kuchnieportal

Siemens FoodLab na Łódź Design Festival 2014

Coroczny Design Festival odbywający się w Łodzi przyciąga rzesze entuzjastów nowości we współczesnym wzornictwie. Jest też okazją do świętowania urodzin Studio Rygalik, podczas których tym razem zaprezentowano mobilną stację kulinarną Siemens FoodLab.

Znane w Polsce i na świecie studio projektowe założone przez Tomka Rygalika zostało zaproszone przez markę sprzętu AGD Siemens do zaprojektowania restauracyjnej kuchni, która wyjdzie do gości. Z połączenia sił Studio Rygalik i kucharzy poznańskiej restauracji Concordia Taste oraz przy użyciu sprzętów Siemens serii studioLine powstało niecodzienne kulinarne laboratorium.

FoodLab by Studio Rygalik to mobilna kuchnia, która może odnaleźć się w każdej przestrzeni, umożliwiając gościom restauracji uczestniczenie w przygotowywaniu potraw. Stacja łączy w sobie kuchnię, bar, stół, spiżarnię i stanowisko do warsztatów kulinarnych. System mobilnych modułów pozwala na dowolną aranżację, w zależności od potrzeb dostosowuje się do pory dnia, albo konkretnego wydarzenia.

Zobacz gotowe projekty:

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

Projekty garaży

Poszczególne moduły zostały ubrane przez projektantów Studia Rygalik w proste formy wyglądem przypominające drewniane skrzynie transportowe. Skonstruowane są z naturalnego drewna   pociętego w nieregularne deski.  Mobilność zapewniają im przemysłowe koła. Kuchnia ta wyposażona została w zaawansowane technologicznie i energooszczędne urządzenia z oferty studioLine marki Siemens. Zwraca w nich uwagę dbałość o detale, takie jak eleganckie uchwyty z masywnej stali szlachetnej. Znajdują się tam również typowo domowe urządzenia ? toster, mikser, blender, czy wyciskarka do owoców.

FoodLab na stałe funkcjonuje w restauracji Concordia Taste w Poznaniu. Podczas prezentacji w ramach Łódź Design Festival kucharze restauracji pokazali szerszej publiczności wszystkie możliwości mobilnej stacji kulinarnej. W naszej opinii rozwiązania te z powodzeniem można by przenieść na grunt domowy. W taki sposób zaprojektowana kuchnia idealnie pasowałaby do mieszkań loftowych, których surowa przestrzeń ogranicza postawienie tradycyjnych kuchni, albo do mieszkań o mniejszym metrażu.

Źródło: materiały prasowe.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95