kuchnieportal

Styl glamour w aranżacjach kuchennych

Styl glamour w aranżacjach kuchennych

Fot. Stylowe dodatki i efektowne oświetlenie, to tylko niektóre elementy charakterystyczne dla stylu glamour (źródło: www.lonny.com)

Glamour czyli dekoracyjność, blask i przepych – tak w kilku słowach można opisać ten mało popularny jeszcze w Polsce styl aranżacyjny. Przy natłoku mieniących się faktur i ozdób łatwo jednak uzyskać wrażenie kiczu. Jak zaaranżować zatem kuchnie glamour i jak zachować jednocześnie właściwe proporcje między dużą ilością mieniących się dekoracji a dobrym gustem? Prezentujemy wybrane elementy aranżacyjne charakterystyczne dla tego stylu i podpowiadamy jak je dobierać do wystroju pomieszczenia.

Poszczególne przedmioty w stylu glamour najlepiej wyglądają w połączeniu z prostotą minimalizmu. Najlepiej zatem zdecydować się na dwa – trzy wyraźne akcenty glamour, a pozostałe wyposażenie kuchni dobrać tak, aby stanowiło neutralne tło. Minimalistyczne elementy wystroju wnętrza będą idealnie komponowały się z bogatą formą i połyskiem przedmiotów glamour.Zlew Silestone
Świetnym sposobem na nadanie kuchni lub innemu wnętrzu charakteru glamour, jest zastosowanie dużych błyszczących powierzchni. Można do tego wykorzystać blaty kuchenne z wykonane z mieniących się materiałów. Praktycznym i dekoracyjnym rozwiązaniem może być zastosowanie Silestone. Blaty wykonane z tego materiału, będącego mieszaniną kwarcytu i żywicy poliestrowej, są trwałe i posiadają ciekawe rozwiązania kolorystyczne. Silestone z błyszczącymi drobinkami w kolorach czerwonym lub czarnym nada wnętrzu blasku i elegancji glamour.W kuchniach chętnie stosowanym materiałem są okładziny ceramiczne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby – zamiast tradycyjnych dekorów z owocami czy warzywami – wybrać dekoracje florystyczne, koronkowe w intensywnych, kontrastowych kolorach, które nadadzą pomieszczeniu pożądanego blasku i przepychu glamour. Idealnym sąsiedztwem dla błyszczących blatów i płytek będą stonowane kolory frontów mebli.

Pięknie mieniący się żyrandol z mnóstwem kryształków lub powyginany w charakterystyczne barokowe zawijasy określi jednoznacznie charakter i styl wnętrza. Wybór oświetlenia w stylu glamour jest bardzo szeroki. Warto zdecydować się na takie, które jest wyraziste i dekoracyjne. W zestawieniu z nowoczesnym wystrojem wnętrza i minimalistycznym stylem mebli, nada pomieszczeniu luksusowego charakteru.  

Sprzęt AGD może również błyszczeć i być niezwykle elegancki.  Firma Gorenje oferuje np.  chłodziarko – zamrażarkę mieniącą się kryształkami. Dwa rzędy błyszczących kamieni biegnące wzdłuż drzwiczek sprawiają, że zwykły sprzęt AGD, który często ukrywany jest w zabudowie mebli, zamienia się z dekoracyjny element, szczególnie pasujący do wnętrz w stylu glamour.

Lodówka GorenjeSprzęt AGD może również błyszczeć i być niezwykle elegancki.  Firma Gorenje oferuje np.  chłodziarko – zamrażarkę mieniącą się kryształkami. Dwa rzędy błyszczących kamieni biegnące wzdłuż drzwiczek sprawiają, że zwykły sprzęt AGD, który często ukrywany jest w zabudowie mebli, zamienia się z dekoracyjny element, szczególnie pasujący do wnętrz w stylu glamour.Jeśli Audrey Hepburn jest dla nas ucieleśnieniem szyku i elegancji, możemy wykorzystać kolorowy nadruk z jej wizerunkiem w kuchni.  W ofercie włoskiej firmy Coolors dostępne są chłodziarki i zamrażarki m. in. z wizerunkiem amerykańskiej aktorki i innych gwiazd Hollywood. Na rynku dostępne są także maty samoprzylepne o różnym wzornictwie, które można naklejać na sprzęt AGD. Tak oryginalnie ozdobiona lodówka będzie ciekawym elementem wnętrza i nada mu nowoczesnego charakteru.

Diabeł tkwi w szczególe ? to porzekadło dobrze określa, czym powinniśmy się kierować aranżując pomieszczenia mieszkalne. W przypadku kuchni w stylu glamour, kryształowe gałki do szafek będą niewielkim elementem, dzięki któremu uzyskamy spektakularny efekt. Proste meble zyskają blask i przepych glamour, dzięki tej drobnej ozdobie.

Aranżacje glamour są niewątpliwie bardzo efektowne i będą wyróżniały naszą kuchnię spośród wielu innych. Dekoracyjności i wyrazistość tego stylu jest niekwestionowana. Aby uniknąć chaosu stylizacyjnego warto zdecydować się na kilka efektownych elementów w charakterze tego stylu, wyeksponowanych na neutralnym tle.                    Kuchnia w stylu glamourWięcej aranżacji kuchennych w stylu glamour:

 


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Niunieczka99
30 stycznia 2020, 20:17
0/0

Piękne aranżacje, takie wysublimowane piękno i elegancja to coś, co wprost uwielbiam. 🙂 Polecam postawić do tego jeszcze na stylowe sprzęty AGD, które wyglądem nie zepsują całości. Takie ma firma Kernau, no po prostu cudeńka.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95