kuchnieportal

Realizacja studia Pinio z Tychów projektem miesiąca!

Ultranowoczesna kuchnia zaprojektowana przez studio Pinio z Tychów otrzymała najwięcej pozytywnych opinii czytelników serwisu kuchnieportal.pl w konkursie na najpopularniejszą realizację miesiąca. Projekt przyciąga uwagę grą kontrastów kolorystycznych i zastosowaniem nietypowego pomysłu na wbudowanie mebli kuchennych w ścianę.

Szafki kuchenne umiejscowione w jednej, zwartej zabudowie, które ?wychodzą? z czerwonej, prostej cegły klinkierowej oraz szeroka, masywna zabudowa wyspy kuchennej – taki pomysł na kuchnię opracowali wspólnie inwestor i projektanci ze studia Pinio. Tę nowoczesną kuchnię charakteryzuje ascetyczna, niemal surowa linia wzornicza. Wszystkie sprzęty kuchenne ukryte zostały w zabudowie by zachować prosty, jednolity charakter projektu. Precyzyjne, symetryczne podziały oraz konsekwentnie prowadzone proste linie nadają kuchni nowoczesny, minimalistyczny charakter. Aluminiowe uchwyty wpuszczane na tzw. frezie na całą szerokość frontów podkreślają harmonię i symetrię aranżacji.

Kuchnia Pinio tychy

Chłodna szara kolorystyka mebli i wykończeń, oraz ciepłe elementy z klinkieru są elementem dominującym w aranżacji wnętrza. Cegła, aluminium oraz betonowe, matowe szarości to modne, chętnie stosowane materiały w nowoczesnych wnętrzach.
Kuchnia Pinio tychy

Dużo wolnej przestrzeni oraz bliskie umiejscowienie strategicznych dla kuchni miejsc (zlewozmywak, płyta grzewcza, lodówka) zgodne z zasadami ergonomii pracy zapewnia komfortowe wykonywanie wszystkich prac kuchennych.

Wnętrze prostej zabudowy kryje zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań, które podnoszą komfort użytkowania każdej nowoczesnej kuchni. Są to np. szuflady Tandembox firmy Blum, które ułatwiają przechowywanie garnków, naczyń czy sypkich produktów spożywczych. Szafki tradycyjne otwierane na bok zostały wyposażone w zawiasy Blum Clip Top z serii Blumotion, które umożliwiają ciche i delikatne zamykanie się frontu. Dla wygody inwestora, w szafkach górnych został zastosowany system podnośników Aventos Blum HF firmy Blum, który sprawia, że fronty mebli otwierają się wyjątkowo lekko. W szafce zlewozmywakowej znajduje się 3-komorowy sortownik do segregacji śmieci wraz z nowoczesnym młynkiem na odpadki.

kuchnia_pinio

Innym ciekawym rozwiązaniem, zastosowanym przez projektantów studia Pinio, jest Power Port, czyli listwa zasilająca firmy Evoline wysuwana z blatu kuchennego, która ułatwia pracę z urządzeniami elektrycznymi.

Zobacz: Studio Mebli Pinio

Czytaj więcej:

Kuchnia skandynawska

Program do projektowania kuchni

Mała kuchnia

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95