kuchnieportal

Kuchnia otwarta na salon – 6 nowoczesnych aranżacji

Kuchnia otwarte na salon powinna tworzyć z nim estetyczną i harmonijną całość. W takim układzie architektonicznym oba pomieszczenia stają się bowiem wizytówką domu bądź mieszkania. Jak zatem urządzić otwartą kuchnię, aby zachowała swoją funkcjonalność a zarazem współtworzyła reprezentacyjną część wnętrza? Zobaczcie na przykładzie poniższych aranżacji. 

Kuchnia otwarta na salon od LEO Design (kuchnia z linii Trend Lack, Nolte Küchen), Rzeszów, 

Kuchnia autorstwa LEO Design płynnie łączy się z salonem, stanowiąc niemalże jego integralną część. Spójną myśl projektową podkreśla jasna kolorystyka obowiązująca w całym pomieszczeniu. Elementem, który rozgranicza obie części wnętrza jest półwysep z funkcjonalnym, przedłużonym blatem. Od strony salonu półwysep posiada odsłonięte szuflady, które są bardzo modnym akcentem i upodabniają go do mebli pokojowych. Półki pozwalają tworzyć aranżację o indywidualnym charakterze – możemy umieścić na nich zdjęcia, ulubione książki, płyty czy inne przedmioty, które nadadzą wnętrzu bardziej osobistego wyrazu. Całe wnętrze prezentuje się uporządkowanie i przejrzyście również za sprawą wysokiej zabudowy słupkowej wkomponowanej we wnękę. Uwagę zwracają także eleganckie uchwyty listwowe o zaokrąglonej linii, które stanowią funkcjonalną ozdobę białych frontów (fronty z linii Trend Lack, kolor white) .

Kuchnia otwarta na salon od Ebano – KUCHNIE I WNĘTRZA, Warszawa

Kuchnię zaprojektowano dla przestronnego domu. Wraz z jadalnią i salonem stanowi ona część większej, otwartej przestrzeni (przy czym salon jest oddzielony od kuchni holem). Kuchnia utrzymana w modernistycznym stylu, współgra z aranżacją całego domu. Również jej kolorystyka harmonizuje z pozostałymi pomieszczeniami (fronty zabudowy wykończono fornirem). Dzięki temu udało się uniknąć wizualnych podziałów i podkreślono metraż wnętrza, które stało się bardzo przejrzyste i eleganckie.

Część kuchenna sąsiaduje bezpośrednio z jadalnią, a łącznikiem między tymi dwiema strefami jest wyspa pełniąca rolę barku (kuchnia i jadalnia zostały urządzone na planie litry L). Zabudowę kuchenną wraz z blatem roboczym i AGD umieszczono w dalszej, mniej wyeksponowanej części pomieszczenia. Dzięki temu podczas przygotowywania posiłków, ewentualny bałagan panujący na blacie pozostaje niewidoczny z salonu czy jadalni.

Kuchnia otwarta na salon od Stolgro, Toruń

Centralnym elementem realizacji studia Stolgro jest wyspa o niezwykle dynamicznym kształcie. Stanowi ona wyróżnik wnętrza i nietuzinkowy łącznik między kuchnią a  salonem. Wyspa posiada dwustopniową obudowę – wyższa część pełni rolę barku oraz przysłania blat roboczy, który pozostaje niewidoczny od strony salonu. To bardzo praktyczne rozwiązanie w przypadku kuchni otwartych. Panel ścienny zamontowany między dolną a górną częścią zabudowy koresponduje ze stylem wyspy za sprawą swojego futurystycznego wzoru.

W projekcie studia Stolgro postawiona na nowoczesną elegancję, dzięki której kuchnia zyskuje reprezentacyjny wygląd.  Klasyczne połączenie jasnej i ciemnej kolorystyki równoważy dynamiczną sylwetkę wyspy, przez co wnętrze zachowuje szykowny charakter. Jego elegancki styl podkreślają również gładkie, lakierowane na wysoki połysk fronty oraz ciemne AGD.

Kuchnia otwarta na salon od Mobiliani, Bydgoszcz

Nowoczesna kuchnia studia Mobiliani urzeka lekkością formy, dynamiką oraz nietypowym zestawieniem klasycznej kolorystyki ze świeżą barwą limonki. W jej centralnym punkcie umieszczono wysoką zabudowę słupkową, która doskonale integruje się z ciemnym AGD do zabudowy.  Elementem rozgraniczającym kuchnię i salon jest dwustopniowy półwyspem, wzbogacony ciemnym, lakierowanym barkiem (co ciekawe, w tym projekcie zastosowano dwa półwyspy, które niejako tworzą ramy zabudowy kuchennej).

