kuchnieportal

Relacja z Targów Warsaw Home 2018

Relacja z Targów Warsaw Home 2018

Od 4 do 7 października 2018 w Nadarzynie pod Warszawą po raz trzeci odbyły się Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home 2018. Wydarzenie zgromadziło tysiące gości z Polski i z zagranicy.

 

Impreza, która odbyła się w PTAK Warsaw Expo zgromadziła około tysiąca wystawców i dziesiątki tysięcy odwiedzających. W tamtym roku było ich 64 tysiące, w tym roku organizatorzy szacowali ich liczbę na aż 90 tys. osób. Tym samym Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home stały się największym prestiżowym wydarzeniem wnętrzarskim w Polsce.

Impreza zorganizowana po raz pierwszy w 2016 r. przez Katarzynę Ptak jest skierowana nie tylko do producentów oraz dystrybutorów branż meblowej, kuchennej, dekoracyjnej, wykończeniowej i dodatków. Oprócz nich impreza połączyła zainteresowania i interesy architektów, projektantów wnętrz, właścicieli sklepów, wreszcie klientów indywidualnych i firmowych.

Wszystkie stoiska zmieściły się w pięciu wielkich halach o łącznej powierzchni 120 tys. m kw. Targi podzielone zostały na 5 stref tematycznych.

  1. Selected Design
  2. Furniture poświęcony meblom
  3. Deco poświęcony dekoracjom, tekstyliom i oświetleniu
  4. Kitchen & Dining poświęcony meblom i akcesoriom kuchennym oraz sprzętowi AGD
  5. Interior Finish poświęcony podłogom, panelom i materiałom do ścian (płytki, panele, beton architektoniczny, zielone ściany), drzwiom, kominkom, armaturze łazienkowej

W hali B wystawione zostały najbardziej interesujące nasz portal stoiska producentów i dystrybutorów mebli kuchennych, różnego rodzaju akcesoriów i drobnych sprzętów kuchennych a także sprzętu AGD. W strefie Kitchen & Dining zaprezentowały swoje realizacje także studia kuchenne. Zapraszamy do zapoznania się z wrażeniami, które dostarczyły nam stoiska wystawców i rozmowy z częścią z nich.

Okapy kuchenne i filtry do wody

Nortberg

Na Warsaw Home swoje stoisko miał także polski producent okapów – Nortberg. Firma znana jest z okapów tworzonych na specjalne życzenie klienta z uwzględnieniem np. proponowanej długości okapu czy rodzaju okleiny. Podczas targów swoją premierę miał okap blatowy Integra. Okap ten jest zintegrowany z płytą indukcyjną.

Na targach odwiedzający stoisko firmy Nortberg mieli okazję zobaczyć także efektownie wyglądające okapy ceramiczne z kryształkami Svarovskiego.

Falmec

Włoski producent okapów na swoim stoisku wyeksponował model lakierowany na czarno Spazio z kolekcji Circletech. To okap będący zarazem meblem nadwyspowym. Ma wiele zastosowań – może pełnić funkcję ogródka ziołowego, być miejscem przechowywania akcesoriów. Okap wyposażony jest w gniazdko i port USB, co umożliwia podłączenie do niego np. tabletu.

Zainteresowanie gości budziły także nablatowe okapy kuchenne zintegrowane z płytami indukcyjnymi, dostosowane do małych kuchni, gdzie trzeba zagospodarować każdą wolną przestrzeń. Na targach firma dała możliwość zobaczenia odwiedzającym jej stanowisko niebędących jeszcze w sprzedaży płyt Teppanyaki o gładkiej powierzchni umożliwiającej łatwe czyszczenie. Przeznaczone dla miłośników grillowania nie wymagają użycia dużej ilości tłuszczu.

