kuchnieportal

Drewno idealnym kompanem czerni! Sprawdź jak dwa bardzo modne motywy w kuchni stworzyły inspirującą jedność

Drewno idealnym kompanem czerni! Sprawdź jak dwa bardzo modne motywy w kuchni stworzyły inspirującą jedność

Fot. Nolte Küchen

Drewno utrzymuje się na topie architektonicznych trendów niemal od zawsze. Emanuje ciepłem, przytulnością i można je wykorzystać we wnętrzu na wiele sposobów. Czerń z kolei dopiero od kilku sezonów zdobywa nasze serca, ale jej miłośnicy przekonali się, że jak żaden inny odcień dodaje wnętrzu klasy i elegancji. Co może powstać z połączenia tak skrajnych a jednocześnie równie efektownych elementów aranżacji?

Urządzając swoje wnętrze poszukujemy rozwiązań, które będą podobać nam się nie tylko w momencie realizacji kuchni. Zależy nam, aby również za kilka lat zawarte w niej trendy były aktualne. Drewno i czerń są w tej kwestii pewnym wyborem, o czym przekonujemy się od kilku sezonów.  Na jakie elementy warto postawić?

 O rustykalności inaczej

Drewno jest tym surowcem, który mocno definiuje przestrzeń. Co to oznacza? Zwykle wybieramy je do rustykalnych przestrzeni, tych w stylu boho czy minimalistycznych. Jest ono gwarancją przytulności, delikatności a w zależności od rodzaju drewna, może być bardziej lub mniej wyraziste. Czerń kojarzy nam się głównie z wystrojem w stylu glamour, bądź jako dodatek do industrialnych, surowych przestrzeni. Współczesna architektura otwiera się na nietypowe połączenia, które mimo, że nie są oczywiste dają bardzo oryginalny efekt. Najprostszą propozycją na połączenie drewna i czerni w kuchni, będzie wybór drewnianych frontów mebli i kontrastowego, czarnego blatu. Jeśli większość zabudowy będzie wykonana z dekoru bądź naturalnego surowca, możemy przełamać go tylko kilkoma czarnymi dodatkami jak np. uchwyty czy otwarte półki na ścianie. Bardzo modną propozycją jest również wybór sprzętu AGD w tym odcieniu.  Kuchni możemy dodać blasku wybierając fronty lakierowane wykończone na wysoki połysk. Ich matowa wersja będzie z kolei bardziej szykowna i elegancka.

połączenie czerni i drewna

Fot. Nolte Küchen

Czerń również może grać pierwsze skrzypce! Eleganckie czarne meble możemy przełamać rustykalnym, drewnianym stołem bądź blatem roboczym. W zależności od tego czy bardziej zależy nam na ciemnym kolorze czy ciepłej barwie drewna, jeden element może dominować ilością nad drugim. Warto podkreślić, że urządzając kuchnię w czerni musimy zadbać o odpowiednie doświetlenie przestrzeni. Ten motyw nie sprawdzi się w jednak w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ dodatkowo optycznie zabierze mu cenną powierzchnię.

czarne fronty

Fot. Pinterest

A może zamienić oba trendy w jedno? W tym celu możemy postawić na drewno w odcieniu czerni, które nabierze dzięki temu zupełnie nowego charakteru. To rozwiązanie sprawdzi się zarówno w kuchniach klasycznych, jak i bardziej nowoczesnych. Wszystko zależy od rodzaju frontów na jaki postawimy. Ramowe, będą bardziej dekoracyjne, wariant bez uchwytowy – minimalistyczny.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95