pierścienia, posiadają również wylewkę stylistycznie dopasowaną do koloru zlewozmywaka. Wykorzystanie tego samego materiału, zarówno w baterii kuchennej, jak i zlewozmywaku, sprawia, że armatura wygląda oryginalnie, spójnie i estetycznie, dodając tym samym eleganckiego i nowoczesnego wyglądu całej kuchni.

sc bateria granatowa

Fot. W bogatej ofercie marki Schock znajdziemy również baterie kuchenne z kolorową wylewką, stylistycznie pasującą do zlewozmywaka (www.schock.com.pl)


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
marysia
26 marca 2019, 12:41
0/0

kolory zachwycaja, ciekawe jak z trwaloscia po latach uzytkowania?

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95