Faber

Na targach Warsaw Home 2018 mieliśmy również okazję do zobaczenia oferty włoskiego producenta okapów firmy Faber. Na jego stoisku zaprezentowano trzy modele okapów, w tym jedną nowość, która pojawiła się na największych targach designu – Euro Cuccina we Włoszech. Były to okapy Galileo typu Down Draft zintegrowane z płytą posiadającą cztery pola indukcyjne i zbiornik zabezpieczający urządzenie przed zalaniem. Silnik bezszczotkowy, w który wyposażony jest ten model okapów, nie zajmuje dużo miejsca pod płytą z uwagi na niewielkie rozmiary. Dzięki temu bezpośrednio pod okapem można zainstalować szufladę. W tej kategorii okapów można było zobaczyć też modele: Hoob, zestawiony z płytami indukcyjnymi i Fabiula, wysuwany z blatu.

Drugą kategorią okapów wyeksponowanych na stoisku marki Faber były designerskie okapy wyspowe w formie lampy. Nie tylko doskonale pochłaniają one zapachy i wilgoć, ale i efektownie prezentują się we wnętrzu oraz doświetlają strefę gotowania. Okapy posiadają też udogodnienie umożliwiające przesuwanie ich w pionie: góra – dół.

Trzecia grupa okapów, jakie goście stoiska mogli zaobserwować, to okapy przyścienne wykorzystujące technologię Steam – Off SOS. Polega ona na wytwarzaniu precyzyjnie sterowanych, spiralnych strumieni powietrza. Te tworzą wir, który przyspieszając ruch powietrza ułatwia zassanie go przez okap. Dzięki temu szybkość przepływu i zdolność pochłaniania zapachów oraz pary wodnej jest większa.

Oprócz tego, na stoisku włoskiej firmy zaobserwowaliśmy japońską markę Hitachi ze swoją ofertą lodówek wyposażonych w szuflady do próżniowego pakowania. Na wspólnym stoisku zobaczyliśmy także ekskluzywny sprzęt AGD, w tym robiący na odwiedzających niemałe wrażenie piekarnik z największą pojemnością dostępną na rynku – 147 litrów.

Kuna System

Kuna System to wyłączny dystrybutor ekskluzywnych szwedzkich filtrów do wody Bluewater. Spośród wielu posiadanych w ofercie produktów do uzdatniania wody, zarówno do użytku biznesowego, jak i domowego, firma zaprezentowała filtr Bluewater Cleone. Jest on zbudowany z elementów leksanowych, które nie reagują z wodą, co sprawia, że może ona długo znajdować się w pojemniku filtra. Ciekawymi produktami udostępnionymi na stoisku przez firmę były też filtry do oczyszczania powietrza. Na stoisku dystrybutora filtrów można było zobaczyć produkty aż pięciu czołowych producentów filtrów do oczyszczania powietrza: LIFAair, Ideal, Blaupunkt, Blueair i Sharp.

Meble kuchenne i realizacje

Rejs

Firma Rejs z Rypina, producent elementów wyposażenia kuchennego z drutu, stali i aluminium, na targach Warsaw Home 2018 przyciągał gości nie tylko bogatą ofertą produktów, ale i atrakcjami kulinarnymi.

Producent na targach zaprezentował znane rozwiązania w nowej szacie kolorystycznej – grafitu. Kolor ten pojawił się w cargach podblatowych Silva, w systemie do szafek narożnych Corner Comfort, w systemie szafek Corner Optima, we wkładach do szuflad Slim Box a także wysokich cargach. Firma Rejs na targach zaprezentowała też nowe uchwyty krawędziowe w kolorach inox, biel, czerń i elektropoler. Odwiedzający mieli także okazję zapoznać się ze znanymi i cenionymi na rynku rozwiązaniami oferowanymi przez firmę –  produktami takimi jak wąskie carga przystosowane do przechowywania przykrywek do garnków a także systemami do segregacji śmieci i systemami do garderób.

Oprócz możliwości zapoznania się z ciekawą ofertą produktową goście oraz partnerzy handlowi producenta mogli posmakować pysznych koktajli i pożywnych potraw przyrządzonych przez mistrza kuchni Grzegorza Łapanowskiego.

Halupczok

Na targach Warsaw Home nie zabrakło producenta mebli kuchennych Halupczok. Wystawcy z tej firmy zaprezentowali odwiedzającym dwie przykładowe kuchnie Grazia i Marzone.

