kuchnieportal

Gotowanie w kamperze – 5 wskazówek

Gotowanie w kamperze – 5 wskazówek

Gotowanie w samochodzie kempingowym powszechnie uważa się za trudne, jednak w rzeczywistości posiłki przygotowywane w kamperze mogą być smaczne i zdrowe. Jak przygotować się do gotowania w małej kuchni w samochodzie?

Naczynia zabezpieczone przed wstrząsami

Przed wyruszeniem w trasę powinno się przygotować odpowiednie naczynia i garnki. Dla 4-osobowej rodziny niezbędne są przynajmniej dwa garnki i jedna patelnia oraz komplet talerzy, kubków i sztućców dla każdego uczestnika wycieczki. Dodatkowo potrzebne są sprzęty takie jak durszlak czy łopatka do smażenia, które należy zabrać z domu i zapakować do kampera. Ze względu na wstrząsy w czasie jazdy, wszystkie zabrane naczynia powinno się zabezpieczyć przed potłuczeniem. Ponadto niezabezpieczone przedmioty hałasują w czasie podróży.

Zapas produktów suchych

Zabranie ze sobą zapasu suchych produktów jest ważne zarówno, gdy planuje się długi przejazd na pole kempingowe za granicą, jak i w przypadku wyjazdu w okolice, gdzie daleko jest do sklepów. W kuchennej zabudowie w kamperze powinno się schować kilka paczek makaronu, ryż, kaszę, sól, przyprawy, kawę, herbatę, a także suszone warzywa strączkowe, kisiele, budynie i konserwy. Jeżeli wyjeżdża się z niemowlęciem, powinno się zabrać ze sobą zapas dań gotowych w słoiczkach oraz mleko modyfikowane.

Gotowe obiady wekach

W czasie wakacji w kamperze dobrze sprawdzają się przygotowane wcześniej gotowe obiady. Bitki, gulasz, zupy domowe, fasolka po bretońsku czy leczo po pasteryzacji mogą być przechowywane poza lodówką. Słoiki z obiadami można zapakować do kuchennych szafek, a obiady odgrzewać w kilka minut, gdy rodzina zgłodnieje. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze, gdy wyjeżdża się na krótkie wycieczki i gdy nocuje się poza polem kempingowym.

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

Dania jednogarnkowe

Samodzielne gotowanie na wakacjach może zajmować niewiele czasu, jeżeli postawi się na dania jednogarnkowe. Smaczne potrawki i dania z różnych stron świata przygotowuje się w jednym naczyniu, dzięki czemu można zabrać do kampera mniej garnków i innych naczyń. Przepisy na potrawy tego typu warto przygotować przed wyjazdem, by wiedzieć, jakie składniki zabrać ze sobą.

Zapas wody niegazowanej

Woda ze zbiornika w kamperze powinna być wykorzystywana jedynie do mycia naczyń i podczas brania prysznica. Do gotowania powinno się używać wyłącznie wody mineralnej lub źródlanej zakupionej w dużych baniakach.

 

Gotowanie w kamperze wymaga posiadania sprawnej kuchenki gazowej lub elektrycznej oraz działającej wentylacji. Dbałość o sprawność urządzeń i instalacji wewnątrz kampera ułatwi https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95