kuchnieportal

Dekoracyjne efekty świetlne w jasnej kuchni

Światło ma wyjątkową zdolność aranżowania przestrzeni. Umiejętnie wykorzystane, eksponuje najbardziej atrakcyjne elementy kuchni i podnosi jej funkcjonalność. Bardzo efektownie prezentuje się w towarzystwie jasnej zabudowy – takie połączenie pozwala stworzyć nowoczesne i harmonijne wnętrze.

Fot. Kuchnie Fama z Raby Wyżej, www.fajnekuchnie.pl

Projektanci białych mebli kuchennych chętnie wykorzystują w swoich realizacjach instalacje świetlne, które podkreślają nowoczesny charakter zabudowy. Proste, eleganckie formy i jasne kolory mebli doskonale współgrają ze światłem. Biel odbija promienie, dzięki czemu kuchnia wydaje się być bardziej przestronna. To świetny sposób na optyczne powiększenia niewielkiego wnętrza oraz podkreślenie przestrzeni dużych pomieszczeń.

Białe fronty kuchenne możemy zestawić z jasnymi lub ciemnymi blatami i rozjaśnić ich powierzchnie efektownym oświetleniem podszafkowym. W pierwszym przypadku uzyskamy bardzo nowoczesną i lekką aranżację, w drugim projekt bardziej elegancki i wysmakowany. Dopełnieniem obu aranżacji jest oświetlenie zamontowane w cokołach mebli, które tworzy na podłodze efektowną łunę. ? mówi pani Magdalena Zarzycka projektantka mebli kuchennych z salonu Kuchnie FAMA z Raby Wyżej.

Efekty-świetlne-w-kuchni.jpg
Fot. Kuchnie Fama z Raby Wyżej, www.fajnekuchnie.pl

Lampy sufitowe nie są w stanie w pełni oświetlić wszystkich ważnych części kuchni. Oświetlenie podszafkowe jest więc ich doskonałym uzupełnieniem. Światło przez nie wytwarzane powinno padać równomiernie na cały blat, a przy tym nie oślepiać użytkowników. W tej roli doskonale sprawdzą się oprawy i wieńce z wbudowanymi w meble diodami LED. Diody są energooszczędne oraz mają długą żywotność. Niewielki pobór energii pozwala oświetlić nimi całą długość blatu bez generowania wysokich kosztów. Profesjonalne salony meblowe oferują możliwość zamontowania w zabudowie zarówno opraw, jak i wieńców. Wieńce wyglądają szczególnie efektownie, gdyż mają znacznie większą powierzchnie niż oprawy. Wykonywane są na wymiar i pełnią rolę podświetlanych, szklanych spodów półek. Wraz z jasnymi frontami mebli tworzą oryginalną i wyróżniającą się ozdobę kuchni.

Efekty-świetlne-w-kuchni-2.jpg
Fot. Kuchnie Fama z Raby Wyżej, www.fajnekuchnie.pl

Oświetlenie tworzy nastrój w kuchni i podkreśla atrakcyjność zabudowy meblowej, a jednocześnie pełni bardzo ważną rolę praktyczną. Odpowiednie rozjaśnienie blatów roboczych zapewnia użytkownikom kuchni bezpieczne i sprawne wykonywanie codziennych prac. To bardzo ważny element, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę aranżując kuchnię.? mówi Pani Katarzyna Zarzycka.

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95