Pierwsza z nich, z linii Prestige, bazuje na, będących nowością w ofercie, frontach z bardzo cienkich, tylko 12-milimetrowych spieków kwarcowych (płyt ze zmielonych skał granitowych z dodatkiem glinek, topników skaleniowych i barwników), wiernie imitujących marmur. Na co warto zwrócić uwagę, w realizacji kuchni Grazia zostały użyte wąskie, długie i trudne do wykonania szafki. Zabudowa, w której ukryto sprzęt AGD, posiada fronty schowane w korpus mebli i pokryte 2-3-milimetrową obłogiem dębowym, okleiną o większej niż standardowa grubości. Blaty w kuchni Grazia pokryte były neolitowymi spiekami Calacatta z takiego samego materiału, co spieki pokrywające fronty.

Druga zaprezentowana na targach realizacja, kuchnia Marzone, bazuje na spieku kwarcowym Pulpis oraz frontach metalicznych, czyli pokrytych lakierem zmieszanym ze sproszkowanym metalem o właściwościach ferrmagnetycznych. Na targach fronty metaliczne zaprezentowano w kolorze brązu, ale w ofercie firmy znajdują się także inne warianty kolorystyczne, np. miedź.

Nolte

Niemiecki producent mebli kuchennych klasy premium na Warsaw Home zaprezentował wielkie stoisko monobrandowe o powierzchni 100 m kw. Odwiedzając je, mogliśmy zobaczyć, jak wyglądać może kompletne wyposażenie studia partnerskiego firmy. Na stoisku znajdowały się 3 przykładowe kuchnie ekspozycyjne wraz z punktem obsługi. Pierwsza z kuchni bazowała na linii frontów Ferro (posiadających właściwości ferromagnetyczne) w rdzawym dekorze Corten Steele (dostępna w ofercie jest też realizacja w kolorze Blue Steel) oraz linii Nova Lack, której motywem przewodnim są okrągłe elementy. Szafki i szuflady w kuchni zaprezentowanej na stoisku zostały wykonane w systemie bezuchwytowym Matrix Art, polegającym na specjalnym wyprofilowaniu szafek i szuflad. Dzięki temu otwierane są one od góry lub od dołu poprzez pociągnięcie frontu. Dodajmy, że system może być dodatkowo wzbogacony oświetleniem ledowym Emotion Light.

Druga zaprezentowana realizacja kuchni bazowała na linii Frame Lack. To nowoczesna klasyka stworzona w oparciu o modny typ frontów z szeroką ramką dostępny w aż 18 wariantach kolorystycznych.

Trzecia kuchnia ekspozycyjna bazowała na ekskluzywnej linii frontów Portland, przy których wykonaniu ręcznie nakładany cement został następnie pokryty lakierem. Zestawione je z frontami z linii Legno, pokrytymi fornirem drewnianym. Spotkana w tej kuchni ekspozycyjnej wyspa bazowała na systemie Matrix 900, w którym wysokość korpusów dolnych szafek podnoszona zostaje do 900 mm przy jednoczesnym obniżeniu cokołu do 50 mm, co zwiększa pojemność dolnej zabudowy aż o 20%. Wysokość blatu na wyspie to 12 mm. Nadmieńmy też, że kuchnie ekspozycyjne wyposażone były w okapy marki Elica i ekspresy do kawy firmy Franke.

Rust

W związku z 50-leciem firma Rust udostępniła do sprzedaży limitowaną kolekcję mebli Ore Collection. Powstała ona z inspiracji minerałami i stopami takimi, jak: złoto, miedź i stal. Na targach ukazana została kuchnia z frontami w złotym, matowym lakierze połączonym ze spiekiem Noir Desir.

Drugą zaprezentowaną na targach realizacją była kuchnia Mocca, bazująca na frontach lakierowanych i fornirowanych. Dodać trzeba, że firma na specjalne zamówienie układa fornir w określony wzór, dopasowany do projektu. Na stoisku podczas targów firma pokazała także garderobę wyposażoną w przenośną szufladę na biżuterię i paski do spodni oraz autorski projekt ? szuflady na spodnie wyłożone aksamitem.

