kuchnieportal

41. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych

41. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych

Dobiegła końca 41. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie. Wydarzenie przyciągnęło na Mazury ponad 1300 polskich i zagranicznych gości. W tym roku zaprezentowało się ponad stu wystawców, wśród nich byli zarówno debiutujący producenci, jak i główne marki meblowe. 

 

Wystawcy zaprezentowali ciekawe modele mebli kuchennych, łazienkowych, wypoczynkowych, sypialnianych, stylowych oraz dziecięcych. Uwagę przykuwało wykorzystanie różnorodnej kolorystyki – od barw stonowanych po wyraziste oraz designerskie kanapy czy stoły.

Najnowsze oferty zaprezentowali tacy producenci jak Meble Wójcik, Bog Fran, Signal, Forte, Mebin, Libro, Meblomak Benix, czy Gala Collezione. IMS, będąca jedną z największych grup meblowych w Europie zaprezentowała m.in. marki: Bydgoskie Meble, Etap SOFA, New Look oraz Helvetia.

Grupa IMS wystawiła się w Ostródzie po przerwie i ten czas Expo Arena wykorzystała maksymalnie na swój rozwój. Obiekty targowe wywierają znakomite wrażenie, a rozbudowa o kolejne hale potęguje efekt. Organizacja międzynarodowych targów nie jest łatwym projektem, a w Ostródzie obsługa okazała się profesjonalna i nowoczesna – mówi Maciej Melwiński, Product Manager IMS Group.

Popularność wśród zwiedzających zdobyły także strefy regionalne: Radomsko Mebluje, Opolskie Kwitnące zrzeszające firmy z województwa opolskiego oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, wspierającej Polskę Wschodnią. W tej części najnowsze propozycje pokazało kilkadziesiąt firm.

Podczas Targów zaprezentowały się także firmy specjalizujące się w aranżacji i projektowaniu wnętrz, produkcji dodatków, akcesoriów i maszyn oraz wydawnictwa branżowe. Ośrodki targowe ZOW z Bad Salzuflen w Niemczech oraz Krasnaja Priesnia z Rosji również były ważnymi wystawcami tegorocznej edycji.
Bardzo cieszę się z zaproszenia i udziału w targach MTM. Polskie firmy od ponad 20 lat biorą udział w targach w Moskwie i robią tam poważne interesy. Obserwując ten rynek śmiało można powiedzieć, że jako kraj jesteście producentami bardzo dobrych mebli, dlatego róbcie tak dalej – mówi Tatiana Samuseva z Krasnaja Priesnia.

Tegoroczne Targi odwiedzili goście z 21 krajów, m.in. Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Belgii, Holandii, Kolumbii czy Izraela. Zgodnie z wystawcami podkreślają, że właśnie największą wartością tego wydarzenia jest okazja do nawiązania relacji biznesowych, prezentacja kolekcji, oraz podpisanie wartościowych zamówień.

– Zawsze staramy się o obecność klientów z zagranicy, bo to aspekt, na którym zależy naszym wystawcom. Duża liczba zamówień od zagranicznych klientów przekłada się nie tylko na ich zadowolenie, ale także na promocję polskich mebli na świecie – mówi Robert Mieldziuk, Manager Projektu MTM.

W tym roku odbyła się pierwsza edycja Warmia Mazury Design Festiwal. Na wystawach pokazano projekty zarówno młodych polskich projektantów, jak i znanych w branży twórców sztuki użytkowej. Zwiedzający mieli okazję obejrzeć m.in. pomysłowe lampy czy siedziska wykonane z kapsli, butelek, plastikowych kubków, dmuchany zestaw wypoczynkowy i inne oryginalne projekty. Wydarzeniu towarzyszyły cieszące się zainteresowaniem liczne warsztaty i wykłady.

– Festiwal ma promować polski design i z pewnością to zrobił, a sąsiedztwo targów meblowych jest idealnym do tego miejscem, w którym biznes mógł spotkać się ze sztuką. Za rok planujemy Festiwal w większym formacie i mamy nadzieję, że zagości na stałe, jako impreza towarzysząca targom MTM. – mówi Robert Mieldziuk, Manager Projektu MTM.

Laureaci Expo Awards 41. edycji Miedzynarodowych Targów Meblowych
Meble tapicerowane:
1. Etap Sofa za kolekcję Calvaro, 2. Benix za kolekcję Lotus, 3. Werxal za kolekcję Rimini
Meble skrzyniowe:
1. Forte za kolekcję Saint Tropez, 2. Mebin za kolekcję Maganda, 3. Stolkar za kuchnię Amelia
Najlepsze stoisko:
1. IMS Group, 2. Bog Fran, 3. Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki

Więcej o tej i przyszłorocznej edycji MTM można przeczytać na stronie: www.MTMostroda.pl

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95