kuchnieportal

Meble kuchenne, podłogi i inne elementy wyposażenia kuchni wykonane z drewna

Nie ma bardziej naturalnego materiału budowlanego niż drewno. Wykorzystać można je w każdym pomieszczeniu. Z powodzeniem sprawdza się także w kuchni.

Możliwości aranżacyjne drewna są niemal nieograniczone, w każdym miejscu będzie wyglądać dobrze. Dlatego prawie całą kuchnie możemy przystroić drewnem, począwszy od podłogi po sprzęty codziennego użytku. Drewno posiada wiele zalet i mało wad. Jest przede wszystkim naturalne i zdrowe, nie zawiera więc środków toksycznych, dobrze wpływa na samopoczucie. Jest trwałe ? odpowiednio zabezpieczone przetrwa lata i nie wymaga częstych zabiegów pielęgnacyjnych. Drewno niesie ze sobą tradycję starych kuchni, wspomnienie o babcinych wypiekach, przytulność i ciepło w zimowe wieczory spędzane przy kuchennym stole z kubkiem gorącej czekolady, w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Drewno zawsze pozostaje materiałem szlachetnym, nie ważne czy w starym wiejskim domu, czy w nowoczesnym mieszkaniu na wysoki połysk.

Kuchnia z drewna

Drewno posiada ogromne możliwości aranżacyjne i stylistyczne. Jest materiałem bardzo plastycznym, dzięki czemu wykonać z niego można zarówno ciężkie rzeźbione meble jak i lekkie, współczesne o minimalistycznej linii. Jest ozdobą samą w sobie, jego kolor i usłojenie nie wymagają malowania, ani dodatków. Używać możemy drewna litego, paneli drewnianych, parkietu, płyt, fornirów, sklejki, drewna laminowanego? Do wyboru mamy drewno gatunków rodzimych, albo egzotyczne. Tylko od Was zależy jakie wybierzecie i w jakim stylu urządzicie kuchnię. Jeśli lubicie beztroskę wiejskiej chaty, wyszukajcie stare meble z litego drewna, koniecznie ustawcie kredens i duży stół, który stanie się centrum życia rodzinnego. Możecie je wyszukać na targach starci albo skorzystać z ofert producentów mebli stylizowanych. W klimacie rustykalnym odnajdują się także kuchnie w stylu prowansalskim, są jasne, przestronne i pełne słońca. Naturalna i minimalistyczna, a także bardzo modna ostatnio będzie kuchnia jak z tradycyjnego domu skandynawskiego. Szlachetność i tradycję drewna wyrazicie w kuchni klasycznej, w angielskim stylu dworskim z ciężkimi rzeźbionymi meblami o głębokim kolorze. Egzotyczne gatunki sprzyjają oryginalności, dlatego możecie pokusić się o stworzenie kuchni jak z dalekich zamorskich krajów ? jeśli lubicie przysmaki Tajlandii, albo Wietnamu, to niech i Wasza kuchnia stanie się orientalna.

Kuchnia drewniana

Podłoga to podstawa, od niej się zaczyna i często on narzuca stylistyczny charakter. Najbardziej efektownie będzie wyglądała wykonana z litych drewnianych desek ale można też położyć parkiet, albo kilkakrotnie lakierowane panele. O takie podłoże trzeba specjalnie zadbać, ponieważ w kuchni najbardziej narażone jest na wilgoć, zabrudzenia i przetarcia. Drewniana podłoga nie wymaga jednak bardzo częstych i trudnych zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepszym sposobem na zakonserwowanie drewna jest jego olejowanie, podkreśla ono rysunek słojów, wnika głęboko w deskę i chroni przed wilgocią. Wykonywać je należy co najmniej raz w roku. Lakier może być połyskliwy albo półmatowy, bardzo dobrze wygląda w nowoczesnych wnętrzach. Jednak jego nakładanie wymaga precyzji, warstwy muszą być równomierne i równej grubości. Trzeba się też liczyć z tym, że z biegiem lat lakier się ściera, a podłoga będzie wymagała cyklinowania i ponownego lakierowania. Taki problem nie występuje w przypadku powierzchni zabezpieczonej olejem, ponieważ można odnawiać je miejscowo.

Biała kuchnia

Na podłogi nadają się twarde gatunki drewna, takie jak krajowy dąb, buk, klon albo jawor, a z egzotycznych ipe (lapacho), badi, jatoba, kempas, merbau, doussie, sucupira i brazylijska wiśnia. Należy wybierać drewno jednolite, pozbawione słojów, które mogą z czasem wypadać. Drewniana podłoga służyć może nawet przez dziesiątki lat, jest łatwa w utrzymaniu w czystości, a do tego ciepła i przyjemna w użytkowaniu.

Kuchnie z drewna

Drewno to materiał idealny, coraz częściej znowu wybierany jest przez projektantów wnętrz i mebli.  A kuchnia cała w drewnie będzie trwała i naturalna, przytulna i oryginalna. Nie musi kończyć się na podłodze i meblach, z drewna dobierzcie także niektóre sprzęty kuchenne ? chlebaki, wygodne duże deski do krojenia, mogą to być również sztućce i noże o drewnianych trzonkach. Dzięki takiej aranżacji wprowadzimy do naszych domów ciepły, rodzinny nastrój.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

 

2 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
EwelinaBasiak
15 grudnia 2014, 13:09
0/3

Mi bardzo podoba się taka forma ozdoby kuchni

bonnie
27 października 2014, 19:39
1/0

ta ostatnia drewniana jest niesamowita! spełnienie marzeń gdybym miała taką… teraz już sie zastanawiam czy nowoczesna kuchnia jest dobrym wyborem. Marka Ambition ma całe zaopatrzenei do kuchni wszystko co jest nam potrzebne, więc może tam również znajdę coś ciekawego, aby połączyć te dwa style

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95