kuchnieportal

Nowy trend – kuchnie w eleganckich, ciemnych barwach

Nowy trend – kuchnie w eleganckich, ciemnych barwach

Ciemne kolory coraz śmielej wkraczają do kuchennych aranżacji. Po dominującej od kilku sezonów bieli, najwięksi producenci mebli zdecydowanie wprowadzili do swoich najnowszych kolekcji ciemniejsze warianty kolorystyczne. Występują one w pojedynkę lub są łączone z jasnymi barwami, tworząc stylowy kontrast. Zobaczcie efektowne kuchnie w eleganckich, ciemnych barwach!

Fot. Kuchnia z linii Soft Lack/Lenio, Nolte Küchen

Producenci mebli kuchennych wprowadzają do swojej oferty ciemne kolory nie tylko za pomocą standardowych lakierów, ale również wykorzystując bardziej nietypowe materiały. Przykładem tego są nowe linie frontów Nappa i Portland z oferty niemieckiego producenta mebli kuchennych, firmy  Nolte Küchen.

 
Nappa – kuchnia, jak ze skóry

Linia Nappa to propozycja dla osób ceniących oryginalne i eleganckie rozwiązania. Powierzchnia frontów wiernie imituje skórę – zarówno pod względem wyglądu, jak i struktury. Jest ona trwała i odporna na wilgoć, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w kuchennych wnętrzach. W kolekcji Nappa znajdziemy dwa warianty kolorystyczne: złocisty beż (Inca Gold) i głęboki brąz (Brazylian Brown).
 
Na bazie frontów Brazylian Brown możemy zaaranżować elegancką, ciemną kuchnię. W jednym ze swoich przykładowych projektów Nolte zaproponowało połączenie brązowych frontów z czarnym blatem i szerokimi uchwytami w kolorze mosiądzu. Lekkości wnętrzu dodają otwarte półki, które przełamują zamkniętą bryłę zabudowy.

  

Jeżeli taką aranżację chcemy wprowadzić do niewielkiej kuchni, warto wówczas pomalować ściany na jasny kolor, który rozświetli wnętrze i stworzy efektowny kontrast z brązowymi frontami.
 

Portland – cement w ciemnej kuchni

Ciemne fronty z cementu – brzmi intrygująco. To kolejna nowość od Nolte Küchen, która świetnie wpisuje się w trendy i pozwala stworzyć ciemną, oryginalną zabudowę. Fronty Portland mają wyjątkową powierzchnię – powstają poprzez ręczne nakładanie warstwy cementu na panel, który następnie jest zabezpieczany lakierem. Cement sprawia, że fronty posiadają wyczuwalną w dotyku strukturę.

Fronty z linii Portland są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: jasnoszarym (Cement agate grey) oraz ciemnoszarym (Cement anthracite). Cement anthracite mają surowy, industrialny charakter i w takim klimacie została utrzymana jedna z realizacja z ich wykorzystaniem. Duża przestrzeń, oświetlenie w przemysłowym stylu, proste hokery oraz metalowa podstawa fotela i podnóżka podkreślają industrialny charakter wnętrza. Centralnym elementem kuchni jest duża wyspa, którą wyposażono w dodatkowy, drewniany blat pełniący rolę barku. Taki prosty zabieg zapewnia miejsce do spożywania posiłków.
 
W wyspie zastosowano unikalny koncept MatixArt900, który łączy w sobie rozwiązania systemu MatrixArt i Matrix900. MatrixArt to bezuchwytowy system otwierania frontów, który można wzbogacić oświetleniem ledowym EmotionLight. Natomiast Matrix900 zwiększa pojemność dolnej zabudowy kuchennej nawet o 20%, nie zmieniając jednocześnie jej ogólnych wymiarów (dzięki podniesieniu wysokości korpusów szafek do 900 mm, a zarazem obniżeniu cokołów do 50 mm).

  
 
Jak wspominaliśmy, ciemne kolory w modnej kuchni możemy łączyć z jasnymi barwami. W przypadku tego projektu ciemnoszare, cementowe fronty Portland zestawiono z białymi frontami z linii Corona lakierowanymi na wysoki połysk. W ten sposób uzyskano bardzo ciekawą kompozycję surowej, industrialnej powierzchni z elegancką, lśniącą bielą.

Kuchnia w kolorze głębokiego granatu

Kolejną propozycją zastosowania ciemnej kolorystyki w kuchni jest projekt kuchni z linii Carisma Lack. Fronty pokryto matowym lakierem w kolorze Deep Blue i zestawiono z drewnianymi elementami: otwartymi półkami oraz grubymi blatami. 

Fronty z linii Carisma Lack posiadają cienką ramkę wokół krawędzi, która jest ich subtelną ozdobą, a jednocześnie nie determinuje stylu wnętrza. W zależności od kolorystyki i dobranych uchwytów, możemy z powodzeniem wkomponować je w nowoczesną, jak i klasyczną aranżację. Bardzo dobrze sprawdzą się również w industrialnym wnętrzu.
 
W projekcie z linii Carisma Lack zastosowano okap wysuwany z blatu. To szczególnie ciekawa propozycja dla stref gotowania zlokalizowanych na wyspie, która pozwala zrezygnować z okapów wiszących.  Dzięki temu w miejscu wyciągu sufitowego możemy zamontować dodatkowe oświetlenie. Okap po zakończonej pracy jest wsuwany do wnętrza wyspy i nie ogranicza wygody korzystania z blatu.


 
To nie jedyne propozycje frontów w ciemnej kolorystyce od Nolte Küchen. W tym roku niemiecki producent wzbogacił wybrane linie frontów m.in. o inne, ciemne odcienie: ciemnoniebieski (Ocean blue) i czarny (Black) w linii lakierowanych, matowych frontów Feel; ciemnoniebieski (Ocean blue) w linii lakierowanych, połyskujących frontów Lux; ciemnoszary (Quartz grey) w linii lakierowanych, matowych frontów Nova Lack i nowy kolor ciemnego drewna Limed moor oak w linii Manhattan.

29.11.2016

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Bambi
6 grudnia 2016, 16:41
2/1

Piękności

Karina
30 listopada 2016, 22:07
3/1

No wreszcie jakaś odmiana po bieli! Wiem, że nie w każdym pomieszczeniu ciemne kuchnie będą ok, ale dla mnie mają niepowtarzalny styl

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95