kuchnieportal
5 5 66

Przechowywanie w kuchni – pomysłowe rozwiązania od Nolte Küchen

Przechowywanie w kuchni – pomysłowe rozwiązania od Nolte Küchen

Talerze, pojemniki z żywnością, małe AGD, przyprawy, akcesoria… Kuchnia musi zmieścić bardzo wiele przedmiotów, niezbędnych podczas gotowania czy spożywania posiłków. Standardowe szuflady i szafki możemy uzupełnić bardziej nietypowymi schowkami, które proponują projektanci firmy Nolte Küchen. Zapewniają one dodatkowe miejsce do przechowywania, a przy tym zdobią i wyróżniają kuchnię.

Wyspa kuchenna z niezabudowanymi półkami

Wyspa kuchenna zapewnia dodatkowy blat roboczy i miejsce do przechowywania. Jednocześnie, jako centralny element wystroju, skupia na sobie uwagę. Standardowe, w pełni zabudowane wyspy są minimalistyczne, ale niekiedy prezentują się zbyt masywnie. Zwieńczenie w postacie odsłoniętych półek, które w kuchni z linii Ferro wykorzystali projektanci Nolte Küchen, nadaje projektowi lekkości. Ponadto takie schowki wyróżniają wyspę oraz pozwalają wyeksponować ważne dla domowników rzeczy, np. ulubioną zastawę czy pamiątki.

Przechowywanie w kuchni - wyspa kuchenna

Pomysły na przechowywanie w kuchni: regały nie tylko w salonie

Zgodnie z aktualnymi trendami regały pojawiają się nie tylko w salonie, ale również w kuchni. Z jednej strony podkreślają reprezentacyjną rolę wnętrza. Z drugiej nadają mu domowego i spersonalizowanego charakteru. Na regałach możemy umieścić książki kucharskie, zdjęcia a także typowo użytkowe przedmioty, np. talerze czy pojemniki na przyprawy. W kuchennych aranżacjach odchodzimy bowiem od surowych, minimalistycznych wnętrz, w których jak najmniej rzeczy pozostaje na widoku. Kuchnia często jest centrum domowego życia, w którym toczy się wiele aktywności. Gotujemy w niej, spędzamy czas na wspólnych posiłkach, rozmowach czy pracy. Wyeksponowane rzeczy mają zadanie to podkreślić.

Przechowywanie w kuchni - regały

Możemy wybrać regały standardowe lub w nowoczesnej odsłonie, które proponuje firma Nolte Küchen. Regały Cube, bo o nich mowa, są wyposażone w ruchome fronty zamontowane na specjalnej szynie. Umożliwia ona ich horyzontalne przesuwanie. Dzięki temu możemy łatwo zmieniać wygląd półki, odsłaniając i przysłaniając jej wybrane fragmenty.

Przesuwne fronty są stosowane również w innych meblach niemieckiego producenta, m.in. w wąskich szafkach wiszących.

Przechowywanie w kuchni - regały w kuchni

Przechowywanie w kuchni - przesuwane fronty

Relingi, czyli ściana nad blatem w nowej roli  

Relingi tworzą dodatkowe miejsc do przechowywania, a jednocześnie nie zabierają przestrzeni użytkowej kuchni. Najczęściej montujemy je na ścianie nad blatem, która w ten sposób zyskuje praktyczne zastosowanie.  Na relingach możemy zawiesić dowolne  akcesoria, np. kasetki na ręczniki, wyprofilowane półki na butelki czy uchwyty na przybory kuchenne. Dzięki temu potrzebne przybory kuchenne mamy zawsze pod ręką.

Nolte idzie o krok dalej i oprócz standardowych relingów proponuje nam bardzo rozbudowane systemy ścienne. Ich konstrukcja umożliwia zawieszenie na nich półeczek a nawet telewizora!

Telewizor w kuchni Nolte Kuchen

Wąskie szafki narożne

Nolte zaprojektowało również pomysłowe schowki, które spodobają się osobom ceniącym uporządkowane i przejrzyste wnętrza: wąskie szafki narożne dostosowane do przechowywania niewielkich przyborów kuchennych. W zależności od potrzeb, mogą one zwieńczać górną lub dolną zabudowę. Tym samym meble Nolte Küchen podzielone są na funkcjonalne schowki, dostosowane do  rzeczy o różnej wielkości i budowie.

Przechowywanie w kuchni - szafki narożne

1 komentarz
Marika
17 lipca 2018, 22:35
3/0

Akurat z relingami to było modne 10 lat temu…

Dołącz do dyskusji