kuchnieportal

Jak idealnie oświetlić wyspę kuchenną?

Jak idealnie oświetlić wyspę kuchenną?

Kuchnia to serce domu, które często pełni równocześnie kilka różnych funkcji. Jej centralnym punktem jest w wielu wnętrzach praktyczna, rozbudowana wyspa kuchenna. Aby jak najlepiej spełniała swoją rolę, warto zadbać o jej właściwe oświetlenie. Czym musi się wyróżniać dobre światło do kuchni? Jakie rodzaje opraw są obecnie popularne i modne? Jeśli chcecie znaleźć idealne oświetlenie nad Wasze wyspy kuchenne, zapraszamy do lektury.

O czym pamiętać, szukając oświetlenia do kuchni?

Zanim zaczniemy wybierać konkretne produkty oświetleniowe do kuchni, warto zwrócić baczną uwagę na kilka podstawowych elementów. Przede wszystkim, musimy dokładnie zmierzyć wielkość całej strefy wyspy kuchennej. Pamiętajmy, że wlicza się w nią nie tylko sam blat, ale również stojące wokół niego krzesła. Do poprawnego oświetlenia średniej wielkości wyspy kuchennej wystarcza około 550 lumenów. Przy dużej powierzchni wartość może jednak sięgać nawet do 1100 lumenów.

Cała przestrzeń powinna być równomiernie oświetlona, dając maksymalny komfort pracy oraz pełną wygodę użytkowników, spędzających czas w tej części kuchni.

Równie istotna jest także temperatura barwowa wszystkich lamp nad wyspą kuchenną. Powinna wynosić od 3000 do 3500 K. Niższa wartość to zdecydowanie zbyt ciepłe światło, a za wysoka sprawi, że poczujemy się we własnej kuchni jak w szpitalnej sali.

Rodzaje lamp nad wyspę kuchenną

Współczesne trendy pozwalają na sporą dowolność w kształtowaniu kuchennych wnętrz. Dzięki temu, wybieramy spośród szerokiego asortymentów, który oferuje na przykład sklep z oświetleniem Lampy.it, pełen najmodniejszych inspiracji oraz produktów zawsze najwyższej jakości.

W strefie wyspy kuchennej umieszczamy zarówno światło główne (oczka wpustowe), zadaniowe (żyrandol, lampy wiszące) oraz dekoracyjne (listwy LED). Dzięki nim, zapewniamy sobie komfort wykonywania codziennych obowiązków, a sama przestrzeń zaczyna prezentować się po prostu olśniewająco.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty altan ogrodowych

Projekty domów szkieletowych

Oczka wpustowe – nowoczesny pomysł na światło

Oczka wpustowe są niezmiernie dyskretne, a ich małe rozmiary sprawiają, że bez trudu montujemy je nawet w najmniejszej przestrzeni mieszkaniowej. Często wyróżnia je też wysoki współczynnik odporności na wilgoć i pyły dostające się do wnętrza oprawy.

Niewielkie oczka to idealne rozwiązania na sufit, które dają wystarczającą ilość światła do swobodnego przemieszczania się oraz wykonywania podstawowych czynności.

 

w kuchni

Lampy wiszące – modne, wygodne i praktyczne

Jeśli natomiast potrzebujemy więcej światła, które pozwoli przygotować każdą potrawę lub spędzić czas z bliskimi, przydadzą się również lampy wiszące. Montuje się je pojedynczo lub w rzędzie po kilka sztuk nad poziomem wyspy, zawsze tak, żeby cała przestrzeń była równomiernie oświetlona, bez tworzenia się cieni lub efektu olśnienia.

Nowoczesne lampy wiszące stanowią ciekawy i niezmiernie modny element wertykalny, który optycznie podwyższa pomieszczenie oraz dodaje ciekawego charakteru całej przestrzeni.

Przykuj wzrok z rozmachem? modne żyrandole do kuchni

Sezon 2019 to wielki i triumfalny powrót żyrandoli do domowych wnętrz. Pojawiają się powszechnie nie tylko w salonach i sypialniach, ale także w kuchniach. Stanowią piękne i niezmiernie dekoracyjne źródło światła, które z powodzeniem zawiesimy nie tylko nad stołem, ale także wyspą kuchenną.

Wybierając odpowiedni produkt, musimy pamiętać, żeby dopasować jego wielkość do rozmiarów wyspy. Właściwie wyliczona proporcja stanowi bowiem zawsze podstawę udanej aranżacji.

Poza tym, pamiętajmy o zawieszeniu żyrandola na odpowiedniej wysokości tak, żeby nie zawadzały o niego głową wysokie osoby wchodzące do kuchni oraz aby światło zbytnio nie męczyło oczu domowników.

Dekoracja w najczystszej postaci – listwy LED

Jeśli pragniemy subtelnej ozdoby świetlnej do kuchni, a preferujemy minimalizm, mamy do dyspozycji również wielobarwne listwy LED. Można je montować na ścianach, krawędziach wyspy lub elementach sufitu podwieszanego. Zarysowują przestrzeń, dodają głębi, a także pomagają wprowadzić nieco dekoracji.

Listwy LED pomagają oświetlić wyspę oraz budują przyjemną i przytulną atmosferę. Stanowią jeden z podstawowych elementów do budowania scen świetlnych, dopasowanych do każdego nastroju i okoliczności.

Światło nad wyspą kuchenną – funkcjonalność i ozdoba

Współczesne zróżnicowanie oferty oświetleniowej to mnogość pomysłów i rozwiązań technicznych, które można z powodzeniem wykorzystać w naszych kuchniach.

Nowoczesne lampy łączą funkcję dekoracyjną ze skrajną praktycznością. Dlatego można z ich pomocą skutecznie budować przestrzeń i tworzyć aranżacje, które sprawdzają się przy wykonywaniu wszystkich niezbędnych czynności, a także pozwalają na przyjemny wypoczynek we własnym domu.


Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 41

Warning: Undefined global variable $_SESSION in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 54

Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Gaba12
4 grudnia 2019, 10:05
0/0

Wyspa kuchenna – marzenie!!

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95