kuchnieportal

Angielska klasyka czy nowoczesny design? Zobacz realizacje kuchni Mebli Janas

Angielska klasyka czy nowoczesny design? Zobacz realizacje kuchni Mebli Janas

Przedstawiamy dwie oryginalne kuchnie, które przykuwają uwagę niepowtarzalnym wzornictwem i dopracowanymi detalami. Jedna z nich to przykład tradycyjnej kuchni angielskiej z elementami charakterystycznymi dla tego stylu. Druga pokazuje niemal nieograniczone możliwości projektowe w odniesieniu do kształtu zabudowy. Obie kuchnie zostały zaprojektowane i wykonane przez firmę Meble Janas.

Firma Meble Janas od kilkunastu lat specjalizuje się w produkcji mebli na indywidualne zamówienie. Fachowa kadra oraz najwyższej jakości materiały i komponenty wykorzystywane w produkcji zapewniają trwałość i funkcjonalność mebli sygnowanych marką Janas. Ponadto przedsiębiorstwo posiada nowoczesny park maszynowy, w tym własną lakiernie, dzięki czemu może tworzyć różnorodne i spersonalizowane kuchnie o wyjątkowym wzornictwie. Wszechstronność oferty pokazują dwie najnowsze realizacje z portfolio Mebli Janas: Royal i Eclips_01. Pierwsza została utrzymana w stylu angielskim, druga: w nowoczesnym.

Royal – kuchnia w tradycyjnym, angielskim stylu 

Angielska_klasyka_nowoczesny_design_22.jpg

Royal jest wzorowana na tradycyjnych kuchniach angielskich i posiada charakterystyczne dla nich detale. Ich wyróżnikiem są m.in. fronty wchodzące w korpus, tworzące z nim jedną płaszczyznę. Daje to dekoracyjny efekt ramek wokół drzwi. Innym typowym elementem są kunsztowne zawiasy montowane na zewnątrz frontu. Dzięki temu stają się one dodatkową ozdobą mebli. Dopełnieniem zabudowy są stylizowane uchwyty w kształcie muszli oraz gałki.

W kuchniach w angielskim stylu stosuje się wysokiej jakości materiały. Wpływa to na ich luksusowy charakter a także podkreśla ponadczasowość mebli – moda na angielskie kuchnie nie przemija. Niezależnie od dominujących trendów zawsze prezentują się one stosowanie i interesująco.

Kuchnia Royal została w większości wykonana z drewna. Odnajdziemy w niej m.in. dekoracyjne półki z drewna dębowego i dębowe skrzynki szuflad, łączone tradycyjną stolarską metodą na czopo-wpust.

Angielska_klasyka_nowoczesny_design_27.jpg

Blat wykonano z Dektonu – tworzywa powstającego w wyniku spiekania cząsteczek, które ma zerową porowatość i brak mikrodefektów. Zabudowę zwieńczają szafki w formie witryn z dekoracyjnym oświetleniem wewnętrznym.

Klasyczna zabudowa kryje w sobie nowoczesne rozwiązania, które podnoszą jej funkcjonalność, m.in. podblatowe kosze cargo i szafę na zapasy z wysuwanymi szufladami. Kuchnię Royal można oglądać w jednym z salonów firmy Meble Janas, w galerii wnętrz Domar we Wrocławiu.

Angielska_klasyka_nowoczesny_design_23.jpg

Angielska_klasyka_nowoczesny_design_22.jpg  Angielska_klasyka_nowoczesny_design_26..jpg

Eclpis 01 – nowoczesna kuchnia z opływową wyspą

  • Gięte fronty

Wyróżnikiem kuchni Eclips 01 jest przestronna wyspa o opływowym kształcie. Taki efekt osiągnięto dzięki wykorzystaniu zaokrąglonego blatu oraz giętych frontów. Ich wykonanie wymaga zastosowania innego rodzaju maszyn, niż w przypadku prostych frontów.

Angielska_klasyka_nowoczesny_design.jpg

Eclips to nazwa handlowa wszystkich kuchni z oferty firmy Janas Meble, w których występują blaty i fronty o zaokrąglonej linii. Kuchnie z kolekcji Eclips to przykład bardzo szerokich możliwości projektowych i wykonawczych, którymi – dzięki zaawansowanemu parkowi maszynowemu –  dysponuje nasza firma – mówi właściciel Mebli Janas, Sławomir Janas.

Blat wykonano z konglomeratu kwarcowego imitującego marmuru. Zlew z tego samego materiału jest zintegrowany z blatem, co podkreśla luksusowy charakter projektu oraz zapewnia spójny i elegancki wygląd wyspy.

