kuchnieportal

Ekspres przelewowy do kawy – czy warto?

Ekspres przelewowy do kawy – czy warto?

Ekspresy przelewowe pojawiły się w naszym kraju na początku lat 90-tych i od razu zrobiły furorę. Dzięki nim, w końcu mogliśmy sobie pozwolić na profesjonalne parzenie kawy w domowym zaciszu. Dziś urządzenia te ustąpiły jednak miejsca nowoczesnym ekspresom automatycznym, a ich popularność nie jest tak duża, jak jeszcze dwie dekady temu. Mimo tego, ekspres przelewowy do kawy to urządzenie nadal warte zakupu! Kto powinien rozważyć wybór tradycyjnego ekspresu przelewowego i dlaczego w dzisiejszych czasach nadal warto się na niego zdecydować?

Ekspres do kawy przelewowy – tradycja w nowoczesnym wydaniu

Ekspresy przelewowe to urządzenia, w których aromatyczny czarny napój przygotujemy z porcji kawy mielonej. Służą one głównie do wytwarzania klasycznej czarnej kawy, którą następnie możemy wzbogacić dodatkiem mleka lub pić samą. Ich zaletą jest bardzo prosta obsługa, wystarczy bowiem wsypać porcję zmielonej kawy do zbiornika, wlać wodę do dzbanka i zaczekać kilka chwil aż ekspres do kawy przelewowy zaparzy aromatyczny napój.

Ekspresy przelewowe to urządzenia, które idealnie zaspokoją potrzeby oraz gusta wszystkich osób, które preferują na co dzień tradycyjną czarną kawę bez fusów. Nie każdy miłośnik kawy musi bowiem koniecznie gustować w cappuccino, latte macchiato czy krótkim espresso. W takim wypadku zakup ekspresu automatycznego mijałby się z celem, gdyż i tak nie wykorzystalibyśmy jego pełniej funkcjonalności.

Warto także zaznaczyć, że ekspresy przelewowe to urządzenia znacznie tańsze w zakupie od zaawansowanych ekspresów ciśnieniowych. Jeśli więc od ekspresu wymagamy głównie przygotowania aromatycznej czarnej kawy zdecydowanie najlepszym wyborem, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i użytkowym będzie klasyczny ekspres do kawy przelewowy,

Mały ekspres przelewowy – idealny wybór do niewielkiego mieszkania

Dzisiejsze ekspresy przelewowe to nowoczesne urządzenia, które zdecydowanie różnią się od sprzętu, z którego tak chętnie korzystali nasi rodzice i dziadkowie. Mały ekspres przelewowy to bowiem sprzęt stworzony do niewielkich kuchni, w których nie ma zbyt wiele miejsca na dodatkowe urządzenia AGD. Jego kompaktowe rozmiary oraz nowoczesny wygląd sprawią, że ekspres przelewowy nie tylko zapewni nam codzienną porcję aromatycznej kawy, ale będzie także efektowną ozdobą naszej kuchni.

Do urządzeń o niewielkich gabarytach należy m. in. ekspres przelewowy Siemens TC86303. Jest to nowoczesny sprzęt, za pomocą którego szybko i sprawnie zaparzymy ulubioną czarną kawę, idealną na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi oraz do dodania energii każdego ranka. Ekspres przelewowy Siemens wyposażony został w nowoczesną funkcję utrzymywania stałej temperatury podczas parzenia kawy. Technika sensorowa gwarantuje kawie doskonały aromat oraz zapewnia prawidłową temperaturę jej parzenia, dzięki czemu napój zachowuje swój intensywny smak oraz aromat.

Duża moc urządzenia 1160 W gwarantuje z kolei szybkie przygotowanie każdej ilości kawy, a pojemność dzbanka 1,25 l pozwala na uzyskanie w trakcie jednego parzenia nawet do 15 filiżanek aromantycznej kawy.

 

Zobacz też gotowe projekty domów w technologii nowoczesnej lub tradycyjnej. 

Gotowe projekty domów 

Projekty domów szkieletowych

Projekty domów drewnianych

 

Ekspres przelewowy – dla kogo?

Wszystko to sprawia, że ekspres do kawy przelewowy marki Siemens to idealny wybór dla tych użytkowników, którzy nie wyobrażają sobie życia bez tradycyjnej czarnej kawy. Mały ekspres przelewowy Siemens to bowiem nowoczesne urządzenie, które łączy w sobie funkcjonalność tradycyjnego ekspresu przelewowego z nowoczesnymi dodatkami oraz atrakcyjnym designem, co z pewnością doceni każdy miłośnik klasycznej kawy.


Warning: Undefined variable $i in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 61
Daga
28 września 2018, 23:03
1/0

Wygląda ładnie, ciekawe jaką kawę robi 🙂

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95