kuchnieportal

Kuchnia firmy Meble Wach najlepszym projektem lutego!

W lutym tytuł „Realizacji miesiąca” zdobył projekt, który łączy aktualne trendy aranżacyjne z ponadczasową funkcjonalnością. Biało-szara kuchnia firmy Meble Wach zdobyła najwięcej głosów naszych Czytelników, którzy docenili jej prosty i jednocześnie efektowny design. 

Nowoczesny design

Kuchnia zaprojektowana przez firmę Wach to przykład nowoczesnej, precyzyjnie zaplanowanej zabudowy z dominacją gładkich, jednolitych powierzchni. Projektanci zdecydowali o rezygnacji z wystających uchwytów i zastąpili je nowoczesnymi, frezowanymi frontami. Dzięki temu zabiegowi zachowany jest efekt prostych linii i jednolitych powierzchni a projekt stwarza jeszcze bardziej harmonijne wrażenie. Również ukrycie sprzętów AGD w zabudowie, takich jak lodówka czy zintegrowany z szafką okap, podkreśla minimalistyczny charakter zaprojektowanego wnętrza.

Kuchnia-firmy-Meble-Wach-najlepszym-projektem-lutego-4.jpg

Biel i szarość to niezmiennie jedne z najmodniejszych kolorów stosowanych w nowoczesnej zabudowie kuchennej. W projekcie firmy Meble Wach część zabudowy w kolorze złamanej bieli ma półmatowe wykończenie, natomiast szare elementy wykonano na wysoki połysk. Gra matem połyskiem to pomysł na delikatny kontrast i wprowadzenie urozmaicenia w nowoczesne wnętrze.

Funkcjonalne rozwiązanie dla niewielkiej kuchni

Zwycięska kuchnia została zaprojektowana z myślą o niewielkim pomieszczeniu. Funkcjonalne zaaranżowanie takiego wnętrza wymaga przemyślanych rozwiązań, które będą dostosowane do jego metrażu. Przykładem ergonomicznego rozplanowania przestrzeni jest sposób ustawienia względem siebie roboczych stref: wyspy kuchennej oraz zwartej zabudowy. Projektanci zapewnili wygodę korzystania z nich, dzięki precyzyjnemu rozmieszczeniu płyty indukcyjnej i zlewozmywaka. Nie sąsiadują one z sobą bezpośrednio, dzięki czemu dwie osoby mogą w tym samym czasie gotować oraz użytkować zlew.

Kuchnia-firmy-Meble-Wach-najlepszym-projektem-lutego-2.jpg

Wygodę użytkowania kuchni podnosi również oświetlenie LED zamontowane pod górnymi szafkami. Dzięki niemu przestrzeń blatu roboczego jest dodatkowo rozjaśniona, a wykonywanie wszelkich prac przy nim jest wygodniejsze i bardziej bezpieczne.

Czysta kuchnia bez wysiłku

Strefa zmywania w kuchni Meble Wach została wyposażona w zlewozmywak podblatowy Teka, którego sposób montażu sprzyja utrzymaniu czystości w jej obszarze. Brak wystających ponad powierzchnię blatu krawędzi pozwala uniknąć osadzania się zanieczyszczeń w miejscach jego łączenia się ze zlewem. Dodatkowo powierzchnię blatu można łatwo i szybko oczyścić z okruchów i innych drobnych odpadków – wystarczy zagarnąć je do wnętrza zlewozmywaka. Projektanci Meble Wach zabezpieczyli go przed ewentualnym zatykaniem się, wyposażając go w  praktyczny młynek do odpadów.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Natomiast w szafce zlewozmywakowej zamontowano elektryczny system SERVO-DRIVE, który wspomaga wysuwanie szuflady z sortownikiem na odpady. To rozwiązanie jest szczególnie istotne wówczas, kiedy nie możemy otworzyć jej rękoma (np. kiedy mamy zabrudzone dłonie lub trzymamy w nich odpadki do wyrzucenia). Nawet delikatne naciśnięcie szuflady biodrem, kolanem czy stopą wystarczy, aby otworzyła się ona automatycznie, a powierzchnia frontu pozostała czysta.

Kuchnia-firmy-Meble-Wach-najlepszym-projektem-lutego-3.jpg

Kuchnia na lata

Kuchnia jest tym pomieszczeniem, które zazwyczaj urządzamy raz na wiele lat. W związku z tym wszystkie jej elementy muszą odznaczać się wysoką trwałością. Wymóg ten dotyczy w szczególności stref roboczych, które narażone są na częste oddziaływanie szkodliwych czynników. Projektanci Meble Wach wykorzystali w swojej realizacji konglomerat kwarcowy, który posłużył jako budulec blatu roboczego oraz bocznych elementów wyspy kuchennej. Jest to niezwykle twardy i odporny na uszkodzenia materiał. Jego podwyższona wytrzymałość na uderzenia czy wilgoć zapewnia mu nienaganny wygląd przez bardo długi czas. O wysokiej jakości kuchni Meble Wach świadczy również wykorzystanie szuflad firmy Blum, która jest jednym z wiodących producentów w swojej branży. Szuflady odznaczają się wysoką wytrzymałość oraz gwarantują estetyczny wygląd zabudowy nawet przy wysuniętych frontach.

Projekt wykonany przez Meble Wach pokazuje, że nawet na niewielkiej przestrzeni można stworzyć funkcjonalną i atrakcyjną kuchnię.


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Tadeusz
16 lutego 2016, 15:35
2/0

No i można fajnie urządzić małą kuchnię. Brawo

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95