kuchnieportal

Kuchnia otwarta na salon – jak ją urządzić?

Kuchnia otwarta na salon – jak ją urządzić?

Otwarcie kuchni na salon zobowiązuje do pogodzenia funkcjonalności z estetycznym wyglądem wnętrza. Poprzez wybór modnych i trwałych materiałów oraz zastosowanie pomysłowych rozwiązań osiągnięto zamierzony efekt. Poznajcie realizację firmy Dekorator Kuchnie, w której piękny design idzie w parze z wygodą użytkowania.

Postaw na trwałe i dopasowane materiały w kuchni

Kuchnię otwartą na salon urządzono tak, aby stworzyć ciepłą, domową atmosferę. Jednocześnie zachowała ona nowoczesny styl. Przytulny charakter wnętrza zapewniają elementy w kolorze drewna. Meble marki WFM bazują na białych, lakierowanych frontach oraz frontach laminowanych w kolorze Dąb arlington. Zestawienie połyskujących powierzchni i imitacji drewna pozwoliło uzyskać eleganckie, a zarazem klimatyczne i naturalne wnętrze.

Okładzinę ścienną wykonaliśmy z tego samego materiału, co fronty laminowane. Dzięki temu kuchnia wygląda harmonijnie. Jej poszczególne elementy współgrają z sobą i tworzą spójną całość – mówi Mirosław Żabski, właściciel firmy Dekorator Kuchnie z Lubina.

Dolne szafki zwieńcza ciemny blat wykonany z materiału Silestone w kolorze Negro Tebas. Silestone to mieszanka składająca się w 90% z naturalnego kwarcu, dzięki czemu jest niezwykle twarda. – Ten wyjątkowy materiał pozwolił nam osiągnąć efekt eleganckiego minimalizmu – mówi Mirosław Żabski. – Płyta indukcyjna i zlewozmywak idealnie z nim licują, tworząc monolityczną powierzchnię. Blat ma grubość 4 cm, przy czym 2 cm stanowi doklejka. Tym samym nie obciąża nadmiernie mebli.

Kuchnia otwarta na salon - płyta indukcyjna

Zadbaj o estetykę stref roboczych w otwartej kuchni

Strefę zmywania wyposażono w zmywarkę Siemens oraz półtorakomorowy zlewozmywak Waterfall D-150 marki Schock montowany na równi z blatem. Dopasowanie kolorystyczne obu elementów oraz sposób montażu sprawiają, że zlewozmywak wydaje się być integralną częścią blatu. Co ciekawe, mają podobny skład. Zlewozmywak, podobnie jak blat, wykonany jest w większości z kwarcu, czyli najtwardszego budulca granitu.

Każdy produkt marki Schock powstaje na bazie wyselekcjonowanych, zaokrąglonych cząsteczek kwarcu, które tworzą idealnie gładką powierzchnię bez mikroszczelin i nierówności. Dzięki temu zlewozmywak jest łatwy w czyszczeniu – zabrudzenia, nie mając punktów zaczepienia, toczą się po powierzchni i są bardzo łatwe do usunięcia. Jeżeli dodamy do tego antybakteryjną powierzchnię, odporność na przebarwienia, działanie wysokich i niskich temperatur oraz na uszkodzenia mechaniczne, otrzymujemy produkt, który podkreśla trwałość oraz funkcjonalność całej kuchni. Zlewozmywak uzupełnia bateria Schock SC 50120 z granitowym pierścieniem, osłaniający ją przed uszkodzeniami.

Zlewozmywak w kuchni otwartej na salon

Płytę indukcyjną również zamontowaliśmy na równi z blatem. Aby strefa gotowania nie była widoczna od strony salonu, przysłoniliśmy ją jasną obudową z Corianu. Bezspoinowe łączenie poszczególnych elementów obudowy zapewnia jej estetyczny i monolityczny wygląd – wyjaśnia Mirosław Żabski. To rozwiązanie idealne do kuchni otwartych na salon. Przysłonięcie stref roboczych sprawia, że kuchnia nabiera bardziej reprezentacyjnego charakteru, a nieporządek  towarzyszący gotowaniu, nie jest widoczny z salonu.

Kuchnia otwarta na salon - płyta indukcyjna

Kuchnia otwarta na gotowanie

Dużym atutem kuchni jest jej funkcjonalność, a co za tym idzie: wygoda pracy dla domowników. Bardzo pojemna zabudowa zapewnia miejsce do przechowywania zapasów jedzenia, małego AGD czy zastawy. Dzięki temu na blacie znajdują się tylko te przedmioty, które użytkownicy kuchni chcą mieć w zasięgu ręki. Szafkę narożną wyposażono w system koszy wyjezdnych Le Mans marki Peka, które dają wygodny dostęp do rzeczy przechowywanych w tej części mebli. Wystarczy wysunąć kosze, aby bez kłopotliwego przeszukiwania szafki, sięgnąć po potrzebny przedmiot. Komfort przechowywania zapewnia również wysokie cargo zamontowane obok winiarki. Po wysunięciu na zewnątrz zabudowy zawartość schowka jest dostępna z kilku stron.

Kuchnia otwarta na salon - jak ją urządzić?

Fot. Piekarnik z mikrofalą, piekarnik z parowarem szuflada do podgrzewania naczyń, winiarka dwustrefowa i pojemna lodówka side by side – z tak wyposażonymi strefami gotowania i przechowywania przygotowanie posiłków staje się znacznie przyjemniejsze, a kucharz zyskuje dodatkowe możliwości.

Kuchnia otwarta na salon - jak ją urządzić. Kącik jadalniany w kuchni

Fot. Blat roboczy przechodzi w kącik jadalniany i z powodzeniem zastępuje stół. Nad płytą indukcyjną zamontowano designerski okap wyspowy marki Elica, który współgra za style kuchni.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

2 komentarze

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Maximus
17 września 2018, 12:48
7/1

Trzeba mieć minimum 30 M2 aby łączyć kuchnie i pokój

Good Boy
28 września 2018, 22:52
5/2

Opcja fajna ale zgadzam się z Maxem

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95