Firma Rust, projektująca całe wnętrza, meble do salonu czy okleiny ścienne,  na indywidualne zamówienie potrafi wykonać samodzielnie takie dodatki, jak oświetlenie, hokery czy uchwyty dzięki własnemu zapleczu produkcyjnemu. To sprawia, że kuchnie autorstwa projektantów Rust mogą być w pełni spersonalizowane i dopasowane do potrzeb klientów. Firma może odpowiedzieć na nie, ponieważ sama zajmuje się szczotkowaniem i lakierowaniem frontów.

PEKA

Jednym z ważnych elementów stoiska firmy PEKA był system aranżacji Pecasa złożony z profilu ściennego, wsporników półek, metalowych elementów dekoracyjnych i gotowych półek metalowych. Można je dowolnie łączyć, umieszczając na różnych wysokościach, zarówno symetrycznie, jak i asymetrycznie. Dlatego system sprawdzi się w salonie, w biurze, garderobie czy też w pokoju dziecięcym.

Na stoisku polskiej firmy rzucało się w oczy stylowe połączenie antracytu z drewnianym, jasnym dekorem z dopełnieniami metalowymi lub drewnianymi. Można je było zobaczyć w zestawie koszów Fioro oraz Libell. Szafki narożnikowe Magic-Corner Comfort z wysuwanymi półkami i wysuwany system Le Mans II z wykończeniem półek z antracytowym relingiem i dnem w takim samym kolorze poprawiają wygodę pracy w kuchni, umożliwiając efektywne wykorzystanie trudno dostępnych przestrzeni.

Alveus

Motywem ekspozycji producenta ekskluzywnych zlewozmywaków Alveus była muzyka i rock and roll.  Firma obchodząca okrągłe 50 lat działalności, efektownie zaprezentowała się na targach Warsaw Home. Wchodząc na teren stoiska, mijaliśmy spersonalizowany model marki Honda. Nie został on tam umieszczony przypadkowo. Jak można było się później przekonać, miało to nawiązywać do motywu produktów spersonalizowanych, którymi mogą być zarówno samochody, jak i zlewozmywaki. Na tym skojarzenia motoryzacyjno-muzyczne wcale się nie kończyły. Oglądając zindywidualizowane zlewozmywaki z miedziowymi i złotymi bateriami, dostrzec można było pięknie wykonane nadruki motocykla czy zebry, w której czarno-białe umaszczenie na rysunku umiejętnie wkomponowano klawisze fortepianu. Nadruk zebry na ociekaczu był dodatkowo podświetlony – rozwiązanie niedostępne u innych producentów armatury. Na ekspozycji można było zobaczyć stalowe zlewozmywaki z miedziowym nadrukiem dopasowanym do koloru baterii kuchennych.

Firma pochwaliła się też projektem zlewu z motywem obrazu wybitnego japońskiego malarza Hokusai wykonanego przez jego ucznia Krzysztofa Konopelskiego. To wszystko unaoczniło odwiedzającym stoisko, że firma na specjalne życzenie klienta potrafi wykonać zlewozmywak posiadający dowolny nadruk na szkle.

Franke

Szwajcarska firma Franke na Warsaw Home pokazała produkty, które miały swą premierę na Euro Cuccina. Zobaczyliśmy okap kuchenny Smart Deco w aż siedmiu pastelowych kolorach oraz okapy Impress. Zaprezentowana została funkcjonalna kuchnia linii Maris Free zrealizowana wedle projektu Drora Benshetrita. W jej skład wchodzą zlewozmywaki, baterie, płyty grzewcze i designerski okap z ręcznie formowanego szkła – inspiracją projektu była woda.

