kuchnieportal

Kuchnia studia „Pod Kasztanem” najlepszą realizacją lipca

Kuchnia studia „Pod Kasztanem” najlepszą realizacją lipca

W lipcu największe uznanie naszych Czytelników zdobyła biało-czarna kuchnia marki Nobilia, zaprojektowana i wykonana przez studio „Pod Kasztanem” z Bytomia. Tym samym otrzymała ona tytuł „Realizacji miesiąca”. Poznajcie bliżej to wyjątkowe wnętrze, które łączy ponadczasową elegancję z nowoczesnym wzornictwem.

Najlepsza realizacja lipca powstała na bazie mebli kuchennych Nobili z programu Lux. Projektantka kuchni, Justyna Cierpka, wybrała lakierowane fronty w połysku, w kolorze alpejskiej bieli. Lśniące powierzchnie efektownie odbijają światło. Tym samym optycznie powiększając wnętrze i dodają mu elegancji. Fronty wyposażono w uchwyty relingowe, które zapewniają wygodne otwieranie i zamykanie szafek. Ich lśniące, stalowe wykończenie podkreśla także reprezentacyjny wygląd kuchni. Polecamy: Studio „Pod Kasztanem”. 

Meble dopełnia ciemny blat imitujący łupek, wykonany z płyty laminowanej (również z oferty marki Nobilia). Ten sam wzór zastosowano na ścianie między dolną a górną zabudową, uzyskując harmonijny wygląd kuchni.

Starannie dobrane AGD

Kuchnię wyposażono w AGD różnych marek:

  • lodówkę i płytę indukcyjną Whirlpool,
  • piekarnik Samsung,
  • pochłaniacz Elica,
  • zlewozmywak Schock oraz baterię Kludi,
  • kuchenkę mikrofalową i zmywarkę Junker (to marka z grupy Siemens, której AGD jest produkowane wyłącznie dla marki Nobilia).

Postawiliśmy na konkretne wymagania w stosunku do sprzętów. Braliśmy pod uwagę stosunek ceny do jakości i korzyści, jakie zapewniają poszczególne modele AGD, stąd wybór urządzeń różnych marek – mówi Justyna Cierpka.

Nowoczesna Kuchnia studia "Pod Kasztanem"

Nowoczesne wyposażenie mebli kuchennych 

Wysoką funkcjonalność kuchni zapewnia także nowoczesne wyposażenie mebli. W szufladach umieszczono maty antypoślizgowe, które chronią zawartość schowków przed przesuwaniem się podczas otwierania i zamykania. Zastosowano również wkłady na sztućce pomagające utrzymać porządek i przejrzystość w szufladzie.

Nowoczesna Kuchnia studia "Pod Kasztanem"Fot. W szafkach wiszących zamontowano zintegrowane oświetlenie LED z czujnikiem emotion pozwalającym na płynną zmianę barwy oraz natężenia światła.

Dolne szafki w większości wyposażono w szuflady, które – w odróżnieniu od  nieruchomych półek –  zapewniają wygodny dostęp do przechowywanych rzeczy. Również w szafkach pod oknem wykonawcy mogli zamontować pełnowymiarowe szuflady, ponieważ w tej części kuchni znajduje się wnęka.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

 

Ergonomiczna strefa zmywania

Ze względu na bardzo nisko osadzony parapet musieliśmy zastosować cokół o wysokości 7 cm. To uniemożliwiało wstawienia zmywarki, która wymaga cokołu o wysokości 10 cm  – wyjaśnia Justyna Cierpka.  – Aby rozwiązać ten problem i ułatwić pracę w kuchni, postanowiłam wprowadzić szafki maxi w części ze zlewozmywakiem, które pozwoliły  na umieszczenie zmywarki na podwyższeniu.Tym samym korzystanie z niej jest wygodniejsze, gdyż nie wymaga mocnego schylania. Natomiast wyżej umieszczony zlewozmywak pozwala zachować prawidłową postawę kręgosłupa podczas prac kuchennych.

Nowoczesna Kuchnia studia "Pod Kasztanem"


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
FrankovsAlex
15 sierpnia 2018, 22:43
3/0

Zmiana barwy światła to jest fajny bajer. Widziałem i sam chcę mieć w swojej kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95