kuchnieportal

Ściana w roli tablicy szkolnej i inne pomysłowe rozwiązania w nowoczesnej kuchni

Ściana w kuchni w roli tablicy szkolnej? To możliwe dzięki farbie tablicowej.  Powierzchnia nią pomalowana jest odporna na ścieranie. Dzięki tej właściwości można na niej rysować kredą  i czyścić ją bez szkody dla koloru.  Producenci mebli sięgają w projektach kuchni do farb tablicowych, aby zaakcentować niepowtarzalny klimat miejsca. Takie zastosowanie jest obecne w propozycji znanego producenta mebli kuchennych na wymiar Nolte Küchen, który w projekcie Terraced house stawia na podkreślenie indywidualnego i funkcjonalne charakteru kuchni.

Farbę tablicową można stosować na wielu rodzajach powierzchni, np. drewnie, metalu, szkle, podłożu gipsowym i cementowym. Jest odmianą akrylowej farby lateksowej i dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, które są narażone na działanie wilgoci ? kuchniach i łazienkach. Obecnie na rynku dostępne są farby tablicowe matowe i z lekkim połyskiem, w sprayu i do nakładania pędzlem lub wałkiem. Częstym rozwiązaniem jest stosowanie farby magnetycznej pod farbę tablicową, dzieki czemu na tak pomalowanej ścianie można zarówno rysować, jak i dekorować ją zdjęciami, literami, pracami plastycznymi dzieci itp. Za ich sprawą ściana zyskuje nowe oblicze, staje się elementem dekoracyjnym, funkcjonalnym i wyróżniającym pomieszczenie.

Farba tablicowa w kuchni Nolte Küchen

 

Zalety, które daje zastosowanie farby tablicowej i magnetycznje wykorzystała firma Nolte Küchen. W projekcie Terraced house traktuje ścianę, jako designerską alternatywę dla zapełnionej samoprzylepnymi karteczkami lodówki. Motyw domowej tablicy jest odzwierciedleniem myśli przewodniej tej propozycji aranżacji kuchni: stworzenia pomieszczenie funkcjonalnego, o osobistym charakterze i dopasowanego do indywidualnych potrzeb użytkownika. Ułatwia to również oferowany przez Nolte Küchen szeroki wybór kolorystyczny frontów mebli, blatów i uchwytów, który pozwala na zaprojektowanie kuchni odpowiadającej różnym potrzebom estetycznym i aranżacyjnym.

Nolte Kuchen terraced house  Nolte Kuchen Terraced house

Pomysłowe rozwiązania w kuchni

 

W projekcie duży nacisk położony jest na ergonomię i mądre rozplanowanie przestrzeni. Ciekawy design łączy się tutaj z uwzględnieniem wszechstronnej roli kuchni, czyli miejsca, w którym się nie tylko gotuje, je i sprząta ale także spędza czas z rodziną oraz znajomymi.

Znajdź studio mebli kuchennych Nolte w swoim regionie!

W kuchni jak najlepsze wykorzystanie powierzchni zapewniają liczne szafki z funkcjonalnymi, wewnętrznymi przegrodami. Ich przemyślane rozplanowanie i dobór odpowiednich rozmiarów umożliwia przechowywanie wszystkich niezbędnych przedmiotów, również tych o nietypowych wymiarach. Perfekcyjnie zaplanowana zabudowa w oparciu o autorski koncept siatki Matrix (wszystkie wymiary w zaprojektowanych przez Nolte Küchen szafek i szuflad: szerokość, głębokość i wysokość  są wielokrotnością 150 mm) nadaje kuchni symetryczny i uporządkowany wygląd oraz ułatwia rozmieszczenie wszystkich sprzętów i akcesoriów kuchennych.

Nolte Kuchen Terraced House

W meblach kuchennych Nolte znajdziemy więcej tego typu, przemyślanych rozwiązań. Szuflady wewnętrzne, jakie znajdziemy w kuchni Terraced house to praktyczny pomysł na przechowywanie drobnych sprzętów kuchennych. Dzięki niemu bez problemu utrzymamy porządek w akcesoriach kuchennych.  Szuflady wewnętrzne to sposób firmy Nolte Küchen na idealną, niczym niezakłóconą symetrię podziałów oraz efektowny, minimalistyczny wygląd kuchni,  jakże pożądany w nowoczesnych aranżacjach. Warto również wspomnieć, że w szafki i szuflady kuchenne Nolte Küchen charakteryzuje wyjątkowa szczelność. Zastosowano w nich dodatkowe uszczelki, które nie pozwalają na przedostanie się do wnętrza mebli kurzu. Jest to szczególnie istotne w przypadku półek, na których trzymane są naczynia lub jedzenie. Wszystkie uszczelki wykonane są pod kolor wnętrza zabudowy a ta z kolei w standardzie zawsze wykonana jest w kolorze dopasowanym do barwy frontów mebli.

Nolte Kuchen Terraced House  Nolte Kuchen Terraced House

Także sposób zabudowy piekarnika kuchennego, jaki proponuje Nolte Küchen jest elementem ergonomicznego zaplanowania przestrzeni. Sprzęt ten umieszczony został na wysokości, która umożliwia łatwe i bezpieczne wyjmowanie oraz wkładanie produktów do piekarnika bez konieczności schylania się. Przestrzeń pod i nad nim zagospodarowana jest przez szafki kuchenne.

Nowoczesny i praktyczny design

 

Terraced house utrzymany jest w nowoczesnej i zachowawczej stylistyce. Fronty szafek o prostym, minimalistycznym wyglądzie nie przytłaczają zbędnymi dodatkami. Na ich tle elementem wyróżniającym się są otwarte półki z przegrodami. Mniejsza z nich umieszczona jest nad blatem kuchennym. Większa, umieszczona osobno na ścianie bardzo dobrze równoważy zwartą bryłę głównej zabudowy kuchennej. Producent proponuje zastosowanie w projekcie dwóch oryginalnych kolorów, które powstały z inspiracji barwami występującymi przyrodzie: Lava i Magma. Fronty mebli w tych nowoczesnych, delikatnych kolorach kreują przytulną atmosferę. To co dodatkowo przyciąga wzrok i jest ciekawym akcentem projektu, to żółte krawędzie (kolor Curry) kilku przegród. Ich barwa ociepla i nadaje aranżacji charakterystyczny rys.

Nolte Kuchen Terraced House

Oświetlenie podszafkowe zastosowane w Terraced house sprawia, że kuchnia staje się bardziej przytulna. Jest to również praktyczny sposób na doświetlenie strefy roboczej.  Dodatkowy strumień światła pada na blat kuchenny, umożliwiając wygodne i bezpieczne wykonywanie prac w kuchni. Innowacyjnym rozwiązaniem niemieckiego producenta  jest zastosowanie w światła, którego barwę i natężenie można regulować za pomocą pilota. Dzięki temu oświetlenie w meblach kuchennych Nolte jest zawsze  idealnie dopasowane do naszych potrzeb i nastroju.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95