kuchnieportal

Zestaw mebli kuchennych

Gotowy zestaw mebli kuchennych to alternatywa dla mebli wykonywanych na wymiar. Rozwiązanie to jest zazwyczaj dużo tańsze oraz szybsze w realizacji niż meble realizowane pod indywidualne zamówienie. Coraz więcej kolekcji gotowych zestawów mebli kuchennych jest projektowane w taki sposób, aby umożliwić klientowi maksymalną adaptację do swoich potrzeb.

Zestaw-mebli-kuchennych.jpg
Fot. Zestaw mebli kuchennych Moreno Picard, STOLKAR

Zestaw mebli kuchennych dla niewielkiej kuchni

Gotowe zestawy mebli kuchennych zazwyczaj projektowane są dla małych i średnich wnętrz. Liczba szafek i rodzaj materiału z którego są wykonane w głównej mierze warunkują ich cenę. Podstawowy zestaw mebli kuchennych składający się z szafek: stojącej (40cm) i stojącej zlewozmywakowej (80cm) oraz trzech wiszących o wymiarach 40, 60, 80 cm można kupić już za niecałe 400 zł. Cena to niewątpliwa zaleta takiego projektu, jednak może być on niewystarczająco funkcjonalny i niewygodny w użytkowaniu. W zestawie mebli kuchennych o długości mniejszej niż 200 cm powierzchnia blatu roboczego jest bowiem bardzo ograniczona, co może utrudniać wykonywanie codziennych prac. Aby temu zaradzić, warto rozważyć wybór mniejszej szafki zlewozmywakowej, która będzie dostosowana do zlewozmywaka jednokomorowego. Dzięki temu można zyskać dodatkowe centymetry blatu roboczego.

Zestaw-mebli-kuchennych-5.jpg
Fot. Meble kuchenne KAMMODUŁ: M01 cassino z wanilią, Meble KAM. 

Wybierając gotowy zestaw mebli kuchennych należy zwrócić również uwagę na elementy, które wchodzą w jego skład. Fronty i korpus to podstawa zabudowy. Natomiast blat często należy dokupić osobno cena zestawu go nie obejmuje.

Zaprojektuj swój zestaw mebli kuchennych

Producenci zestawów mebli kuchennych dają szeroki zakres wyboru zabudowy. W ramach określonego zestawu często można dobierać kolor frontów, korpusów czy blatu, dzięki czemu kuchnia zyskuje bardziej indywidualny charakter i łatwiej jest ją dopasować do wyglądu wnętrza. Ponadto wielu producentów mebli, umożliwia dokupienie pojedynczych elementów poza zestawem. Pozwala to rozszerzyć gotowy zestaw mebli kuchennych o dodatkową szafkę stojącą lub wiszącą, co zwiększa swobodę projektowani kuchni.

Zestaw-mebli-kuchennych-2.jpg
Fot. Kuchnia Blanka, Mebline. 

Niektórzy producenci dają możliwość wyposażenia zestawu w dopasowane wkłady i podzielniki do szuflad czy też zastosowanie w nich systemów zapewniających ich miękkie domykanie. Przykładem tego jest IKEA, która proponuje szeroki wybór dodatkowych elementów wyposażenia, np. przegrody wewnętrzne, obrotowe karuzele do szafek narożnych czy kosze do segregowania śmieci. Dzięki takim dodatkom wnętrze szafek jest bardziej funkcjonalne, a cały zestaw mebli kuchennych nowoczesny i komfortowy w użytkowaniu.

Zestaw-mebli-kuchennych-3.jpg  Zestaw-mebli-kuchennych-4.jpg
Fot. Zestaw koszy do szafki VERIERA/UTRUSTA i karuzela narożnej szafki stojącej UTRUSTA, IKEA. 

Dopasowanie do naszej kuchni zestawu gotowych mebli może nastręczać jednak wiele trudności, szczególnie gdy chcemy w miarę szczelnie zabudować przestrzeń o niestandardowym kształcie. Meble te mają z góry określone wymiary i idealne wpasowanie w naszą kuchnię może być bardzo trudne.

 

Czytaj więcej:

Kuchnie na wymiar – co należy wiedzieć

Aranżacje kuchni

Wymiary szafek kuchennych 

Kuchnie 2020 trendy

Projektowanie kuchni

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kuchnieportal.pl/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95