kuchnieportal

Jaki stół do kuchni? Warto go mieć, nawet w małym pomieszczeniu!

Jaki stół do kuchni? Warto go mieć, nawet w małym pomieszczeniu!

Fot. www.wofs.com

Stół w kuchni, to element wystroju, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie zaaranżowania kuchennej przestrzeni. Zalet z posiadania stołu w kuchni, jest kilka- m.in. możemy zebrać przy nim całą rodzinę, by wspólnie zjeść posiłek, a także wykorzystać tę przestrzeń jako dodatkowy blat roboczy podczas przygotowywania poczęstunku. Sprawdźmy- jaki stół do kuchni sprawdzi się najlepiej.

Stoły do kuchni

Wybór stołu do kuchni podyktowany jest kilkoma czynnikami- przede wszystkim powierzchnią kuchni, jaką dysponujemy, by móc w niej ustawić stół. Po drugie- wpływ na wybór stołu ma również  ilość osób, które będą z niego korzystać, a także nasze własne preferencje i upodobania. Wygląd stołu jest często jednym z kluczowych czynników jego wyboru, warto jednak pamiętać, że stoły do kuchni powinny być również funkcjonalne. Idealne dopasowanie stołu do naszej kuchni, zarówno pod względem gabarytów, jak i stylistyki, jest gwarancją, iż nie będzie on zaburzał proporcji kuchni i negatywnie wpływał na jej wygląd. Jak zatem wybrać stół do kuchni dużej i tej o mniejszym metrażu?

Fot. Minimalistyczny, prosty stół można z powodzeniem uzupełnić krzesłami o ciekawym, nietypowym designie, dodając pomieszczeniu dynamicznego charakteru (fot: www.thewirecutter.com).

Stół w kuchni- dużej i przestronnej

Kiedy dysponujemy dużą przestrzenią, możliwości wyboru stołu do kuchni mamy bardzo dużo. Z powodzeniem możemy zainwestować w duży, okrągły bądź prostokątny stół z kilkoma krzesłami, z którego domownicy będą mogli swobodnie korzystać. Jest to rozwiązanie, które pozostawia wiele swobody- możemy wybrać stół o nowoczesnej, prostej linii w monochromatycznych kolorach, który doskonale sprawdzi się w kuchniach o minimalistycznym designie. Do wyboru mamy również stoły ze zdobieniami o bardziej klasycznym wyglądzie, przywołujące na myśl obrazy prowansalskiej wsi. Wybór stołu z krzesłami do dużej kuchni, jest w dużej mierze zależy od naszego gustu i stylistyki wnętrza.

Coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem w kuchniach o dużej powierzchni, jest zorganizowanie kącika jadalnianego w formie wyspy kuchennej, do której zamiast tradycyjnych krzeseł, można dopasować stylowe hokery. Wyspa kuchenna daje nie tylko ciekawie zaaranżowaną przestrzeń do spożywania szybkich posiłków, ale również jest to element użyteczny i praktyczny w naszej kuchni. Dzięki wyspie kuchennej zyskujemy miejsce do przechowywania naczyń i akcesoriów, a także dodatkowy blat roboczy, na którym możemy zorganizować m.in. strefę gotowania, zmywania czy przygotowywania posiłków.

stół kuchenny

Fot. W nowoczesnych kuchniach bardzo często funkcję stołu pełni wyspa kuchenna ze stylowymi hokerami, tworząc kącik do spożywania szybkich posiłków (fot. www.cosentino.com).

Mały stół do kuchni

Kiedy nie dysponujemy metrażem pozwalającym na ustawienie w centralnej części kuchni dużego stołu z krzesłami, nie oznacza to, że musimy całkowicie rezygnować z zaaranżowania choć niewielkiego kącika jadalnianego. Mały stół do kuchni pozwala stworzyć przytulny i urokliwy kącik do spożywania posiłków w domu, nie zaburzając przy tym funkcjonalności i proporcji kuchni. Kiedy nasza kuchnia jest na tyle niewielka, że nie zmieści się w niej nawet mały stół, warto poszukać innych rozwiązań. Dobrym pomysłem na znalezienie w kuchni miejsca na kącik jadalniany, jest zaaranżowanie parapetu jako stołu. Jeśli w projekcie możliwe jest takie rozwiązanie- warto poszerzyć parapet o kilka centymetrów, a dzięki temu zyskać stylowe miejsce w małym domu, w którym będzie można zjeść posiłek lub napić się kawy o poranku.

Innym ciekawym pomysłem, jest wykorzystanie wysuwanego blatu, który umożliwi stworzenie kącika jadalnianego, tylko wtedy, kiedy będziemy chcieli z niego skorzystać. To rozwiązanie sprawdzi się w naprawdę niewielkiej kuchni, z której będzie korzystać jedna lub dwie osoby.

Fot. Nawet w niewielkiej kuchni warto wygospodarować miejsce na stworzenie przytulnego kącika jadalnianego (fot. www.pinterest.com).

Jaki stół do kuchni? Drewniany, metalowy, a może z tworzywa?

Wybierając stół do kuchni, bez względu na jego wielkość, kształt i kolor- powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany, a także, w przypadku stołów rozkładanych- na mechanizm, który to umożliwia. Wśród dostępnych opcji do wyboru stoły najczęściej  są wykonane z drewna, szkła, metalu bądź tworzywa sztucznego lub w zestawieniu kilku, różnych materiałów. Wciąż najchętniej wybieranym materiałem jest drewno, które dodaje pomieszczeniu ciepła i przytulności. Drewno pozostawia również dużą dowolność aranżacyjną- możemy je zestawić z wieloma kolorami i fakturami bądź sprawić, że będzie ono dominującym elementem danego wnętrza.

Coraz chętniej wybieraną opcją są stoły ze szklanym blatem bądź te wykonane z metalu. Sprawdzą się one doskonale w nowoczesnych aranżacjach, o nieco bardziej surowym, loftowym charakterze.

Decydując się na stół w kuchni, istotny jest również dobór krzeseł- możemy postawić na modne stołki barowe w przypadku wyspy kuchennej, krzesła tapicerowane, bądź proste krzesła wykonane z drewna. Wybór jest bardzo duży, a współczesne trendy pokazują, iż krzesła nie muszą być idealnie skomponowane z kolorem stołu. Taka dowolność daje ogromne możliwości aranżacyjne, pozwalające stworzyć niepowtarzalne, oryginalne i dynamiczne wnętrze.

Fot. Część krzeseł z jednej strony stołu można zastąpić stylowym siedziskiem w formie wygodnej ławy (fot. www.noadandnani.co.uk).

2 komentarze

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Alicja
25 czerwca 2019, 13:03
2/0

Fajne

Lana
21 czerwca 2019, 14:20
3/0

cudny stół z ostatniego zdjecia <3 urocza ta ławeczka

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95