Zaprezentowaną przez firmę nowością był Box Center by Dror, czyli domowe centrum składające się z dwukomorowego zlewozmywaka ze stali szlachetnej, ociekacza i dołączonych akcesoriów: wkładki ociekowej ułatwiającej płukanie czy odcedzanie, zestawu desek do krojenia i noży, suszarki do naczyń czy sterowanego przyciskiem Easy Clik korka automatycznego Flow Pro, opracowanego w technologii Sanitized. Redukuje ona rozwój bakterii blisko o 99%. Okap Cloud, który goście mieli okazję zobaczyć na targach nawiązuje swym kształtem do chmury. Razem z firmą Franke wystawiła się marka KWC, pod której szyldem produkowane są ponadczasowe baterie kuchenne i zlewozmywaki, w tym też  takiego, który ma najcieńszą wylewkę ze wszystkich dostępnych na rynku – o średnicy jedynie 17 mm.

Studia kuchenne

Na targach Warsaw Home 2018 w sekcji Kitchen and Dining nie mogło zabraknąć ekspozycji studiów kuchennych. Oto co nam zaprezentowały.

Remeb

Licznymi atrakcjami przyciągało stoisko firmy Remeb. Studio na stoisku współdzielonym z właścicielami marki Neolith przedstawiło dwie swoje realizacje. Na targach pokazano również patent firmy na produkcję frontów – arkusz blachy mosiężnej zamontowany na płycie meblowej. To produkt ręcznie szlifowany, dzięki czemu w zależności od kąta padania światła koloryt frontu za każdym razem prezentuje się inaczej. Wyspa, jaką można było ujrzeć na Warsaw Home, wykonana była ze spieków kwarcowych Neolith. Goście stoiska mogli ponadto skosztować specjałów przyrządzonych przez aktorkę Annę Samusionek.

Nio Art of Design

Nio Art of Design, firma zajmująca się projektowaniem i wykonaniem m.in. wnętrz kuchennych tworzonych w oparciu o projekty uwzględniające sugestie klientów, na swoim stanowisku pokazała wybrane produkty ze swojej oferty. Jej realizacje można scharakteryzować jako nowoczesną klasykę z funkcjonalnymi i dobrze wykorzystującymi dostępną przestrzeń rozwiązaniami. Kuchnie wykonywane przez Nio Art Of Design są posiadają proste, lecz jednocześnie eleganckie fronty. Firma może zaproponować swoim klientom produkty m.in. marek PEKA, Blum, Smeg czy Pfleiderer.

Wapako

Firma Wapako projektuje i tworzy kuchnie w stylu angielskim oraz prowansalskim. W projektach Wapako uwzględniane są potrzeby klientów, specjalizując się w meblach produkowanych z litego drewna. Oryginalne wzornictwo i ręcznie rzeźbione elementy to coś, co zdecydowanie wyróżnia meble polskiego producenta.

Hoeder

Producent m. in. blatów kuchennych z marmuru, granitu czy konglomeratu kwarcowego Hoeder przedstawił na targach ciekawostkę technologiczną – Smart Cook. To system interaktywnych modułowych płyt kuchennych. Zapewnia m.in. dostęp do książki kucharskiej, przepisami online, inteligentną wagą do używanych produktów czy z systemami rozpoznawania głosu, co umożliwia włączanie i wyłączanie funkcji płyty na odległość.

RB Architects

Na Warsaw Home swoje stoisko miał także polsko-ukraiński zespół, zajmujący się kompleksową realizacją własnych projektów kuchni. RB Architects jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce designerskich mebli i dodatków do wnętrz marek Levantin i Blanche. Na nowocześnie urządzonym stoisku można było dostrzec wysoki poziom ergonomiczności zastosowanych rozwiązań, dynamicznie prezentujące się fronty, szafki bez drzwiczek znajdujące się tuż za blatem roboczym, co umożliwia łatwy dostęp do nich, a jednocześnie jest bardzo efektowne dzięki zastosowanemu w ich środku oświetleniu.

Sprzęt AGD

TEKA

Marka TEKA na targach Warsaw Home 2018 zaprezentowała dwie nowe płyty indukcyjne, które będą dostępne w sprzedaży na przełomie roku 2018 i 2019. Produkty te wyposażone będą w pola Flex, funkcję Slide Cooking oraz automatyczne programy do gotowania przy użyciu ustalonych wcześniej temperatur. Te nowości cieszyły się szczególnym zainteresowaniem odwiedzających i będą niecierpliwie wypatrywane na rynku.

