kuchnieportal

Jaki zlewozmywak sprawdzi się w twojej kuchni?

Jaki zlewozmywak wybrać do małej kuchni? Jaki model najlepiej zastąpi zmywarkę do naczyń, a jaki sprawdzi się w kuchni, w której często przebywają dzieci?– to niektóre z pytań pojawiających się podczas wyboru zlewozmywaka. To przy nim wykonujemy ponad połowę wszystkich prac kuchennych, dlatego jego wybór znacząco wpływa na komfort użytkowania kuchni. Odpowiedni zlewozmywak sprawi, że będzie ona „uszyta na miarę” twoich potrzeb. 

 1. Jeżeli masz małą kuchnię?

wybierz model jedno lub półtora komorowy, który zajmuje niewiele przestrzeni blatu roboczego.  Dzięki temu wykonywanie codziennych prac będzie bardziej komfortowe. Jednym z przykładów zlewozmywaków jednokomorowych jest okrągły Cristadur Mono R-100 firmy Schock, wynalazcy i wiodącego producenta zlewozmywaków granitowych klasy premium. Mono R-100 pomimo niewielkiego rozmiaru posiada wygodną komorę o głębokości 200 mm, typową dla znacznie większych modeli.

Jaki-zlewozmywak-sprawdzi-się-w-twojej-kuchni.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Mono R-100, Schock.

Dobrym rozwiązaniem dla niewielkich kuchni są również zlewozmywaki jedno- i półtorakomorowe wyposażone w ociekacz. Pozwala on łatwo osuszyć mokre naczynia, a jednocześnie może być wykorzystywany, jako przedłużenie blatu roboczego. Firma Schock wprowadziła niedawno do swojej oferty nowatorskie modele Ronda, które posiadają dużą komorę i niewielki ociekacz. Ronda doskonale łączy ergonomię małych, jednokomorowych zlewozmywaków z wygodą użytkowania większych modeli. Jego wymiary zewnętrze to 580×500 mm (Ronda D-100) lub 650×500 mm (Ronda D-100 L).

Jaki-zlewozmywak-sprawdzi-się-w-twojej-kuchni-2.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Ronda D-100, Schock

2. Jeżeli w twojej kuchni nie ma zmywarki?

postaw na zlewozmywak, który efektywnie ją zastąpi. W przypadku dużych kuchni warto wybrać modele dwukomorowe lub półtorakomorowe z ociekaczem. Pozwolą one wygodnie umyć nawet dużą ilość naczyń. Dodatkowo będą stanowiły przestrzeń do składowania talerzy czy szklanek, które nie mogą być natychmiast umyte.

Pamiętajmy, że im większy zlewozmywak, tym jest on bardziej widocznym elementem w kuchni. Z tego względu warto zadbać o jego ciekawy design. Firma Schock opracowała modele o nowoczesnym wzornictwie, które bardzo dobrze wpisują się w wygląd współczesnych wnętrz. Przykładem tego jest  zlewozmywak Waterfall D-150 o oryginalnej, dynamicznej linii, dostępny m.in. w eleganckiej czerwieni (kolor Rouge).

 

Jaki-zlewozmywak-sprawdzi-się-w-twojej-kuchni-3.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Waterfall D-150, Shock

3. Jeżeli w kuchni często przebywają dzieci?

należy zadbać, aby poszczególne jej strefy były bezpieczne i higieniczne. Zlewozmywaki granitowe firmy Schock wyposażone są w antybakteryjną powłokę ProHygienic21, która zatrzymuje powstawanie i rozwój bakterii na ich powierzchni. Dzięki temu są one przyjazne nawet dla najmłodszych domowników. ProHygienic21 to opatentowana formuła, która otrzymała certyfikat niemieckiego instytutu LGA, potwierdzający jej jakość.

Ponadto zlewozmywaki Schock powstają wyłącznie z wyselekcjonowanych, zaokrąglonych cząsteczek kwarcu, które zapewniają im idealnie gładkie wykończenie. Brak nierówności i mikroszczelin sprawia, że zabrudzenia toczą się po powierzchni i są bardzo łatwe w usunięciu.

4. Jeżeli cenisz piękny design?

wybierz zlewozmywak zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami. Modele dostępne w ponad 20 kolorach, okrągłe i prostokątne, matowe i lśniące tak szeroki wybór zlewozmywaków Schock sprawia, że można je łatwo dopasować do różnych aranżacji. Szczególnie propozycje w bieli, szarościach, beżu oraz czerni będą dobrze komponować się z nowoczesnymi kuchniami.

 

Jaki-zlewozmywak-sprawdzi-się-w-twojej-kuchni-5.jpg
Fot. Zlewozmywak granitowy Signus D-150, Schock

Dla miłośników stylowych i oryginalnych wnętrz projektanci firmy Schock przygotowali nowość ? zlewozmywaki w wykończeniu Vintage. To metaliczny brąz z efektami przetarcia, który nadaje armaturze niepowtarzalny urok dawnych przedmiotów.

Nowoczesne, eleganckie, trwałe i komfortowe w użytkowaniu takie zlewozmywaki sprawią, że prace kuchenne będą mniej kłopotliwe, a kuchnia zyska estetyczny wygląd. Szeroki wybór modeli, które posiadają wszystkie te cechy pozwala znaleźć zlewozmywaka idealnie dostosowany do indywidualnych potrzeb i urządzić funkcjonalną kuchnię.

 

Polecamy:

Gotowe projekty domów

Gotowe projekty domów szkieletowych

Gotowe projekty stajni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95