kuchnieportal

Kuchnie modułowe w OBI – jak tanio urządzić kuchnię?

Kuchnie modułowe w OBI – jak tanio urządzić kuchnię?

Funkcjonalna i atrakcyjnie wyglądająca kuchnia to podstawa każdego domu oraz mieszkania. Jej integralnym elementem są szafki stojące i wiszące czy blaty, które umożliwiają przechowywanie akcesoriów niezbędnych do przygotowywania potraw. Przy ich wyborze kluczowe znaczenie ma ergonomia oraz cena. Idealnym rozwiązaniem, które ze względów użytkowych oraz ekonomicznych warto zastosować, są meble kuchenne modułowe. Szeroki asortyment jest dostępny w marketach OBI.

Czym są kuchnie modułowe?

 

Są produkowane w oparciu o system koordynacji molekularnej. Zmierza on do ujednolicenia wymiarów stosowanych w budownictwie czy branży stolarskiej, aby łatwiej projektować i w praktyczny sposób wdrażać konkretne rozwiązania. Dotyczy to również zabudowy kuchennej. Z tego względu oferowane są komponenty mające ściśle określoną wielkość.

Kuchenne meble modułowe składają się z gotowych elementów, czyli:

 • korpusów szafek dolnych (stojących) i górnych (wiszących) wyposażonych w półki czy szuflady,
 • frontów, w tym wysuwanych,
 • blatów,
 • uchwytów,
 • okuć, prowadnic, cokołów, zawiasów, podnośników, słupków,
 • kargo, a więc montowanych na specjalnych stelażach koszy albo półek.

Ich wymiary są zestandaryzowane i dopasowane do używanych w kuchni sprzętów, takich jak płyta grzewcza, okap bądź piekarnik, a także wyznaczone w taki sposób, aby pomieścić określoną ilość naczyń, szklanek oraz przyborów. Przykładowe szerokości to 30, 45, 60, 90 oraz 120 cm.

Podstawową cechą rozwiązania jest to, że moduły można ze sobą dowolnie łączyć, w tym zarówno w pionie, jak również w poziomie. Dotyczy to wyrobów pochodzących od różnych producentów i dostawców. Nie wyglądają one jednak identycznie – różnią się kształtem, formami, kolorystyką czy wykończeniem, a wszystko po to, by móc je szeroko stosować we wnętrzach z rozmaitymi stylami i aranżacjami.

Uzyskaj więcej informacji na temat tego, jak wybrać meble kuchenne modułowe.

 

Jakie zalety mają gotowe kuchnie modułowe?

Korzyści jest sporo. Chodzi między innymi o atrakcyjną cenę – jest ona znacznie niższa niż w przypadku mebli na wymiar. Pozwala to na stworzenie ergonomicznej, w pełni dopasowanej do indywidualnych potrzeb przestrzeni niewielkim kosztem. Poszczególne komponenty nie muszą zostać zakupione od razu – można je nabywać stopniowo bez obaw o to, że nie będą do siebie pasować. Dzięki temu rozwiązanie jest dostępne dla szerokiej grupy klientów.

Biała klasyczna kuchnia modułowa

Zakup kuchennych mebli modułowych wiąże się również z:

 • swobodą aranżacyjną – producenci oferują szafki modułowe kuchenne, blaty i akcesoria zróżnicowane pod kątem kolorystycznym oraz wymiarowym, które są dopasowane do różnych styli (klasyczny, nowoczesny, minimalistyczny), a także potrzeb osób prawo- lub leworęcznych; dostępne są na przykład ozdobne uchwyty, w tym gałki drewniane lub kryształowe czy relingi, a w przestronnym pomieszczeniu można ustawić wyspę,
 • maksymalnym wykorzystaniem przestrzeni – bez względu na to, czy mamy dużą, czy mało ustawną kuchnię z nietypowym układem wnętrza, gotowe komponenty sprawdzą się w każdych warunkach i pozwolą niewielkim kosztem stworzyć w pełni funkcjonalne pomieszczenie; użyteczność zwiększa się dzięki wygodnym szafkom narożnym z łamanymi drzwiczkami,
 • szybkim i wygodnym montażem – w marketach OBI można nie tylko skorzystać z usługi projektowania oraz zakupić poszczególne elementy, ale również zamówić ich dostawę oraz ustawienie i przymocowanie w domu Klienta, a nawet zlecić wykonanie usług stolarskich (wycięcie otworu w blacie zlewu, okleinowanie krawędzi blatów),
 • łatwością zmiany aranżacji – meble modułowe do kuchni można łatwo przestawiać, usuwać i wieszać, aby uzyskać pożądaną konfigurację, co jest ważne wówczas, gdy zmienia się wystrój domu albo mieszkania i przeprowadza remont bądź gdy ustawienie nam się nie podoba i jest mało funkcjonalne.

