kuchnieportal

Kuchnia z industrialnymi akcentami najlepszą realizacją lipca

Kuchnia z industrialnymi akcentami najlepszą realizacją lipca

Styl industrialny jest modny i oryginalny, jednak wymaga dużej przestrzeni, aby mógł być w pełni wyeksponowany. Wynika to z jego przemysłowego rodowodu – pojawił się, kiedy pofabryczne budynki zaczęto adaptować na mieszkania. Natomiast do średnich i małych kuchni z powodzeniem możemy wprowadzić pojedyncze, industrialne akcenty. Tak, jak zrobiono w najlepszej realizacji lipca, która w ten sposób zyskała wyrazisty i intrygujący charakter. Jej wykonawcą jest firma AJ Strefa Kuchni z Leszna. 

W najlepszej kuchni lipca dominują nowoczesne formy i materiały. Fronty wykonano z lakierowanej na wysoki połysk płyty MDF. Dolne szuflady otwierane są za pomocą nakładanych uchwytów listwowych, które kolorem i kształtem podkreślają nowoczesne wzornictwo mebli. Uchwyty korespondują swoim wyglądem również z AGD do zabudowy w kolorze chłodnej stali. Górne fronty wyposażono natomiast w systemy wspomagania otwierania TIP-ON. Meble bazują na wysokiej jakości systemach firmy Blum, co dodatkowo podnosi trwałość i funkcjonalność zabudowy – mówi Anna Jarząb, właścicielka studia AJ Strefa Kuchni.

Industrialne akcenty

Projektanci wprowadzili do wnętrza modne akcenty, które dodają mu industrialnego wyrazu. Punktem wyjścia były płytki o wyglądzie betonu ? to one nadały ton aranżacji. Na ich tle umieściliśmy meble o prostym, wręcz minimalistycznym wzornictwie, które doskonale wpisały się w charakter wnętrza. Całość dopełnia nowoczesne AGD o chłodnej, stalowej barwie – mówi Anna Jarząb. Piekarnik parowy, lodówka i zmywarka pochodzą z linii Cheff Collection marki Samsung. W dolnym ciągu zabudowy umieszczono także chłodziarkę na wino (Hotpoint).

Najlepsza_kuchnia_lipca_2017.jpg

Nowoczesne systemy wyposażenia wewnętrznego zabudowy

Mimo rezygnacji z szafek wiszących, w kuchni znajduje się dużo miejsca do przechowywania. Wysoka zabudowa słupkowa, która szczelnie wypełnia całą ścianę, zapewnia wiele schowków na zapasy jedzenia, garnki, zastawę i kuchenne akcesoria. Dodatkowo szafki wyposażono w nowoczesne systemy wewnętrzne, takie jak: szafa cargo Spice Tower (Blum), wysokie cargo Dispensa i cargo podblatowe Snello (Peka) oraz organizer na sztućce z obcinarką na folię aluminiową i spożywczą (Blum). Jakie są ich zalety?

  • Optymalnie zagospodarowują wnętrze mebli.
  • Tworzą miejsce do przechowywania przedmiotów o różnej wielkości.
  • Ułatwiają utrzymanie porządku wewnątrz zabudowy.
  • Zapewniają wygodny dostęp do wszystkich rzeczy przechowywanych w szafkach (m.in. dzięki prowadnicom z pełnym wysuwem całą zawartość schowka możemy wysunąć na zewnątrz zabudowy).

Najlepsza_kuchnia_lipca_2017.jpg

Siła detali

Najlepsza_kuchnia_lipca_2017_3.jpg

Centralnym elementem kuchni jest wyspa, na której zlokalizowano strefę gotowania z płytą indukcyjną Electrolux oraz okapem Audrey marki Elica. Designerski model w kształcie lampy przykuwa wzrok i jest piękną, a zarazem funkcjonalną ozdobą wnętrza.

Tył wyspy dopasowano kolorystycznie do ściany wyłożonej betonowymi płytkami. W tym celu projektanci sięgnęli po bardzo pomysłowy koncept – tylną część obudowy wykonano z desek podłogowych!  To dzięki takim elementom wnętrze prezentuje się spójnie, harmonijnie oraz urzeka dbałością o każdy detal.

Fot.Katarzyna Dyrsowicz

7.08.2017


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
NICK
15 września 2017, 18:17
3/0

Wygląda zacnie 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95