kuchnieportal

Meble kuchenne lakierowane

Meble kuchenne lakierowane

Kuchnia to jedno z najważniejszych miejsc w całym domu. Przy jej urządzaniu trzeba skupić się na tym, aby była funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. Nie należy jednak zapominać o względach estetycznych, które przecież są równie ważne. Dzisiaj opowiemy Wam o meblach lakierowanych kuchennych, które z cała pewnością wprowadzą do Waszych wnętrz powiew nowoczesności oraz elegancji.

Meble kuchenne lakierowane – czym się kierować przy wyborze?

Decyzja o wyborze mebli kuchennych lakierowanych lub wykończonych na wysoki połysk niesie za sobą kilka konsekwencji. Przede wszystkim na tego typu elementach widać zabrudzenia oraz odciski palców, co sprawia, że posiadacze lakierowanych szafek muszą nieco bardziej dbać o czystość w kuchni. Warto pamiętać również o tym, że problem odcisków spotyka również kuchnie wyposażone w meble matowe. Tyle że w innym natężeniu. Odciski jednak będzie widać zawsze.

Kilka rodzajów wykończenia mebli kuchennych

Jeżeli chodzi o rodzaje wykończeń lakierowanych mebli kuchennych to dostępnych jest kilka możliwości. Do wyboru są meble w macie, półmacie, połysku oraz w kolorze metalik. To na jaki rodzaj się zdecydujecie będzie miało późniejszy wpływ na to, czy Wasza kuchnia będzie łatwa w utrzymaniu czystości.

Meble-kuchenne-lakierowane-2.jpg

Na lakierach matowych i półmatowych ślady po palcach oraz zabrudzenia będą z pewnością mniej widocznie, aniżeli w przypadku wysokiego połysku lub koloru metalik.  Nie oznacza to jednak, że elementy wykonane na wysoki połysk są problematyczne i ciężkie w utrzymaniu. Wymagają tylko częstszego przecierania.

Efekt wizualny

Podstawową różnicą pomiędzy zabudową lakierowaną a matową jest efekt wizualny, jaki otrzymujemy. W przypadku mebli kuchennych lakierowanych można zauważyć ciekawy efekt głębi, który z cała pewnością będzie wyglądać interesująco oraz nietuzinkowo. Ponadto przy dobrym rozplanowaniu oświetlenia całej kuchni można spotkać się z lekkim odbijaniem przestrzeni w lakierującej powłoce mebli.

Meble-kuchenne-lakierowane-3.jpg

Jaki kolor?

Jeżeli chodzi o kolor mebli lakierowanych kuchennych, to z doświadczenia wiemy, że najlepiej prezentują się barwy ciemne. Czym ciemniejsze tym większy efekt nowoczesności oraz elegancji. Warto jednak abyście pamiętali, że ciemna kuchnia powinna współgrać z resztą aranżacji mieszkania. Wtedy cała przestrzeń będzie spójna i unikniecie efektu aranżacyjnego bałaganu.

Meble-kuchenne-lakierowane-4.jpg

Niestety mankamentem ciemnych wykończeń jest to, że dużo bardziej widać na nich wszelkiego rodzaju zabrudzenia i ślady po palcach. Jasne lakierowane powierzchnie są w tym przypadku dużo bardziej praktycznym rozwiązaniem.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95