kuchnieportal

Kuchnie z wyspą – zobacz najciekawsze realizacje!

Kuchnie z wyspą – zobacz najciekawsze realizacje!

Kuchnie z wyspą mają wiele zalet i mało wad. Wyspa zapewnia dodatkowy blat roboczy, więcej miejsca do przechowywania i – co niemniej istotne – pięknie wygląda! Szczególnie dobrze prezentuje się w kuchniach otwartych, jednak odpowiednio zaprojektowana sprawdzi się również w półotwartym i zamkniętym pomieszczeniu. Zobaczcie aranżacje kuchni, w których króluje wyspa.

Zdjęcie otwierające: Kuchnie Hildebrandt, Poznań

Kuchnie z wyspą od polskich wykonawców

Często o wyborze wyspy kuchennej decydują względy estetyczne. Wyspa, jak żaden inny mebel, zdobi kuchnię i dodaje jej indywidualnego charakteru. Oczywiście – musi być starannie wykonana, a jej projekt spójny z wyglądem całej zabudowy kuchennej i salonu. Zobaczcie kilka inspirujących pomysłów na kuchnię z wyspą od firm: Salon kuchni Animacja, Meble Wiomar, Kuchnie Hildebrandt, Studio kuchenne EXPOK, AJ Strefa Kuchni i Kuchnie PINIO.

Nowe wnętrza, nowe możliwości

W polskich domach wyspy zdobyły popularność dzięki zmianie dotychczasowego rozplanowania wnętrz. W dawnym budownictwie kuchnie zazwyczaj były odgrodzone od pozostałych pomieszczeń i miały niewielki metra, co uniemożliwiało wprowadzenie do nich wyspy. W nowym budownictwie zaczęto projektować kuchnie na planie otwartym i łączyć je z salonem – wówczas wyspy okazały się  świetnym elementem rozgraniczającym obie strefy.

Kuchnie_z_wyspa.jpg

Meble Wiomar, Miłobądz (woj. pomorskie)

Kuchnie z wyspą – ile miejsca potrzebujemy?

Blat roboczy wyspy powinien mieć co najmniej 80 cm długości, aby spełniał swoją funkcję. Ponadto z każdej strony mebla należy zostawić min. 80 cm wolnej przestrzeni umożliwiającej poruszanie się (osoba pracująca przy blacie zajmuje około 50-60 cm – resztę miejsca pozostawiamy, aby można było swobodnie przejść). Warto wziąć to pod uwagę, kiedy przymierzamy się do kuchni z wyspą.

Co zrobić jeżeli nasza kuchnia i salon są zbyt małe, aby umieścić w nich wyspę kuchenną? Alternatywą może być krótki półwysep, który wymaga mniej miejsca.

Kuchnia_z_wyspą.jpg

Studio Kuchenne EXPOK, Olsztyn

Zalety wyspy kuchennej

Wyspa kuchenna ma wiele zalet:

  • zapewnia dodatkowy blat roboczy,
  • tworzy więcej miejsca do przechowywania,
  • rozgranicza część roboczą i wypoczynkową,
  • umożliwia wspólne gotowanie kilku osobom.
kuchnia_z_wyspa_jpg

Salon kuchni Animacja, Bielsko-Biała

Ponadto, w zależności od naszych potrzeb, możemy nadać wyspie dodatkowe funkcje. Dzięki przedłużonemu lub dodatkowemu blatowi uzyskamy miejsce do spożywania posiłków. Wysoki barek zwieńczający wyspę przysłoni jej blat, a tym samym nieporządek powstający w czasie gotowania nie będzie widoczny od strony salonu.  Duże pole do popisu pozostawia nam również zewnętrzna obudowa wyspy. Możemy wykończyć ją identycznie, jak pozostałe boki lub zastosować bardziej nietuzinkowe rozwiązanie, np. w otwarte półki, na których wyeksponujemy książki, fotografię lub ulubioną zastawę. Innym rozwiązaniem jest zabudowanie wyspy od strony salonu lustrem, które doda wnętrzu blasku i podkreśli jego metraż.

Kuchnie_z_wyspą.jpg

Kuchnie PINIO, Tychy

Jeżeli cenimy praktyczne pomysły, umieśćmy od zewnętrznej strony dodatkowe szuflady lub chłodziarkę na wino. Możliwości jest naprawdę wiele a dobry projektant podpowie nam, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla naszej kuchni.

Kuchnie_z_wyspa_jpg

AJ-Strefa Kuchni, Leszno (fot. Katarzyna Dyrsowicz)

9 komentarzy

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Polka
23 listopada 2017, 11:58
0/0

Masz rację @Eliza- kuchnie z wyspą czy bez ale od polskich wykonawców.

nowa
25 października 2017, 09:42
1/3

Wyspa świetnie oddziela kuchnie od salonu, nie musimy się martwić o zapachy,jezeli zamontujemy okap sufitowy,który będzie pełnił funkcję lampy.

Eliza
11 października 2017, 11:55
3/1

Jest firma z mojego województwa, może się na nią skuszę 🙂 Bardzo fajne kuchnie, ale ja akurat planuje bez wyspy, bo uwielbiam tradycyjne stoły

Gosia
29 września 2017, 12:55
3/6

Super

Ala
29 września 2017, 10:25
6/0

Moja kuchnia nie jest duża, raczej średnia i wyspa się mieści. Co prawda stół juz się nie zmieścił, ale coś za coś

Arek
28 września 2017, 22:35
10/0

Trzeba mieć sporo miejsca ale efekt jest 🙂

bi mi
27 września 2017, 16:17
6/1

Kuchnie marzenie… Może kiedyś się uda 🙂

Kasia
27 września 2017, 15:52
10/1

ciekawy przegląd i różne pomysły na wyspę. Fajnie

Marysia
27 września 2017, 12:38
5/1

W mojej nowej kuchni też będzie wyspa, nie mogę się doczekać

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95