kuchnieportal

Klasyczne meble kuchenne

Klasyczne meble kuchenne

Fot. Meble Zadora, www.meble-zadora.pl

Klasyczne meble kuchenne są ponadczasowe i odporne na krótkotrwałe trendy aranżacyjne. Charakteryzują się elegancją i funkcjonalnością, które czynią z nich najważniejszy element wyposażenia wnętrza. Meble w stylu klasycznym spodobają się osobom, które cenią tradycję i wysmakowane, przytulne kuchnie.
 

Klasyczne meble kuchenne łączą tradycyjny design i komfort użytkowania. Wszystkie zastosowane w nich elementy są przemyślane i dopracowane. Odnosi się to zarówno do walorów użytkowych zabudowy, jak i jej wyglądu. Meble klasyczne zawdzięczają swoją elegancką formę wyważonym dodatkom i równowadze w ich doborze. Elementami charakterystycznymi dla nich są pilastry i frezowane listwy wykończeniowe, fronty ramowe czy ozdobne szprosy, czyli listwy dzielące witryny na mniejsze pola.

Klasyczne meble kuchenne – jakość wykonania

Idealne klasyczne meble kuchenne powinny odznaczać się doskonałą jakością. Dlaczego to takie ważne? Otóż klasyka opiera się chwilowym modom i zawsze wygląda odpowiednio.

klasyczne-meble-kuchenne.jpg
Fot. Pracownia Mebli Kuchennych Bors, www.bors.pl

Doskonałe materiały, trwałe okucia (zawiasy, prowadnice szuflad) oraz dopracowane wykonanie pozwolą w pełni wykorzystać ten atut i sprawią, że klasyczne meble będą przez wiele lat ozdobą kuchni.

Klasyczna kolorystyka mebli

Brązy, biele i beże to kolory, w których najczęściej wykonane są klasyczne meble kuchenne. Barwy te są ponadczasowe i doskonale pasują do stylu zabudowy. Tworzą przytulne wnętrze o prawdziwie domowym i ciepłym charakterze.

klasyczne-meble-kuchenne-2.jpg
Fot. Kuchnie Janas, www.meblejanas.eu

Ich uzupełnieniem są naturalne materiały, przede wszystkim drewno, które jest podstawowym budulcem wykorzystywanym w produkcji klasycznych mebli. W takich wnętrzach ciekawie prezentują się również kamienne dodatki, np. blaty, które odznaczają się niezwykłą trwałością.

Ile kosztują klasyczne meble kuchenne

Klasyczne meble kuchenne często są droższe niż ich ultranowoczesne, minimalistyczne odpowiedniki. Spowodowane jest to czasem, których jest potrzebny do ich produkcji – delikatne, dopracowane zdobienia i detale, które charakteryzują styl klasyczny, zazwyczaj wymagają większego nakładu pracy niż stworzenie prostej bryły nowoczesnych mebli.

klasyczne-meble-kuchenne-3.jpg
Fot. Meble Wach, www.meblewach.com.pl

Drugim, ważnym czynnikiem, który decyduje o wyższej cenie mebli klasycznych, jest rodzaj materiału, z którego są wykonane. W ich produkcji najczęściej wykorzystuje się drewno, które prezentuje wysoką jakość, ale koszt jego zakupu jest większy niż np. płyty MDF. Jednak w zamian otrzymujemy zabudowę, która – przy odpowiedniej pielęgnacji – będzie służyła przez wiele lat, zachowując piękny wygląd.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95