kuchnieportal

Nowoczesna i minimalistyczna kuchnia w stonowanych kolorach

Nowoczesna i minimalistyczna kuchnia w stonowanych kolorach

Autor projektu - Albert Greczkowski ze studia YOR Design z Tarnowa

Bazowa kolorystyka: biel, odcienie szarości i kolor naturalnego drewna tłem dla efektownej, zgeometryzowanej formy mebli! Taka koncepcja doskonale sprawdziła się w kuchni połączonej z salonem i jadalnią zaprojektowanej przez Alberta Greczkowskiego ze studia YOR Design z Tarnowa. Projekt ten wykonany został w programie do projektowania i wizualizacji wnętrz- CAD Decor PRO 3.0. poznańskiej firmy CAD Projekt K&A.

Nietypowa, zgeometryzowana zabudowa

Autor projektu, Albert Greczkowski, oprócz klasycznych szafek stojących umiejscowionych pod oknem oraz tworzących półwysep kuchenny, zaproponował swoim klientom wysoką po sam sufit- dwustopniową, nieregularną zabudowę. Stworzenie zabudowy składającej się z nieregularnych segmentów, było pomysłem m.in. podyktowanym przez wymiary tej kuchni. Okno umiejscowione blisko ściany, nie pozostawiało wystarczająco dużo miejsca, by stworzyć wysoką zabudowę, w którą wkomponują się sprzęty AGD o standardowych wymiarach. Stąd propozycja, by piekarnik oraz drugi piekarnik z funkcją mikrofalówki umieścić, w taki sposób, by delikatnie wystawały z ciągu szafek. Dodanie do tego stopniowania  poszczególnych elementów zabudowy pozwoliło nam osiągnąć efekt ciekawej, geometrycznej konstrukcji całości. Rodzina, która będzie korzystać z tej kuchni  zyskała dzięki tym rozwiązaniom  również sporo miejsca do przechowywania naczyń, akcesoriów i produktów spożywczych. Moi klienci nie musieli również rezygnować z umiejscowienia piekarników w zabudowie na wysokości, która umożliwi im codzienne korzystanie z tych sprzętów w wygodny, komfortowy sposób. – mówi projektant Albert Greczkowski.

 

CAD projekt Alberta Greczkowskiego

Fot. Ciekawie zaaranżowana dwustopniowa, wysoka zabudowa z nieregularnymi segmentami doskonale prezentuje się w tym subtelnym zestawieniu kolorystycznym (autor projektu: Albert Greczkowski).

Eleganckie połączenie szarości, bieli i koloru naturalnego drewna

Szafki kuchenne w tej aranżacji zostały wykonane z lakierowanych płyt MDF, które dzięki swym właściwościom, stanowią idealne podłoże dla farb, fornirów czy folii, dzięki czemu dają one ogromne możliwości aranżacyjne. Stanowią one doskonałą bazę, kiedy projekt mebli ma zachwycać swoim nietypowym kształtem i formą. Tak było również w przypadku kuchni zaprojektowanej przez Alberta Greczkowskiego.  Autor wykorzystując ten materiał przy użyciu kontrastujących kolorów w wyraźny sposób podkreśla widoczny, dwustopniowy podział poszczególnych elementów zabudowy. Szafki wiszące w matowym, szarym kolorze zestawione zostały w tym projekcie z białymi szafkami stojącymi. Całość została dodatkowo urozmaicona dekorem naturalnego drewna.  Widoczna, mniejsza wnęka w zabudowie, w której umieszczono czarne sprzęty AGD marki Siemens, obudowana została płytą meblową marki Egger z serii Bamenda w pasującym do stylistyki całego wnętrza – szarobeżowym kolorze. Drewniane motywy dodają tej kuchni przytulności i ciepła, łagodząc nieco surowość szarego koloru.  Szarości zostały również zastosowane na ścianie między szafkami wiszącymi, a blatem roboczym oraz na części ściany z oknem. Powierzchnie te pokryto tureckimi płytkami o wymiarach 60x120cm, firmy Kutahya z linii Logan.- opowiada Albert Greczkowski.

 

Zestawienie w tym projekcie odcieni szarości, bieli oraz dekoru naturalnego drewna, sprawia, że całość prezentuje się subtelnie, delikatnie i spójnie. Efekt ten dodatkowo potęguje zastosowanie matowego wykończenia frontów, które nadaje aranżacji harmonijnego, przytulnego charakteru.

CAD Decor PRO 3.0 Albert Greczkowski

Fot. Połączenie szarości, bieli i koloru naturalnego drewna to zestawienie, które doskonale sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach (autor projektu: Albert Greczkowski)

Funkcjonalny półwysep kuchenny

Ciekawym uzupełnieniem nietypowej, geometrycznej zabudowy, jest półwysep kuchenny, również utrzymany w formie nieregularnej bryły o dwustopniowej konstrukcji blatu. Blat na półwyspie kuchennym składa się z dwóch części. Duża powierzchnia użytkowa granitowego blatu sprzyja wygodzie  przyrządzania potraw. Rodzina otrzymała również dodatkowy, nadbudowany, szeroki blat, który w zestawieniu z wygodnymi hokerami, tworzy funkcjonalną strefę spożywania szybkich posiłków. Zarówno blat roboczy, jak i ten zastosowany w kąciku jadalnianym, to produkty marki Egger w modnych odcieniach szarości. – mówi Albert Greczkowski, autor projektu.

Półwysep kuchenny w tym pomieszczeniu pełni nie tylko funkcję kącika jadalnianego, ale również w stylowy i praktyczny sposób oddziela część kuchenną od jadalnianej i wypoczynkowej. Na półwyspie zaaranżowana została strefa gotowania wyposażona w czarną płytą grzewczą marki Bosch. Nad nią z kolei umiejscowiono okap marki Elica w kształcie efektownej tuby, który nie tylko prezentuje się modnie i tworzy spójną kompozycję z pozostałymi elementami wyposażenia, ale dba również o wentylację pomieszczenia, pochłanianie pary wodnej i zapachów. Półwysep kuchenny zorganizowany w ten sposób, daje rodzinie funkcjonalną i ergonomiczną przestrzeń, w której będą mogli oni komfortowo przygotowywać posiłki i wykonywać inne obowiązki, spędzając przy tym czas razem.

Ta szczegółowa, fotorealistyczna wizualizacja, możliwa dzięki programowi CAD Decor PRO 3.0., pozwoliła rodzinie, jeszcze przed remontem dokładnie zapoznać się z projektem. Możliwości, jakie daje ten program, usprawniają współpracę między projektantem a klientem, pozwalają unaocznić  pomysły i rozwiązania, które na etapie wstępnych rozmów czasem trudno sobie wyobrazić oraz wyrazić za pomocą słów – podkreśla projektant Albert Greczkowski.

Albert Greczkowski CAD

Fot. Półwysep kuchenny w tym projekcie pełni nie tylko funkcję użytkową- do przygotowywania i spożywania posiłków. Stanowi również naturalny podział na strefę kuchenną, jadalnianą i wypoczynkową (autor projektu: Albert Greczkowski)


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
martynka88
11 maja 2019, 12:02
1/1

zachwycająca kuchnia. świetny pomysł z tą zabudową 🙂 pozdrawiam

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95