kuchnieportal

Kuchnia studia Meble Wiomar najlepszą realizacją grudnia!

Najlepszą realizacją grudnia została jasna, otwarta kuchnia z efektownym oświetleniem autorstwa firmy Meble Wiomar (woj. pomorskie). Czytelnicy Kuchnieportal.pl docenili jej nowoczesny projekt i precyzję wykonania, które pozwoliły stworzyć kuchnię funkcjonalną, estetyczną i wpisującą się w obowiązujące trendy. Więcej informacji o tej realizacji znajdziecie w naszym artykule. 

Akryl i granit w nowoczesnej kuchni

Najlepsza kuchnia grudnia ma formę aneksu, który mimo niewielkiego metrażu został w pełni funkcjonalnie zaaranżowany. Zabudowę z blatem roboczym ustawiono w kształt litry U ? w tym obrębie zlokalizowano strefy zmywania, przygotowywania oraz gotowania. Projekt uzupełnia wysoka zabudowa słupkowa z lodówką typu french door, które zapewniają dużo miejsca do przechowywania zapasów i innych przedmiotów. Kuchnię zamyka półwysep wykończony białym szkłem hartowanym.

Zabudowę utrzymano w nowoczesnym stylu. Projektowi przyświeca geometryczna prostota, która wymaga dużej precyzji i dbałości o detale. Wykonawcy postawili na akrylowe fronty w połysku, które odbijając światło optycznie powiększają wnętrze oraz podkreślają jego elegancki, nowoczesny wygląd. Akryl zastosowano również na cokole i widocznych bokach mebli. Fronty zwieńcza blat z ciemnego granitu Star Galaxy o grubości 3 cm. Granit to jeden z najlepszych materiałów na blaty kuchenne ? jest bardzo twardy i odporny na zarysowania, dlatego przy właściwej impregnacji zachowuje nienaganny wygląd przez wiele lat. Ścianę nad blatem okala 10-centymetrowy, szklany panel, który chroni ją przed zabrudzeniami.

Kuchnia_Meble_Wiomar_realizacją_grudnia_4.jpg

Do stylu zabudowy dostosowano nowoczesne AGD. Oprócz wspomnianej lodówki typu french door w kuchni odnajdziemy:
?

  • piekarnik, kuchenkę mikrofalową i zmywarkę do zabudowy,
  • okap wyspowy,
  • płytę grzewczą i podwieszany zlewozmywak, które elegancko licują z powierzchnią blatu.

 

3 rodzaje otwierania frontów

W kuchni firmy Meble Wiomar zastosowano trzy rodzaje otwierania frontów, dostosowane do wymagań konkretnych szafek. Większość frontów wyposażono w nabijane uchwyty aluminiowe. Oprócz nich odnajdziemy nowoczesne systemy wspomagania otwierania, które pozwalają całkowicie zrezygnować ze standardowych uchwytów:
?

  • w szafkach pod mikrofalą i piekarnikiem zamontowano system mechanicznego wspomagania otwierania TIP-ON, który wysuwa fronty za pomocą docisku;
  • szafkę zlewozmywakową wyposażono w system elektrycznego wspomagania otwierania SERVO-DRIVE, który uchyla front poprzez jego delikatne naciśnięcie. To bardzo wygodne rozwiązanie umożliwia otworzenie szafki np. kolanem, kiedy mamy brudne lub zajęte ręce.

Kuchnia_Meble_Wiomar_realizacją_grudnia_2.jpg

Innym ergonomicznym elementem są fronty otwierane do góry, zamontowane na podnośnikach AVENTOS HF (BLUM). Dzięki nim otwarte fronty nie utrudniają poruszania się w kuchni oraz nie kolidują z sobą.

?Polecamy:
?

Wykonawcy zadbali również o funkcjonalne zaaranżowanie wnętrza zabudowy. Wyposażono ją m.in. w wąski kosz cargo przeznaczony do szafki podblatowej, solidne szuflady ze stali TANDEMBOX oraz kosz LE MANS do szafek narożnych, który pozwala wygodnie zagospodarować ten kłopotliwy fragment zabudowy.

Kuchnia_Meble_Wiomar_realizacją_grudnia_3.jpg

Kuchnia w pełnym świetle

W najlepszej realizacji grudnia dużą rolę odgrywa oświetlenie. W podwieszanym suficie zamontowano oprawy z diodami LED, które stanowią główne oświetlenie wnętrza. Uzupełnia je strefowe oświetlenie w formie pasków frezowanych w dno szafek wiszących. Poza swoją dekoracyjną rolą rozjaśnia ono blat roboczy, co podnosi komfort i bezpieczeństwo pracy.

Zobacz inne realizacje studia Meble Wiomar: www.meblewiomar.pl  

2 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Iwa
14 stycznia 2017, 16:50
4/0

Fajna kuchnia. Będę robić podobne mebelki do siebie 🙂

KW
12 stycznia 2017, 11:04
3/1

Moje klimaty

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95