Angielska_klasyka_nowoczesny_design_2.jpg

  • Wyposażenie wyspy

Na wyspie zamontowano płytę indukcyjną o zaokrąglonej linii, która odzwierciedla jej kształt.Praktycznym detalem jest okrągłe gniazdko nablatowe, wizualnie dostosowane do wyglądu wysp. Gniazdko pozwala na wygodne podłączenie robota kuchennego, miksera czy innych sprzętów kuchennych używanych w strefie gotowania.

Wyspa zapewnia bardzo dużo miejsca do przechowywania. Projektanci zaaranżowali w niej liczne schowki, które pozwalają na wygodne przechowywanie produktów i akcesoriów o różnym kształcie oraz wielkości. Przykładem tego są systemy wyjezdne do szafek narożnych, pozwalające na pełne zagospodarowanie tego fragmentu zabudowy oraz otwierana elektrycznie szuflada z sortownikiem na odpady – po dotknięciu frontu sortownik wysuwa się automatycznie. To duże udogodnienie wówczas, kiedy mamy zajęte lub brudne ręce i nie chcemy pozostawić śladów na meblach podczas wrzucania śmieci do kosza (front możemy docisnąć np. kolanem).
Angielska_klasyka_nowoczesny_design_18.jpg

Janas_Kuchnie_Kuchnia_Ecplis_01_2017.jpg

  • Nowoczesne systemy wspomagania otwierania frontów

Górne fronty wysokiej zabudowy również wyposażono w elektryczne systemy wspomagania otwierania. W pozostałych frontach ? zarówno wyspy, jak i wysokiej zabudowy – zastosowano system mechanicznego wspomagania otwierania TIP-ON Blumotion. Pozwolił on na rezygnację z tradycyjnych uchwytów. Dzięki temu wyeksponowano oryginalną sylwetkę wyspy oraz rysunek słojów na fornirze frontów wysokiej zabudowy.

Angielska_klasyka_nowoczesny_design_3.jpg

W projekcie Ecplis_01 zastosowano szuflady i okucia marki BLUM.

  • Stół wysuwany z wyspy

Wyspa posiada jeszcze jeden, bardzo ciekawy detal w postaci wysuwanego stołu. Jest on wsparty na metalowych nogach, które dodają mu lekkości i nowoczesnego charakteru. Dzięki składanej konstrukcji może zostać całkowicie schowany we wnętrzu wyspy ? daje to bardzo dużą swobodę aranżowania kuchni w zależności od potrzeb.

Angielska_klasyka_nowoczesny_design_2.jpg

  • Zabudowa słupkowa wykończona włoskim fornirem

Jasna bryła wyspy elegancko kontrastuje z brązową zabudową słupkową. Zlokalizowano w niej sprzęt AGD do zabudowy marki Siemens i Bosch: lodówkę, ekspres ciśnieniowy, kuchenkę mikrofalową i piekarnik parowy. W wysokiej zabudowie znajduje się szafa gospodarcza wyposażona w nowoczesny system PLENO z zawiasem przymocowanym do frontu. Wystarczy otworzyć drzwi, by uzyskać pełen wgląd i dostęp do wszystkich zgromadzonych we wnętrzu zapasów.

Wykonawcy zadbali również o perfekcyjne wykończenie zabudowy, co pokazuje sposób ułożenia forniru. Jest to włoska okleina o precyzyjnym przejściu i dopasowaniu słojów z widoczną strukturą.

Angielska_klasyka_nowoczesny_design_5.jpg

Angielska_klasyka_nowoczesny_design_Meble_Janas2.jpg  Angielska_klasyka_nowoczesny_design_Meble_Janas.jpg

11.01.2016

Polecamy:

5 komentarzy

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
kulka
16 grudnia 2018, 17:32
0/0

Wysuwane szuflady z pólek to świetna sprawa. Nie trzeba dokopywać się do ostatniej rzeczy, wyciągając wszystko, co jest przed nią. A ta kuchnia Royal to moje marzenie 🙂 Może się spełni 🙂

Karminowe_us
18 stycznia 2017, 15:09
5/0

W mojej starej kuchni było dużo półek, takich standardowych, których nie dało się wysunąć na zewnątrz. Szukanie czegokolwiek w nich było udręką. Super, że w nowych kuchniach można zamontować różne wyjezdne półki i kosze.

Jowita
11 stycznia 2017, 16:15
7/0

Świetny pomysł z tym wysuwanym stołem, 10/10

Karminka
11 stycznia 2017, 14:00
6/0

oglądałam ostatnio program, którego uczestnicy kupują zabytkowe angielskie domy i były w nich takie kuchni. Moją uwagę zwróciły właśnie fronty i zawiasy inne niż w standardowych kuchniach

MistyIn
11 stycznia 2017, 13:11
6/1

Osobiście wolę kuchnie nowoczesne, ale ta angielska też jest piękna

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95