Kuchnie modułowe są wytrzymałe i zapewniają użytkowanie przez wiele lat bez obaw o to, że szybko się zniszczą. W marketach OBI sprzedawane są wyroby wykonane z płyt laminowanych, które wykonuje się z kilku warstw sprasowanego oraz utwardzonego papieru dodatkowo zaimpregnowanego za pomocą syntetycznych żywic. Dzięki temu są one odporne na uszkodzenia mechaniczne, duży ciężar (nawet do 40 kg) oraz oddziaływanie wysokich temperatur czy wilgoci. Dużą zaletą związaną z ich wykorzystywaniem jest łatwość utrzymania w czystości. Funkcjonalność wzrasta dzięki stosowaniu nowoczesnych, zwiększających komfort użytkowania rozwiązań, takich jak system cichego i spowolnionego domykania.

Zapoznaj się z ofertą mebli kuchennych modułowych w OBI.

 

Jak prawidłowo dobrać meble modułowe?

Kuchnia to miejsce, gdzie domownicy spędzają dużo czasu i często korzystają ze znajdujących się w niej sprzętów. Dlatego powinna być stworzona według zasad ergonomii, aby zapewnić łatwy dostęp do naczyń i przyborów.

Wybierając gotowe kuchnie modułowe w OBI, należy pamiętać o kilku zasadach. Dotyczą one przede wszystkim ustawienia modułów w takiej kolejności, by prace związane z przygotowywaniem posiłków przebiegały sprawnie. Zasadne jest wydzielenie pięciu stref – obejmują one miejsca:

 • przechowywania produktów spożywczych,
 • składowania naczyń drobnych,
 • mycia i sprzątania,
 • przygotowywania pokarmów,
 • gotowania i pieczenia.

Warto zastosować tzw. trójkąt roboczy, w którym zachowane są odległości między:

 • lodówką a zlewozmywakiem – około 120?210 cm,
 • zlewem i kuchenką – 120-210 cm (w małych pomieszczeniach 90 cm),
 • lodówką a kuchenką – 120-270 cm.

Takie rozplanowanie przestrzeni ułatwi korzystanie z szafek modułowych kuchennych i eliminuje zbędne kroki.

Inne zasady obejmują:

 • pionowy podział frontów – na dole i górze należy zastosować moduły mające taką samą szerokość, co dotyczy również piekarnika i znajdującej się nad nim szafki okapowej wiszącej z blendą wewnętrzną ukrywającą mechanizm; nie dotyczy to chęci uzyskania nietypowego układu, w którym wykorzysta się na przykład wertykalną szafkę wiszącą z trzema identycznymi frontami,
 • zastosowanie odpowiedniego blatu, aby możliwe było wygodne krojenie artykułów spożywczych oraz istniała możliwość umieszczenia na nim mikrofalówki i podręcznych akcesoriów – głębokość wynosi zwykle 60 cm, a wysokość 85?86 cm, choć można nabyć również moduły niższe, na przykład 82-centymetrowe, bądź wyższe, czyli 91-centymetrowe,
 • umiejscowienie modułów w taki sposób, aby zapewnić wygodny dostęp do gniazdek elektrycznych,
 • zadbanie o bliskość kosza bez względu na to, w którym miejscu kuchni znajdują się domownicy ? najlepiej umieścić go na środku, w strefie mycia i sprzątania.

OBI oferuje kuchenne meble modułowe z 30-letnią gwarancją. Sprawdź!

 

Meble kuchenne modułowe, pastelowo żółte, na wysoki połysk

Istotne jest również dopasowanie frontów do stylu dominującego we wnętrzu. Zapewni to spójność aranżacji zastosowanej w całym domu albo mieszkaniu i ujednolicenie kompozycji, w tym szczególnie w stosunku do kuchni oraz salonu – ma to kluczowe znaczenie wówczas, gdy strefy te są ze sobą połączone. Z drugiej strony zestawienie klasycznych i minimalistycznych wstawek czy szerokie wykorzystanie kontrastu pozwoli na nadanie kuchni oryginalnego wyglądu. Wiele gotowych pomysłów jest dostępnych w marketach OBI ? warto sprawdzić ofertę online bądź wybrać się do jednego ze sklepów, aby poznać różnorodne inspiracje.

Skorzystaj z usług projektowania kuchni modułowych w OBI.

Kuchnie modułowe to korzystne rozwiązanie, nie tylko pod kątem finansowym. Gwarantuje szerokie możliwości aranżacji i dobór korpusów oraz frontów zróżnicowanych kolorystycznie, a także dopasowanych do wielu styli – cechą jest więc personalizacja. Szybkość i łatwość montażu wpływa na szybsze tempo wykończenia pomieszczenia. Warto skorzystać z kompleksowej oferty dostępnej w marketach OBI, obejmującej projekt, dostawę i montaż oraz wykonanie usług stolarskich.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95