Kuchnia jest bardzo spójna z resztą mieszkania, co uzyskano za sprawą ujednoliconej kolorystyki, zbliżonej formy mebli i podobnego wykończenia ich powierzchni. Jej interesujący i nietuzinkowy projekt docenili m.in. Czytelnicy naszego serwisu, wybierając ją najlepszą kuchnią miesiąca w konkursie „Realizacja miesiąca”. Zobacz: Kuchnia firmy Mobiliani „Realizacją miesiąca”

Kuchnia otwarta na salon od Kuchnie Babica, miejscowość Babica k. Rzeszowa

Otwarcie kuchni na salon sprawia, że nabiera ona bardziej reprezentacyjnego charakteru. Realizacja studia Babica z powodzeniem może pełnić rolę wizytówki wnętrza, m.in. dzięki eleganckiemu połączeniu gładkich, lakierowanych frontów i blatu z konglomeratu kwarcowego. Nowoczesny i uporządkowany wygląd mebli podkreśla AGD do zabudowy. Ozdobą wnętrza jest również oświetlenie, które obok swojej praktycznej funkcji, eksponuje poszczególne części kuchni oraz kreuje jej klimat.

W kuchni wydzielono wszystkie niezbędne strefy użytkowe i wygodnie je rozmieszczono, a także zastosowano zasadę trójkąta roboczego. Dzięki temu wykonywanie prac kuchennych jest szybsze i bardziej komfortowe.

W kuchni studia Babica zastosowano również bardzo ciekawy koncept z wykorzystaniem lustra, którym obudowano półwysep od strony salonu. Takie rozwiązanie optycznie powiększa wnętrze i nadaje mu oryginalności.

Kuchnia otwarta na salon od Meble Tukan, Lublin

Realizacja firmy Tukan została utrzymana w uniwersalnej, modnej bieli. Ten neutralny, świeży kolor bardzo dobrze sprawdza się w przypadku kuchni otwartych, których wystrój trzeba pogodzić z wyglądem salonu. W przypadku prezentowanej realizacji jasne, połyskujące fronty pełnią jeszcze inną, ważną rolę – dodają lekkości dużej zabudowie kuchennej. Dzięki temu połączono estetyczny i nowoczesny wygląd kuchni z jej funkcjonalnymi walorami, czyli obecnością pojemnych stref zapasów i przechowywania. Liczne schowki sprawiają, że wszystkie kuchenne przedmioty mają swoje miejsce wewnątrz zabudowy i nie zajmują przestrzeni blat roboczego. W konsekwencji otwarta kuchnia zachowuje uporządkowany i reprezentacyjny wygląd.


29.06.2016

9 komentarzy

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Maryśka
8 sierpnia 2016, 16:08
2/0

Moje marzenie jest mieć taką kuchnię , niestety mam bardzo małą 160cm na 250 w kształcie litery l i mam problem z jej urządzeniem

Mateusz
15 lipca 2016, 13:22
2/0

jestem po wrazenie jak pięknie wygladaja robione obecnie kuchnie. To już nie jest toporna konstrukcja bez polotu, która ma być jedynie praktyczna, ale coś co będzie też ładne.

grzegorz
15 lipca 2016, 13:16
2/0

Ja lubię takie kuchnie półotwarte, że jednak nie wszystko jest widoczne z salonu. Bardzo pod tym względem podoba mi się kuchnia Mobiliani i Ebano

Alina
15 lipca 2016, 13:14
1/0

Chciałabym u siebie zastosować takie rozwiązanie, ale w kuchni blokowej jest to ciężkie. Trzeba burzyć ścianę, a albo to jest technicznie niemożliwe, bo zagraża konstrukcji budynku albo administarcja i tak zabroni. Śliczne kuchni, zazdroszczę 🙂

Rena
15 lipca 2016, 13:12
1/0

Wszędzie biel, ale plus coś: kolorowy lakier czy fornir. Bardzo fajnie to wygląda.

M.
30 czerwca 2016, 11:32
2/0

Jest tutaj moja kuchnia! Super, czuję się wyróżniona 🙂

Gosia
30 czerwca 2016, 11:32
1/0

Moje marzenie takie kuchnia

an.
30 czerwca 2016, 11:29
1/0

Mega!

Wiktoria
30 czerwca 2016, 11:27
2/0

Świetne kuchnie

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95