kuchnieportal

Ekspresy do kawy klasy premium – co je wyróżnia?

Ekspresy do kawy klasy premium – co je wyróżnia?

Na rynku jest wiele modeli ekspresów do kawy należących do różnych grup cenowych. Najtańsze modele kolbowe lub na kapsułki możemy kupić już za kilkaset złotych, za ekspresy klasy premium musimy zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Skąd taka rozbieżność? Co wyróżnia luksusowe ekspresy i jakie udogodnienia zapewniają?

Producenci AGD oferują bardzo szeroki wybór ekspresów do kawy, jednak nie każdy model dobrze spełni swoją rolę. Często produkt, za który zapłacimy niewiele, ma krótką żywotność, a tym samym szybko zmusza nas do poczynienia kolejnego wydatku.

Ponadto użytkowanie ekspresu z niższej grupy cenowej bywa czasochłonne i kłopotliwe: wymaga samodzielnego mycia urządzenia po każdym użyciu, mielenia ziaren czy spieniania mleka, co zniechęca do korzystania z ekspresu.

Podstawowym kryterium wyboru ekspresu jest jednak smak i aromat przyrządzonej kawy. W tym aspekcie również możemy zauważyć różnicę między napojem przygotowanym przez sprzęt niższej klasy a ten klasy premium. Co wpływa na walory smakowe i aromat kawy?  Zobaczmy na przykładzie ekspresów szwajcarskiej marki JURA, które należą do segmentu urządzeń premium.

1.Proces zaparzania

Ekspresy JURA wyposażone są w innowacyjny Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej – P.E.P. To technologia opracowana przez inżynierów JURA, która nadaje intensywny smak i aromat krótkim specjałom kawowym, takim jak ristretto lub espresso. P.E.P. optymalizuje czas ekstrakcji – podczas zaparzania woda przepływa przez mieloną kawę w precyzyjnie odmierzonych, krótkich odstępach czasu. Długość procesu zaparzania oraz ilość wody są dostosowane do ilości zmielonej kawy, aby uzyskać idealnie wyważony smak i aromat – takich, jakich oczekujemy od urządzeń klasy premium.

Ekspresy_do_kawy_klasy_premium.jpg

2.Wolność wyboru smaku i aromatu

Ekspresy szwajcarskiego producenta zostały zaprojektowane tak, by niezależnie od rodzaju mieszanki, czy sposobów jej palenia, za każdym razem zaspokoić indywidualne gusta każdego użytkownika. Każdy ekspres JURA ma wbudowany młynek, dzięki któremu użytkownik, poszukując swojego idealnego smaku w filiżance, za każdym razem może używać innego rodzaju ziaren kawy.

3.?Mleczna pianka

Nieodzownym dopełnieniem wielu specjałów kawowych jest mleczna pianka. Ekspresy wysokiej klasy samodzielnie wykonują cały proces spieniania mleka, czego przykładem jest opracowana i opatentowana przez inżynierów JURA Fine Foam Technology (technologia gładkiej pianki). Innowacyjne dysze do spieniania mleka JURA wyposażone w technologię Fine Foam rewolucjonizują przygotowanie gładkiej, lekkiej jak piórko  pianki mlecznej o zwartej teksturzelub po prostu podgrzewanie mleka do odpowiedniej dla użytkownika temperatury.

Ekspresy_do_kawy_klasy_premium_JURA.jpg

Do przygotowania pianki mlecznej ekspres wytwarza parę, która podgrzewa mleko. Do tego procesu dodatkowo wykorzystywane jest również powietrze, które wprawione wewnątrz dyszy spieniającej w ruch powoduje spienianie mleka. Dysza do spieniania mleka posiada dwie oddzielne komory, w których mleko jest dwukrotnie spieniane. Tak wypolerowane mleko nie posiada żadnych pęcherzyków, a jego tekstura jest gładka i zwarta. Rezultatem jest najwyższej jakości pianka mleczna z delikatną nutą słodyczy, o idealnej, długotrwałej, kremowej konsystencji.

4. Intuicyjna obsługa i spektrum kaw

Elementem, który dodatkowo wyróżnia ekspresy JURA jest niezwykle intuicyjna obsługa. Zarówno przyrządzenie specjałów kawowych, jak i czyszczenie i konserwacja sprowadza się do naciśnięcia wybranego przycisku na panelu sterowania.

Ekspresy_do_kawy_klasy_premium_JURA2.jpg

Przy tym spektrum kaw, jakie oferują urządzenia klasy premium pozwala zadowolić różne gusta smakowe. Ekspresy JURA za naciśnięciem jednego przycisku przygotują od kilku do kilkunastu specjałów kawowych, od klasycznego espresso poprzez bajkowe cappuccino, czy modne latte macchiato, aż po gładką piankę mleczną, czy po prostu porcję gorącej wody.

Technologia i rozwiązania stosowane w ekspresach JURA pokazują, że w przypadku ekspresów klasy premium zakup takiego urządzenia nie powinien być traktowany w kategoriach wydatku, ale jako inwestycja. Zaawansowanie technologiczne, dekady badań, design i wreszcie trwałość i solidność ekspresu to główne elementy składające się na jego cenę. Inwestując w urządzenie najwyższej klasy, spełniającej najwyższe standardy higieniczne i odznaczające się niezwykle prostą obsługą mamy pewność, iż nabywamy produkt najwyższej jakości, odpowiadający potrzebom nawet najbardziej wymagających klientów.

Ekspresy_do_kawy_klasy_premium_JURA4.jpg

Reasumując – JURA, to połączenie technologii nowej generacji i najwyższej jakości materiałów zamkniętych w wyjątkowym kształcie, by osiągnąć najlepszy rezultat w filiżance.

8.11.2016

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95