kuchnieportal

Jubileuszowa edycja Łódź Design Festival

13 października rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń prezentujących osiągnięcia polskiego i zagranicznego designu: Łódź Design Festival. Zostaną na nim pokazane produkty z zakresu wzornictwa przemysłowe, mody, architektury, projektowania graficznego oraz art i craft designu. 

Łódź_Design_festiwal_2016.jpg

Pierwsza edycja Łódź Design Festival odbyła się w 2007 roku. Obecnie jest to jedno z najbardziej cenionych w Europie Środkowo – Wschodniej wydarzeń związanych z projektowaniem.

Hasłem przewodnim tegorocznej, jubileuszowej edycji Festivalu jest Tożsamość. Temat ten będzie pretekstem do zastanowienia się, jak poprzez design manifestuje się tożsamość twórców i odbiorców i co kształtuje tożsamość miejsc w których żyjemy. Ponadto uczestnicy bloku biznesowego będą mieli okazję omówić cechy, które powinien posiadać dobrze zaprojektowany przedmiot.

Program Główny ŁDF składa się z licznych wystaw kuratorskich, które inspirowane są hasłem przewodnim. Ponadto harmonogram Łódź Design Festival obejmuje różne wydarzenia towarzyszące, w tym warsztaty i wystawy. Jedną z nich jest prezentacja produktów nagrodzonych tytułem must have!, przyznawanemu najciekawszym przykładom aktualnych trendów w projektowaniu. Podczas tegorocznej wystawy must have! zostaną zaprezentowane 43 obiekty. Innym, ważnym wydarzeniem jest wystawa make me!, gdzie prezentowane są innowacyjne projekty młodych twórców. Autor najlepszej pracy otrzyma nagrodę PARADYŻ AWARD w wysokości 20 000 zł.

Festival potrwa do 23 października. Informacje na temat warunków uczestnictwa w nim znajdziecie na stronie: www.lodzdesign.com
 
4.10.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95