Z produktów, z których możemy korzystać już teraz na szczególną uwagę zasługuje piekarnik firmy TEKA z nowej linii urządzeń do zabudowy Wish. TEKA iOven podgrzewa potrawy w temperaturach od 30 do 270 st. C, posiada 17 funkcji grzania pozwalających dobrać odpowiednie ustawienia dla danej potrawy i 50 programów automatycznych zapisanych w formie przepisów w pamięci urządzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja HydroClean. Ułatwia ona czyszczenie wnętrza poprzez wykorzystanie systemu kondensacji pary. Dzięki niemu nie musimy używać środków chemicznych do czyszczenia piekarnika.

TEKA udostępniła odwiedzającym targi również swoje płyty indukcyjne z serii IG, które łączą w sobie zastosowania spotykane w tradycyjnych gazówkach oraz płytach indukcyjnych, mając i pola indukcyjne, i palniki gazowe. Płyty indukcyjne z serii IG wykonane są z ceramicznego szkła a także wyposażone w system oszczędzania energii Power Management. Płytę indukcyjną IT 6450, również zaprezentowaną na Warsaw Home 2018, wyróżnia z kolei pokrętło iKnob, pozwalające precyzyjnie i łatwo sterować płytą, a przy tym kontrolować każdą jej funkcję. Wyjęcie pokrętła po skończonym gotowaniu powoduje blokadę panelu sterowania. To powoduje, że płyta nie zostanie przypadkowo włączona np. w trakcie dziecięcej zabawy.

Innym ciekawym produktem zaprezentowanym przez firmę TEKA był zlewozmywak Zenit z dołączonymi do niego akcesoriami takimi, jak wkład sitowy czy zestaw pojemników ceramicznych. To urządzenie charakteryzują proste linie i wykonanie z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Samsung

Na stoisku Samsunga można było zaobserwować piekarnik elektryczny z technologią Dual Cook Flex. Piekarnik jest wyposażony w dwuczęściową komorę i funkcjonalność umożliwiającą dostęp do górnej komory bez otwierania całych drzwi i tym samym ryzyka utraty ciepła w dolnej strefie pieczenia. Na stoisku mogliśmy też sprawdzić możliwości multimedialnej lodówki Family Hub z podglądem do jej wnętrza i wbudowanym tabletem z możliwością odtwarzania muzyki. Samsung na swoim stanowisku zaprezentował ponadto pralki Quick Drive z m. in. funkcją ruchów bębna głównego i tylnej płyty powodujących obracanie się ubrań w różnych kierunkach, co skraca czas prania.

Amica

Jeden z największych polskich producentów sprzętu AGD na Warsaw Home pokazał piekarnik z zakresem temperatur od 30 do 280 st. C, szybkim nagrzewem do 150 st. C w 4 minuty, miękkim domykiem SoftClose czy chłodnym frontem dzięki zastosowanemu systemowi 3 szyb. Na stoisku zaprezentowana została także minimalistycznie zaprojektowana płyta indukcyjna z systemem automatycznej aktywacji pola grzejnego Hob&Go, funkcją rozpoznawania wielkości garnka AutoBridge a także m. in. z regulacją ustawień muśnięciem palca Slider. Wśród pokazanych sprzętów była także nowoczesna winiarka pozwalająca na przechowywanie trunków w odpowiednich dla nich temperaturach.

Targi Warsaw Home były miejscem ekspozycji także dla producentów porcelany, akcesoriów i drobnych sprzętów kuchennych. Pojawili się przedstawiciele takich marek, jak Dr. Oetker, Fackelmann, Fiskars, Rosenthal, ATRA Bugatti, Klausberg czy Gefu.

Jak widać, podczas targów zaprezentowało się bardzo wielu wystawców z ekspozycjami, które zrobiły na nas spore wrażenie zarówno pod względem oryginalności, funkcjonalności i jakości użytych w produkcji mebli i akcesoriów materiałów. Na kolejne targi Warsaw Home trzeba będzie co prawda trochę poczekać, ale przynajmniej wiemy już kiedy się one odbędą – w dniach od 3 do 6 października 2019 r.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95